Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 20:08




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Czy warto zostac kierowcą tira? 
Autor Wiadomość

Postów: 5
Post Czy warto zostac kierowcÄ… tira?
Mam 22 lata i niedługo skończę studia z rachunkowości i finansów,niestety nie mam zbyt dużych szans na pracę w zawodzie wyuczonym.Zastanawiam się więc nad zrobieniem prawa jazdy na tiry i podjęciu pracy jako kierowca,znam dobrze angielski a to chyba może się przydać.[/img]


Nie, 25.06.2006, 18:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 567
Miejscowość: [KBR] Brzesko
Post 
spoko ja też chcę zostać truck-erem ale dobra rada NIE PRACUJ W DELCIE TRANS- MAŁE ZAROBKI I TYRAJĄ LUDŹMI JAK ..., NIE ZBLIŻAJ SIĘ TEŻ DO TRANS BUD NOWA HUTA MAŁE ZAROBKI I JESTEŚ W TRASIE 2 MIESIĄCE, ja się zastanawiam nad omegą pilzno lub nad włąsnym interesem z sdziobakiem :> :>

_________________
Miłośnik samochodów z okresu PRL


Nie, 25.06.2006, 18:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post 
Mnie taka praca odpowiadalaby bo jezdzisz sobie fajnym samochodem poznasz kawal swiata ale to jest strasznie meczace i czasem niebezpieczne a o zarobkach nic nie wiem

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Nie, 25.06.2006, 18:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 825
Miejscowość: Warszawa
Post 
Najlepsza alternatywa to zrobić prawko i jeżdżić w Anglii. Zarobki 4-5 razy większe.
W Polsce teĹĽ tragedii nie ma, ale praktycznie zero ĹĽycia prywatnego. Trasa, trasa i jeszcze raz trasa.
A najgorzej w zimÄ™

_________________
Tak rodzi się Miłość

Polski Fiat 127p 74'

ForzaItalia


Nie, 25.06.2006, 18:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post 
Mefisto napisał(a):
Mnie taka praca odpowiadalaby bo jezdzisz sobie fajnym samochodem poznasz kawal swiata ale to jest strasznie meczace i czasem niebezpieczne a o zarobkach nic nie wiem


...też kiedyś tak myślałem, a potem przyszło "musieć jeździć" w dłuższe trasy czy się chce, czy nie, co prawda zwykłą osobówką, ale nie sądzę, żeby składem było lżej. Jasne, taka praca jest fajna, ale do czasu, gdy będzie trzeba jechać, choćby miał się świat walić. Dosyć męcząca praca, po kilka godzin za kółkiem codziennie. Dlatego zawsze wielki respect dla "tirowców" w trasie... 8)

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Nie, 25.06.2006, 18:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
Bardzo wielki plus to znajomość języka, tym bardziej, że w Anglii ponoć jest lepiej w takiej pracy.

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Nie, 25.06.2006, 19:23
Profil

Postów: 5
Post 
a jakie są przecietne miesięczne zarobki kierowcy tira?


Nie, 25.06.2006, 19:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 306
Miejscowość: Zgierz
Post 
Cytuj:
a jakie są przecietne miesięczne zarobki kierowcy tira?


To zależy od firmy i jaką stawke otrzymasz za kilometr. Przeciętnie jest to jakieś 20gr moze troche więcej

_________________
„M jest najpotężniejszą literą na świecie”


Nie, 25.06.2006, 21:23
Profil

Postów: 5
Post 
20 gr za kilometr to wychodzi jakieś 12 do 14 zł na godzinę,oczywiście tak srednio


Nie, 25.06.2006, 22:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
najbardziej opłaca się kupić ciągnik z naczepą i zostać przewoźnikiem niezależnym np. w Spedycji. Samemu wyszukuje sie oferty i najlepiej się na tym wychodzi. Ojciec mojego właśnie tak robi i radzi sobie całkiem całkiem :wink:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 26.06.2006, 5:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
Tyle, że masz na głowie ciężarówkę i naczepe. A jak pracujesz u kogoś to Ciebie nie obchodzi to, że musisz władować kilka tys. zł w remont bo coś właśnie się poważnie zepsuło :?

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Pon, 26.06.2006, 10:04
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
ale przebicie zarobkowe jest nieporĂłwnywalne :>
zarabiać 3 tys/m-c a 10-12 tys/m-c to jest różnica

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 26.06.2006, 10:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 567
Miejscowość: [KBR] Brzesko
Post 
ale to masz dobre ĹĽe jak stoisz na blokadzie to ci kasa leci :twisted:

_________________
Miłośnik samochodów z okresu PRL


Pon, 26.06.2006, 17:43
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
czolgista55 napisał(a):
ale to masz dobre ĹĽe jak stoisz na blokadzie to ci kasa leci :twisted:

a za przestany czas ci nie zaplaca... chyba ze sie dogadasz z prezesem... 8) moj kuzol teraz rezygnuje z posady kierowcy..jezdzil 12 lat... teraz sie przepisy zmieniaja i bedzie strasznie ciezko,mowi iz strasznie beda przepisy lamane... w kazdym badz razie moj kuzol powoli rezygnuje z tej posady... ale zycie kierowcy jest dla kawalerow i masz chorobe kregoslupa(zawodowa choroba kierowcow).. heheh

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Wto, 27.06.2006, 13:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 94
Miejscowość: Legionowo
Post 
Znaczy sie przepsiy zmnieniaja sie na gorsze? Mozesz podac jakis przyklad przpeisu ktory nie bedzie "dobry" dla kierowcow??

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl - Zapraszam.


Wto, 27.06.2006, 13:34
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
fafal121 napisał(a):
Znaczy sie przepsiy zmnieniaja sie na gorsze? Mozesz podac jakis przyklad przpeisu ktory nie bedzie "dobry" dla kierowcow??

zekomo ma byc skrocony czas jazdy kierowcow.... co nie wyjdzie na dobre... bo kierowcy beda wtedy dluzej w trasie z 1 ladunkiem wiec spadnie obrot przewozu

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Wto, 27.06.2006, 13:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 94
Miejscowość: Legionowo
Post 
TZn. jak to czas jazdy, ze niby nie bedzie sie jezdizl 4,5 godziny jak dotychczas tylk powiedzmy po 2 godziny i pauza??

A czy wejscie tych przepisow jest juz przesadzone, napewno one wejda. Moze zostana jeszcze jakies poprawki porobione. Przeciez jak maja na tym ucierpic przewoznic to jakies zazalenia powinn pisac itp.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl - Zapraszam.


Wto, 27.06.2006, 14:01
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
ma byc skrocony czas jazdy. przepisy wejda bo wymusza na nas to UE.

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Wto, 27.06.2006, 14:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 330
Miejscowość: Sobótka
Post W anglii lepiej!!
Moim zdaniem warto ale nie w Polsce!! Kolega wyjechał do anglii i jezdzi w tesco miesiecznie zarabia 20 tys. zł!!


Sob, 01.07.2006, 21:16
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post Re: W anglii lepiej!!
Globetrotter napisał(a):
Moim zdaniem warto ale nie w Polsce!! Kolega wyjechał do anglii i jezdzi w tesco miesiecznie zarabia 20 tys. zł!!

no tak ale w angli jest inne zycie.... zarabia 2 patyki i ile mu zostaje po odliczeniu kosztow(paliwo,chociaz wlasne auto..o ciezarowce nie mysle,podatki,wyzywienie itp)

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Pon, 03.07.2006, 21:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018