Obecny czas: Nie, 28.04.2024, 6:40




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Mercedes Actros 4140 (8x8) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
sÄ… to mercedesy Actrosy 4140, czyli 41 DMC i 400KM silniki.
auta te nie powinny być dopuszczone do ruchu po polskich drogach z powodu nacisku na oś.
w Polsce nacisk na oś max może być 10 ton na napędową i 8 na pozostałe na drogach międzynarodowych, oraz 8 ton na wsztskich osiach na pozostałych drogach.
jeżeli więc auto ma 4 osie i może ważyć 40 ton to musi mieć zawsze za duzy nacisk na oś.
Polska ze względu na drogi jest państwem gdzie dopuszczlny nacisk jest najmniejszy. w UE dopuszczalne 11,5 tony, a myśli się już o dopuszczeniu do ruchu zestawawów o DMC 60 ton (aktualnie 40 ton) i w Szwecji na niektórych drogach juz się to praktykuje.
do tego są przeznaczone ciągniki o mocy ponad 500KM ciągnące naczepę z przyczepą, mogące zabrać 2 kontenery 20 stopowe.

wracając do tematu, Mercedes Actros 4140 ma dwie osie przednie skrętne, wszystkie są napędzane co wymaga bardzo skompikowanego układy różnicowego międzyosiowego. auta są użytkowane ponad rok i ważniejsze układy nie miały poważniejszej awarii. najszybciej zuzywają sie opony. warto zwrócić uwagę na taki szczegól jak uchylane dolne stopnie, aby ich nie urwać kiedy jedziemy po osie w błocie. oczywiście nie ma mowy o hamulcach tarczowych, tylko bębny.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Nie, 22.02.2004, 16:46
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Oraz obiecane zdjęcia:


_________________
Rover 75 V6 & other...


Ostatnio edytowany przez Tomasz, Nie, 07.03.2004, 17:44, edytowano w sumie 1 raz

Nie, 22.02.2004, 17:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Dlaczego ten na 12 zdjęciu ma numer 3340?? Co oznacza to 33?? Wiem, że w Mercedesach dwie ostatnie cyfry oznaczają moc, a pierwsze?? Model?? Jaka jest różnica między 4140 a 3340??

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Nie, 22.02.2004, 21:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Jak dobrze przeczytałem text Cyryl'a to chodzi o nacisk na podłoże, albo o masę.

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Nie, 22.02.2004, 21:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
lordzofmafia napisał(a):
Dlaczego ten na 12 zdjęciu ma numer 3340?? Co oznacza to 33?? Wiem, że w Mercedesach dwie ostatnie cyfry oznaczają moc, a pierwsze?? Model?? Jaka jest różnica między 4140 a 3340??


akurat to auto 3340 to DMC 33 tony jest 3 osiowy, ale ten jeden miał nieubłocony dolny stopień i dokładnie widać, że jest uchylny.


Spark^ napisał(a):
Jak dobrze przeczytałem text Cyryl'a to chodzi o nacisk na podłoże, albo o masę.


nawet nie wiem jak odpowiedzieć przyjmuję, że dla uczestników forum o samochodach (przynajmniej tych aktywniejszych) pojęcia podstawowe z kodeksu drogowego, takie jak DMC, nacisk na oś, czy np. pojazd samochodowy są zrozumiałe.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Pon, 23.02.2004, 5:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
DMC = Dopuszczalna Masa Całkowita?? O to chodzi?? Ja tego już nie pamiętam bo ostatnio kodex drogowy czytałem przed egzaminem na prawko (prawie 4 lata temu).
Nacisk na oś to będzie chyba część masy auta przypadająca na jedną oś. A pojazd samochodowy?? Szczerze mówiąc to nie pamiętam takiego określenia. Pamiętam tylko pojazd mechaniczny.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pon, 23.02.2004, 12:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 229
Miejscowość: Wrocław
Post 
dla przeciętnego kierowcy podstawowe znaki to ciemna magia.

_________________
http://www.ciezarowki.autocentrum.pl


Pią, 27.02.2004, 9:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018