Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 21:40




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
2018 Citroen C6 / DS 9 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 2018 Citroen C6 / DS 9
Druga seria Citroena C6 wraz z siostrzanym modelem DS 9 produkowana będzie wyłącznie w Chinach. Za bazę posłuży platforma EMP2, a napęd zapewnią turbodoładowane benzynowe silniki o pojemności 1,8 i 2,0l, a później także zestaw hybrydowy. Co ciekawe, zawieszenie tych pojazdów ma być hydropneumatyczne.

Image

Image

Image
carnewschina

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 04.02.2016, 14:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
I będize puszczone też na Europę??

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Pią, 05.02.2016, 18:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Nope :-( Wyłącznie China.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 05.02.2016, 21:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
RR ltd Co. napisał(a):
Druga seria Citroena C6 wraz z siostrzanym modelem DS 9 produkowana będzie wyłącznie w Chinach. Za bazę posłuży platforma EMP2, a napęd zapewnią turbodoładowane benzynowe silniki o pojemności 1,8 i 2,0l, a później także zestaw hybrydowy. Co ciekawe, zawieszenie tych pojazdów ma być hydropneumatyczne.



To jest raczej niemożliwe, że zawieszenie będzie tradycyjnym hydropneumatycznym, bo Citroen oficjalnie się z tego rozwiązania wycofał (niestetyyyyyyyyyyyy :( :( ), a od 2017 roku - zgodnie z zapowiedziami prezes Jackson - ma je zastąpić nowy rodzaj zawieszenia.

Dużo spekuluje się o połączeniu rozwiązania elektromagnetycznego z siłownikami od hydropneumatyki, ale tak w zasadzie to głównie chyba domysły fanów.

Druga sprawa jest taka, że to auto jest planowane po pierwsze na przyszły rok (prezentacja jeszcze w tym na jesieni), a po drugie prawdopodobnie również dla Europy.

Projekt nadwozia oparty jest o koncept metropolis.


Pią, 05.02.2016, 23:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Na tym zdjęciu szpiegowskim wygląda z przodu jak połączenie Peugeota 508 z pasem przednim z VW Passata.

Osobiście liczę, że w Europie ten samochód się pojawi i ciekaw jestem czy będzie równie "odjechany" pod względem stylistyki i rozwiązań konstrukcyjnych jak poprzednia generacja.

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Nie, 07.02.2016, 18:16
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Konsekwentnie wszystkie portale piszą, że C6 dostępny będzie tylko w Chinach i będzie miał hydropneumatyczne zzawieszenie - tak sobie zażyczyli Chińczycy.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 07.02.2016, 18:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Informacje swoje podałem m.in. w oparciu o to, co ostatnio podała strona francuskie.pl, która z tego co wiem ma kontakt z francuskim przedstawicielstwem PSA. Chociaż - czy ta informacja pochodzi z tego źródła, nie wiem. Ale informacje stamtąd często się sprawdzają :)


Pon, 08.02.2016, 0:15
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Szkoda, że Citroen coraz bardziej odwraca się od europejskich rynków. Poprzednie C6 niesamowicie mi się podobało... no i ta wygoda z podróżowania poduszkowcem. :) Ech, może kiedyś jak się dorobię i jakimś cudem trafię na niezajeżdżony egzemplarz. ;)


Pon, 08.02.2016, 15:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Ja też bardzo lubię C6 - nietuzinkowy design i super wyposażenie...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 08.02.2016, 17:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
W generacji obecnego C6 i C5 ta wygoda, niestety, jest opłacona pogorszoną trwałością elementów zawieszenia. Za czasów pierwszej generacji C5 Hydractive 3 debiutowało na rynku i Citroen chciał, by robiło jak najlepsze wrażenie. Stąd częstokroć auta cały swój żywot potrafią zjeździć na niezmienionych siłownikach czy innych elementach zawieszenia. W C5 II, pomijając utwardzenie ogólnego zestrojenia zawieszenia (chociaż w C6 chyba nie), do głosu dorwali się niestety księgowi i jak pokazują testy długodystansowe - zapocenia siłowników potrafią wystąpić nawet po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów, a zważając na masę auta niektóre części mechaniczne zawieszenia też zużywają się stosunkowo szybciej, niestety ;C

