Obecny czas: Pią, 26.04.2024, 22:58




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Czy warto zostac kierowcą tira? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 9968
Miejscowość: z krainy wiecznego zachodu słońca
Post 
zajrzyj na drugÄ… stronÄ™ tematu ;)

_________________
Moderator nie obraza innych - moderator dobitnie zwraca uwage
I zaprawdę powiadam wam, sama znajomość z OBRem nie powoduje, że jesteście szybsi od włoskich hatchy FWD - bo nie jesteście


Sob, 05.05.2007, 12:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
MaddDogg - czek dys:
http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?t=2611

Osobiście Rico to moja ulubiona firma transportowa, przyjmują młodych kierowców, dają im możliwość zdobycia doświadczenia. Ktoś pewnie powie - w Rico jezdzisz za friko - proszę zobaczyć w temacie na WC ile proponują młodym kierowcom za pierwsze miesiące, a później stawka rośnie. No i 1500 zestawów na tablicach indywidualnych - to już coś :twisted: :wink:

_________________
locha lover


Sob, 05.05.2007, 14:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post 
kenji napisał(a):
badys, czym teraz jeździsz, gdzie jeździsz, w jakiej firmie, jak Ci się to podoba, i jak wyglądały Twoje początki :?: :wink:

już gdzieś tutaj wklejałem zdjęcie "robura" którym śmigam,buda mega space, 18-43, jeżdżę w prywatnej firmie pod DSV tak że śmigam tylko skandynawię, (Szwecja, Norwegia -również ta daleka) i oczywiście Polska Czechy Słowacja, Węgry,
na Niemcy, Francję nie chcę jeździć, a jak mi się pracuje - skandynawia to inny świat w porównaniu z kontynentem, ruch mały, drogi ok, i na wszystko jest czas, jeszcze kasa żeby była lepsza.... po za tym promy - moim zdaniem duży plus...
będę w domu to powklejam kilka fotek, może tutaj, nie chciałbym zakładać osobnego tematu, bo i talent nie ten co u Hioba i krajobrazy nie te

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Sob, 05.05.2007, 14:03
Profil

Postów: 73
Post 
myśle że tak dużo krajów fahjne widoki


Sob, 05.05.2007, 14:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post 
badys napisał(a):
... nie chciałbym zakładać osobnego tematu, bo i talent nie ten co u Hioba i krajobrazy nie te


Hehe, dzięki za komplement, ale wydaje mi się, że "skandynawski wątek" byłby bardzo ciekawy. A żeby opis był interesujący, to wystarczy pisać poprawnie po polsku. Z tym przecież nie masz problemu. ;) Tak czy inaczej nieważne gdzie, ale zamieść trochę fotek z promu i ze Skandynawii, wszyscy chętnie pooglądamy. Pozdrowienia.

_________________
FORUM

YOU TUBE


Sob, 05.05.2007, 18:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post 
ok od przyszłego tygodnia biorę się ostro do roboty czyli zabieram aparat, i dokumentuję wszytko, właśnie wracam do domu pociągiem, - żelazo zostało w Poznaniu do poniedziałku - niestety to też należy do uroków kierowcy, weekend w aucie lub zjazd do domu byle czym

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Sob, 05.05.2007, 19:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2
Miejscowość: Małopolskie
Post 
Witam
Zabieram glos na tym forum poraz pierwszy.
w 2005 roku przyjąlem sie do firmy gdzie przez pierwsze 2 mies jezdzilem volvo fl10, nastepnie magnumka z patelnia i na koncu dafem xf z firanką lub loduwkom. Ostatnie auto dawalo juz duzo radości z samej jazdy.
Ale nie w tym rzecz.
Wszyscy ktĂłrzy mowili o godzinach pracy nie jezdzili chyba skladem po polsce. Realia sÄ… takie (przynajmniej dle mnie) ze jezdzilo sie czasem po 15 16 godzin.
Nikt nigdy nie slyszal o wylacznikach do tacha? he he napewno.
Moj rekord za kółkiem to 26 godz,
Jezeli wyplaty macie taki jak piszecie to serdecznie gratuluje bo ja trafilem na meczennika ktĂłry placil mi 11% tego co sam zarobil. srednio 1500-2000 na miesiÄ…c ja z tego mialem.
Jak sie póżmiej okazalo to jeszcze z tego oszukiwal.
Moja kariera za kółkiem skonczyla sie po 7 miesiącach.
Teraz pracuje na koparce.
Pozdrawiam!!!


