Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:43




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Porsche Cayenne 3d 
Autor Wiadomość

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Ostatnio Porsche nadużywa nazwy Targa. Zainstalowanie w Cayenne szklanego dachu to jeszcze nie powód, aby ten samochód tak nazywać. Kiedyś 911 Targa to był zupełnie inny samochód niż normalna Carrera. A teraz trudno je odróżnić.

_________________
http://www.teampoland.prv.pl
internetowy projekt poszukiwania leku na raka


Śro, 25.02.2004, 21:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 941
Miejscowość: Wawa
Post 
Jacub napisał(a):
Ostatnio Porsche nadużywa nazwy Targa. Zainstalowanie w Cayenne szklanego dachu to jeszcze nie powód, aby ten samochód tak nazywać. Kiedyś 911 Targa to był zupełnie inny samochód niż normalna Carrera. A teraz trudno je odróżnić.

teraz to troche ciezko robic to tak jak kiedys, w koncu komfort, bezpieczenstwo... :wink:

_________________
Image


Śro, 25.02.2004, 21:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Dj Boowzy napisał(a):
A właśnie myślę że z takim dachem szklanym można się czuć jak w cabrio :)


No nie wiem. W cabrio masz wiatr we włosach, komary w zębach, a tu?? Siedzisz w tej szklarni i gdyby nie klima to byś się rozpuścił.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Śro, 25.02.2004, 21:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 941
Miejscowość: Wawa
Post 
lordzofmafia napisał(a):
Dj Boowzy napisał(a):
A właśnie myślę że z takim dachem szklanym można się czuć jak w cabrio :)


No nie wiem. W cabrio masz wiatr we włosach, komary w zębach, a tu?? Siedzisz w tej szklarni i gdyby nie klima to byś się rozpuścił.

oni raczej robia ta szybe tak aby w sloneczny dzien nie bylo goraco i zeby nie swiecilo

_________________
Image


Śro, 25.02.2004, 21:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Szczerze w to wątpię. Nawet przez te niby cudowne szyby napylane tlenkiem srebra słońce grzeje jak kaloryfer w zimę.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Śro, 25.02.2004, 21:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
To juz przesada z tą targą chyba, bo to powinien być zdejmowane kawałki dachu.

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Śro, 25.02.2004, 21:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Dla mnie auto może mieć taki szklany dach ale żeby jeszcze pasował do auta :)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 25.02.2004, 23:07
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Hi!

Jacub, masz absolutną rację... przyznam że nie zwróciłem na to uwagi, ale faktycznie teraz każdy większy szyberdach zwą dumnie "targa"... Tak jest właściwie wszędzie teraz... to tak jak z GTI - kiedyś "coś", a teraz 70-konne gówno z przerobionym zderzakiem już tak zwą :( Inne czasy... :(

t.m.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Czw, 26.02.2004, 20:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
lord przepuszczalność termiczna takich szklanych kaloryferów jest bardzo malutka. Głowy nie dam, ale z tego co pamiętam to kręci się to w przedziale 10-30% z naciskiem na przedział 15-25%. Z resztą tak jak mówiłem, zawsze możesz wcisnąc przycisk (w 307SW) i bzyyy...i szyby już nie uwidzisz :). A co do tego Targa, to klasyczne auto tego typu ma zdejmowaną środkową część dachu, więc Porsche rzeczywiście "trochę" naciąga to swoje nazewnictwo aut. Cóż, Cayenne również jest takim "małym" wypadkiem przy pracy Porsche ;). Co do tych GTI to szczytem tych aut było DU Lanos Sport, hahaha...:lol: (bez urazy właściciele DU, mnie tu chodzi tylko o konkretnę wersję tego auta, bo ogólnie uważam tą markę za dobrą firmę). teraz rolę pożeracza szos przejmie Polo w wersji, hmm...nie pamiętam, coś z GT czy GTI w nazwie, Tomek powinien wiedzieć (bo On zawsze duuużo pamięta :) ). Zresztą info o tym autku było w ś.p. :cry: serwisie SŚ. Tak czy siak, to to dopiero będzie "SMOKU" całe 70 czy 80 KM i pewnie z 13 s do "setki", śmiechu warte :lol:.

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Czw, 26.02.2004, 20:54
Profil

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Viper napisał(a):
teraz rolę pożeracza szos przejmie Polo w wersji, hmm...nie pamiętam, coś z GT czy GTI w nazwie, Tomek powinien wiedzieć (bo On zawsze duuużo pamięta :) ). Zresztą info o tym autku było w ś.p. :cry: serwisie SŚ. Tak czy siak, to to dopiero będzie "SMOKU" całe 70 czy 80 KM i pewnie z 13 s do "setki", śmiechu warte :lol:.


Najsłabszy silnik to 75KM. Super GT :lol:

_________________
http://www.teampoland.prv.pl
internetowy projekt poszukiwania leku na raka


Czw, 26.02.2004, 21:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Po pierwsze to miałem przyjemność (??) przejechać się Astrą z taką przednią szybką pod słońce. No i jak bym nie gadał to i tak mnie w twarz słonko grzało.
Po drugie, Polo GTI (z tego co wyczytałem) ma mieć silnik 1.6l 120KM (bynajmniej nie bronię volksa), ale po tym co się dzieje w tej klasie, należy się spodziewać raczej 1.8T 150KM.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 26.02.2004, 22:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Nie wiem jakie szyby sÄ… w Astrze i o ktĂłrej mĂłwisz?
Co do Polo GTI, to owszem 120KM będzie, ale w topowej wersji, podstawowe GTI (jak może coś takiego wogóle istnieć???). To jakiś paradoks!!!) będzie miało tyle ile podał Jacub (a propos, miło Cię znowu widzieć/czytać :) ). Czujesz, 75KM, uuu...już się boję, to tyle co u mnie w Punto 1.2. No, to zaje***ste GTI się szykuje, szczególnie, że to Polo to będzie pewnie z dobrych 100-150kg cięższe od Punto 75. Dla mnie GTI to było Punto GT, 136KM na turbo z 1,4l poj. Widać czasy się zmieniają i coś co kiedyś było "zwykłe" jak Punto 75, dzisiaj staje się dzięki KW, GTI. Kurcze, ale awans :D. W ogóle jakieś dupowate czasy nastały, Vectra GTS to jakaś wersja wyposażenia (powinna wyjść Vectra i600 czy coś takiego), tak jak będzie w Polo z tym GTI. BEZNADZIEJA.