Niemniej opcja wprowadzenia takiego Citroena bardzo mi się podoba, tylko przypuszczam, że z racji pozycjonowania w Europie nie miałby szans pojawić się z logo Citroena. Z drugiej strony Linda Jackson zastrzegła kiedyś patent hydropneumatyki tylko dla Citroenów (w sensie powiedziała, że jest to rozwiązanie Citroenowskie, dlatego do innych aut nie trafi), stąd przypuszczam, że jeśli pojawi się DS 9 jako następca C6, będzie korzystał z jakiejś zmodyfikowanej formy hydropneumatyki, być może w połączeniu z zawieszeniem elektromagnetycznym. Niegdys dużo spekulowano na temat możliwości połączenia tych dwóch rozwiązań, co przypuszczam dałoby chyba zawias idealny i każde auto prowadziłoby się jak Xantia Activa :twisted:

Swoją drogą rozumowanie szefostwa PSA trochę mnie dziwi, bo to w końcu DS powinien być kontynuatorem patentów znanych z kultowego DS'a. Ja wiem, że to zawieszenie pojawiło się wcześniej i nie jest znakiem znamiennym tylko dla DS bla bla bla, ale jednak najbardziej i tak kojarzy się z tym autem, więc...

Zresztą nowa polityka PSA co do pozycjonowania ogólnego swoich marek coś średnio się sprawdza jak dla mnie, szczególnie w przypadku Citroena, bo coraz bardziej traci on wpływy na naszym rynku, niestety :C


Pon, 08.02.2016, 19:00
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Screeny z filmiku informacyjnego PSA.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
carnewschina.com

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 01.03.2016, 15:43
Profil

Postów: 292
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Zastanawia mnie ostatnie zdjęcie i ta klapka (?) na siedzeniu, co to może być? Taki zabieg stylistyczny? Jakiś czujnik? Masażer?


Wto, 01.03.2016, 16:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Czujniki EKG :P
Też zwróciłem na to uwagę.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 01.03.2016, 22:05
Profil

Postów: 292
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Albo system samobójczy, jakby kierowcy zachciało się rozpędzić i wjechać na chińskie molo pełne ludzi. Auto to wykryje i z tego czegoś wysuną się dwa noże zapobiegając tragedii :D


Wto, 01.03.2016, 23:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
rocker1 napisał(a):
Albo system samobójczy, jakby kierowcy zachciało się rozpędzić i wjechać na chińskie molo pełne ludzi. Auto to wykryje i z tego czegoś wysuną się dwa noże zapobiegając tragedii :D

Matka wie, że ćpiesz? :twisted:

Fajny, niezły design, niepowtarzalna stylistyka, będzie hitem sprzedaży w Polsce.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 02.03.2016, 8:27
Profil

Postów: 292
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Potrzeba matką wynalazku. W Polsce już się takie coś przydarzyło. Mało prawdopodobne, że powtórzy się w polsce. Ale kto wie, może w Chinach? Byćmoże inżynierowie Citroena wzięli to pod uwagę. A nóż widelec - może się przyjmie na rynku :D

A tak serio to przeczuwam nudę i zachowawczą stylistykę.


Śro, 02.03.2016, 8:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Najnowsze wieści są takie, że raczej jednak nie będzie zawieszenia hydropneumatycznego - Chińczycy się wycofali.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 02.03.2016, 11:32
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Zdaje się, że nowy C6 nie będzie się różnił za wiele od bliźniaczego Dongfenga Fengshen A9. Poniżej porównanie teaserów C6 ze zdjęciami chińskiego odpowiednika.

Image

Image

Image

Image
carnewschina

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 04.03.2016, 10:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
Przecież ten Dongfeng wygląda jak Passat :?

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Sob, 05.03.2016, 10:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: 2018 Citroen C6 / DS 9
RR ltd Co. napisał(a):
Najnowsze wieści są takie, że raczej jednak nie będzie zawieszenia hydropneumatycznego - Chińczycy się wycofali.


Mówiłem, że hydropneumatycznego nie będzie ;)


Nie, 06.03.2016, 4:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018