Nie, 24.06.2007, 9:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Maciek-w123 napisał(a):
loduwkom

...NIE :shock:


kenji napisał(a):
No i 1500 zestawĂłw na tablicach indywidualnych

No właśnie, powiedz mi, czy można naczepę/przyczepę zarejestrować na indywidualne blachy? Czy to jest jakaś różnica? :roll:

Pytanie może głupie, jednak zawsze warto się upewnić :wink: Z góry dziekuje za odpowiedź.

_________________
S T A N C E | W O R K S


Nie, 24.06.2007, 13:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
Trochę tam się nieprecyzyjnie wyraziłem, ciężarówki maja na indywidualnych, naczepy i przyczepy nie.

A co do zarejestrowania przyczepy to raczej nie ma z tym problemu, jest parÄ™ takich przypadkĂłw :P

_________________
locha lover


Nie, 24.06.2007, 13:37
Profil

Postów: 79
Miejscowość: Niepołomice
Post 
:D fajna praca ale trzeba ją lubieć od początku :) ja od małego gówniarza z wujkiem chciałem jeździć ale wziął mnie dopiero jak miałem 10 lat :( ciekawe przeżycie zadecydowało i śmigam na VOLVO :)


Nie, 24.06.2007, 16:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
Co ty pieprzysz dzieciaku? To co Ty w końcu masz? Alfe? Volvo?
Stosunek do kolegów po fachu również jest nienajlepszy, sądząc po tym co pisałeś w temacie o kierowcach ciężarówek...

czekam na wyjaśnienia, Neo.

_________________
locha lover


Nie, 24.06.2007, 16:12
Profil

Postów: 79
Miejscowość: Niepołomice
Post 
kenji napisał(a):
Co ty pieprzysz dzieciaku? To co Ty w końcu masz? Alfe? Volvo?
Stosunek do kolegów po fachu również jest nienajlepszy, sądząc po tym co pisałeś w temacie o kierowcach ciężarówek...

czekam na wyjaśnienia, Neo.


Trza umieć czytać :twisted: pisałem że mam i VOLVO i AR :twisted:

Ojj nie zawsze mam taki stosunek ale na ogoł mam bo jak widzę ich jazde.... :evil:


Nie, 24.06.2007, 16:26
Profil

Postów: 23
Post 
ehh ja rĂłwnieĹĽ zamierzam zostac kierowcÄ… ciezarĂłwki
wiem, ze to nie jest łatwa praca, ale raczej nie bede mial żony i dzieci więc dla mnie jak najbardziej dobry wybór, zarobioną kase bede mial tylko dla siebie, wiec mi brakowac nie bedzie :wink:

tu pytanie dla kierowcĂłw, macie swoje samochody osobowe? jesli tak to jak czesto nimi jezdzicie :)


Czw, 19.07.2007, 22:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 694
Miejscowość: Charlotte, NC
Samochód: 328i F30;M3 E90;126p
Post 
W ostatnim Radiu Trak mówili o pracy kierowców. Między innymi był przedstawiciel firmy, która zatrudnia Polaków w Anglii, o ile zrozumiałem w sieci supermarketów. Praca trzy miesiące tam, miesiąc płatnego urlopu w Polsce i znowu trzy miesiące w Anglii itd. Zarobki? stawka podstawowa 7,75 funta na godzinę i gwarantowane 52-56 godzin tygodniowo. Czyli jak jest mniej pracy, ciągle płacą za 52 godziny. Co więcej, śpi się co noc we własnym, choć emigracyjnym łóżku.

O ile zapamiętałem, mówił, że na rękę po potrąceniu wszystkich składek i podatków kierowcy mają 8500 złotych miesięcznie. O ile więc są to prawdziwe liczby, to chyba warto zostać kierowcą TIRa. :D

Do tego wszystkie formalności załatwia się w Warszawie. Potrzebna jest pewna znajomość angielskiego i prawko, ale to chyba zrozumiałe.

