Switch to full style
Zdjęcia szpiegowskie i wizje modeli przedprodukcyjnych
Wyślij odpowiedź

2017 Lamborghini Urus

Nie, 12.02.2017, 18:53

Coraz bliżej premiera pierwszego SUV'a od Lamborghini. Obecnie trwają intensywne testy na drogach całej Europy. Spotkany przed kilkoma dniami zakamuflowany egzemplarz produkcyjnego Ursusa jest kształtem nadowozia bardzo podobny do konceptu przedstawionego na Beijing Auto Show w 2012 roku. Rzecz jasna zaszły pewne różnice takie jak lusterka zamiast kamer czy wloty powietrza, reflektory. Ursus ma być napędzany turbodoładowanym silnikiem, będzie więc pierwszym takim Lambo. Stefano Domenicali potwierdził również, że Urus będzie oferowany jako hybryda. Produkcja pierwszych egzemplarzy rozpocznie się w kwietniu, będą to jednak tzw. pre-series, więc praktycznie jeszcze prototypy. Produkcyjny model poznamy wiosną na Shanghai Auto Show. Sprzedaż rozpocznie się pod koniec tego roku lub na początku 2018.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Źródło: carscoops.com

Re: 2017 Lamborghini Ursus

Pon, 13.02.2017, 7:33

Ursus :lol: :lol: :lol:

Re: 2017 Lamborghini Ursus

Pon, 13.02.2017, 9:48

Wreszcie Urus czy Ursus? :twisted:

Re: 2017 Lamborghini Ursus

Pon, 13.02.2017, 15:56

Z jednej strony dobrze, że seryjny nie wygląda tak bardzo na napompowany balon jak koncept, ale z drugiej szkoda, że kamuflaż skrywa raczej mało odważny jak na Lamborghini model. W każdym razie nie zdziwię się jeśli sprzedażowo przebije Bentaygę.

Re: 2017 Lamborghini Ursus

Pon, 13.02.2017, 19:23

sebastianadam napisał(a):Wreszcie Urus czy Ursus? :twisted:


Naturalnie Urus. Wybaczcie. Napisałem może Ursus bo myślałem o bardzo dobrym Rumuńskim piwie o tej właśnie nazwie, mega polecam :mryellow:

A tu jeszcze jedna wizja na podstawie spy-fotek

Image

Źródło: carscoops.com

Re: 2017 Lamborghini Urus

Wto, 14.02.2017, 13:16

Nie jestem pewien czy Lambo SUV to jest właśnie to, czego potrzebuje świat :? :wink:
Może najpierw coś a la Ferrari F12 albo GTC4 :wink:

Re: 2017 Lamborghini Urus

Czw, 08.06.2017, 8:13

Pierwszy od lat SUV włoskiej marki pojawi się na rynku mniej więcej w połowie 2018. Jego atutem będzie nie tylko dynamiczna, sportowa stylistyka nadwozia.

Jak twierdzi prasa niemiecka, pod maskę Lamborghini Urusa trafi jednostka 4.0 V8. Ta sama, która napędza chociażby modele Audi S8 Plus czy Bentleya Continental. Jej moc wynosić będzie maksymalnie 650 KM. W roku 2019 można natomiast spodziewać się wersji Urusa z systemem hybrydowym.

Prognozy producenta mówią o sprzedaży na poziomie około tysiąca egzemplarzy w roku 2018 oraz już 3 500 sztuk w roku następnym. Dla porównania, w minionym 2016 włoska marka sprzedała "tylko" 3 500 samochodów. Na potrzeby projektu Urus firma należąca do Grupy Volkswagena zamierza nawet wybudować we Włoszech lakiernię.

samar.pl

Re: 2017 Lamborghini Urus

Czw, 08.06.2017, 21:02

Widziałem testy na Nordschleife i w trakcie jazdy prezentuje się naprawde mocarnie.

Re: 2017 Lamborghini Urus

Pią, 09.06.2017, 7:02

Faktycznie fajnie wygląda i jeździ.
Dla zainteresowanych: https://www.youtube.com/watch?v=JzBUwUbUXDQ
Wyślij odpowiedź