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Czw, 26.02.2004, 23:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Astra II. Ma przednią szybe napylaną tlenkiem srebra chyba od 2000r. Nie wiem czy to jest standart (aż trudno się przyznać :( ), ale w tej była. Vectra GTS to nazwa nadwozia typu liftback. Głupio to zrobili, tylko V6 powinno mieć tą nazwę, reszta to "zwykłe" Vectry. Na i600 raczej bym nie liczył, raczej będzie OPC. Zresztą literka "i" oznacza, że auto wyszło spod ręki "fabrycznego" tunera Opla - Irmschera. Irmscher już wypuścił "swoją wersję" Vectry C. Jest to Vectra i35 z silnikiem 3.2 V6 wyposażonym w kompressor o mocy 302KM. Co do i500 (bo chyba ją miałeś na myśli wspominając o i600), to jest to dość dziwna nazwa. Wszakże Opel używał kiedyś nazw i200, i240 i i400 dla oznaczenia najmocniejszych wersji Manty ale były to wyjątki. i500 oznaczało Irmscher i 500 szt., bo tyle ich wypuszczono. Natomiast w Mancie nie były to serie limitowane. W rzeczy samej Opel to dziwna firma (i chyba m.in. za to ją tak lubię), która lubi zaskakiwać swych fanów i nie tylko.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 27.02.2004, 1:22
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Hi!

Był też DU Kalos w podobnej wersji (1,4 zwany GTI or GT)

t.m.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Pią, 27.02.2004, 8:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
O znaczeniu magicznej literki "i" wiem, bo brat stryjeczny mojego kumpla ma Vectrę i500 (oczywiście czarna :) ) o mocy zwiększonej dodatkowo o 20 czy 25 KM :) (poza tym katalogi PSP mnie wyedukowały w świecie motoryzacji :D). Z tego co pamiętam, to wyszła też seria Vectry i50 (jubileuszowa o ile się nie mylę (50 lat Irmschera chyba, tak?) i było tylko 50 szt. (kameralne grono szczęśliwców) :) ). Co do OPC to fakt, zapomniałem, że Opel teraz tak nazywa wszystkie swoje sportowe wersje aut. Czekam na tą OPC :). A nie było coś mowy o tej wersji w serwisie SŚ (z silnikiem Diesela była o ile dobrze pamiętam)? To był taki trochę prototyp.

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Pią, 27.02.2004, 12:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Nie i50, tylko i30. Irmscher ma teraz 35 lat i stąd i35. i30 to była Vectra B z silnikiem 3.0 V6 211KM. Nie wiem ile ich wyprodukowano, a wszystkie jakie widziałem były z nadzwoziem typu kombi (!?!?).

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 27.02.2004, 13:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Viper napisał(a):
Czekam na tą OPC :). A nie było coś mowy o tej wersji w serwisie SŚ (z silnikiem Diesela była o ile dobrze pamiętam)? To był taki trochę prototyp.

Było, było - nawet Tomek wysyłał na pocztę niektórym takie fajne zdjecia wysokorozdzielczowe tej Vectry.

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Pią, 27.02.2004, 14:12
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Hi!
Viper napisał(a):
A nie było coś mowy o tej wersji w serwisie SŚ (z silnikiem Diesela była o ile dobrze pamiętam)? To był taki trochę prototyp.

Ba, oczywiście że było! Nawet gdzieś na forum są linki do zdjęć i do tekstu... ale nie pamiętam gdzie :(

edit: http://samochody.e9.pl/viewtopic.php?t=370

t.m.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Pią, 27.02.2004, 15:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
A te fotki mam nawet na poczcie jeszcze :mrgreen:

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Pią, 27.02.2004, 15:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Rzeczywiście, masz rację lord, to była i30 (występowała tylko w wersji Caravan), PRZEPRASZAM to mój błąd :-(. Teraz sprawdziłem w katalogu AŚ "Testy '99" (tak to już ze mną jest, czasem czegoś nie sprawdzę, a później chlapnę jakąś głupotę :-( ). Grono było takie jak nazwa, 30 osób. Wg danych w katalogu AŚ to jej moc wynosiła 220 KM (silnik 3,0l V6 z Omegi, ale umnieszczony poprzecznie), ale w "Katalogu SŚ '99" podają moc 215 KM i przyspieszenie 7,9s do "setki" o 0,6s gorsze niżto podane w AŚ. W sumie można przyjąć, że miała ponad 210 KM i przyspieszenie ok. 7,5s do "setki". Dla pozostałych osób: silnik w i500->2,5 V6 (195 KM) pochodzący ze "zwykłej" Vectry 2,5 V6 o mocy 170 KM.
Co do tej Vectry OPC z Dieselem to pamiętam, że była w komentarzach mała "wojna" na temat tego czy to dobrze, że wsadzili tam Diesela czy powinien być benzyniak :).

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Pią, 27.02.2004, 21:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018