_________________
FORUM

YOU TUBE


Czw, 19.07.2007, 23:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Toruń
Post 
Witam.
Jestem tu nowy.
Chciałbym zostać kierowcą ciężarówki.
Bardzo mnie to interesuje. Samochody ciężarowe, tiry zawsze mnie interesowały. Jak i życie takiego kierowcy w tirze.
Czytałem w tym temwcie wszystkie te wypowiedzi.
Najbardziej zainteresowała mnie wypowiedź na temat firmy RICO.
Czy rzeczywiście jest to prawda że ta firma załatwia prawko C+E?
Co prawda umowa na czas 3 lat to pewne uwiązanie, nie wiaomo jeszcze ile dadzą zarobić, ale na początk, dla "nowicjusza" powinno być chyba dobrze. Gdzies przeczytałem że sa to kwoty rzędy 3 tyś. nie wiem na ile to prawda. Nas początek było by nieźle przynajmiej dla mnie. Obecnie zarabiam 1000zł
Ja wysłałem emaila do tej firmy, czekam na odpowiedź.

Jedyne co mnie martwi to fakt że firma ma siedzibę, bazę w Łodzi a ja mieszkam w Toruniu. Musiałbyhm chyba sprawić sobie osobówkę małolitrażową jakąś.
Bo pewnie samym tirem bez przyzepy nie dadzą przyjechać do domu.

Pozdrawiam wszystkich.


Ostatnio edytowany przez SylwesterToruń, Pon, 23.07.2007, 16:42, edytowano w sumie 1 raz

Pon, 23.07.2007, 16:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Toruń
Post 
emillo napisał(a):
witam, napisze cos o sobie


Wystarczy ze znajdziesz taka firme ktora zgdodzi sie ciebie zatrudnic po ukonczeniu kursu. Jak juz ja znajdziesz firma ta podbija tobie tzw. "zobowiazanie" ze ciebie zatrudni po ukonczeniu kursu. Z tym kwitkiem idziesz do Urzedu Pracy i to on finansuje tobie ten kurs.






A słuchaj,
jesteĹ› pewny ĹĽe UrzÄ…d Pracy refinansuje kurs prawka kat. C+E?

Ja o tym nigdy nie słyszałem, ale ja właściwie nie mam w tym temacie doświadczenia, dlatego pytam Ciebie.


Pon, 23.07.2007, 16:40
Profil

Postów: 3
Post 
Tak, tylko Urząd Pracy musi mieć wtedy pieniądze na takie szkolenia.

_________________
na żółtym tle niebieska wstęga LATO pobór to potęga !!!! STAR 266 już na mnie czeka :-)


Pon, 23.07.2007, 20:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Toruń
Post 
Oooo to w Toruniu jest syf w tych sprawach.


Pon, 23.07.2007, 21:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
kenji napisał(a):
Trochę tam się nieprecyzyjnie wyraziłem

Nie nie, wszystko zrozumiałem :wink: Wiem, że naczepy mają na "normalnych" blachach :)

_________________
S T A N C E | W O R K S


Pon, 23.07.2007, 23:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Toruń
Post 
Ponieważ mam znikome doświadczenie w pracy tirem więc będę zadawał, pewnie dla doświadczonych kierowców banalne pytania. Dla mnie one nie są takie banalne.

Oto pierwsze:

Jak wiadomo kierowca może jechać 4,5 godziny po czym musi mieć przerwę 45 minut. Prócz tego kierowca często śpi w aucie gdy jest w trasie.
Moje pytanie jest takie.
Gdzie zatrzymujecie się samochodami na odpoczynek ten dzienny jak i na odpoczynek w postaci snu? Czy to jest obojętne, czy w Polsce jest wiele parkingów dla tirów oraz czy one są płatne czy bezpłatne.

Jeszcze jedno pytanie:

Co myslicie o firmie PEKAES?
Oferują mi pracę oraz zdobycie doświadczenia, którego akurat nie mam.


Wto, 24.07.2007, 10:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018