Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 7:45




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
2007 Iveco Stralis II 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 2007 Iveco Stralis II
Jakoś nikt nie miał wcześniej czasu zrobić galeryjki :P



W dniach 26 - 27 marca w czeskiej Pradze odbyła się prezentacja największego z pojazdów znajdujących się w gamie Iveco - Stralisa nowej generacji.

Model ten, ktĂłrego pierwsza wersja miaĹ‚a premierÄ™ w 2002 roku, ze wzglÄ™du na swojÄ… wszechstronność cieszy siÄ™ duĹĽym uznaniem kierowcĂłw, o czym Ĺ›wiadczy przyznany w 2003 roku tytuĹ‚ „CiężarĂłwki Roku” („Truck of the Year”). Iveco przywiÄ…zuje duĹĽÄ… wagÄ™ do pojazdĂłw z najcięższego segmentu (DMC powyĹĽej 16t), prognozujÄ…c w 2007 roku wzrost sprzedaĹĽy o 57%. PomĂłc ma w tym zarĂłwno zmodernizowany Stralis, jak i umowa sponsorska, ktĂłra zostaĹ‚a podpisana w styczniu z jednÄ… z najlepszych druĹĽyn rugby na Ĺ›wiecie - All Blacks z Nowej Zelandii.

Marka Iveco, należąca do koncernu Fiat, powstała w 1975 roku w wyniku fuzji pięciu mniejszych firm: Fiat Veicoli Industrialni, OM, Lancia Veicoli Speciali (Włochy), Magrius (Niemcy) oraz Unic (Francja). Nazwa Iveco jest to skrót od Industrial Vehicle Corporation (Korporacja Samochodów Przemysłowych). Obecnie Iveco działa na ponad 100 rynkach (oprócz Europy są to: Chiny, Australia, Argentyna, Brazylia i Afryka Południowa), zatrudnia 24,5 tys. osób i prowadzi 27 zakładów produkcyjnych w 16 krajach. Najnowsze technologie i systemy opracowywane są przez 2,5 tys. projektantów pracujących w 15 ośrodkach badawczo-rozwojowych.

Kabina nowego Stralisa zaprojektowana została od podstaw, a dzięki kształtowi zbliżonemu do sześcianu jest bardziej przestronna i wygodna - jej objętość zwiększyła się o 1,8 m3, wysokość o 95 mm, zaś długość o 90 mm. W stosunku do poprzednika wzrosła również liczba półek i schowków, co pozwoliło uzyskać o 15% więcej przestrzeni bagażowej wewnątrz kabiny (obecnie jest to 480 litrów).

Kabina jest ergonomiczna i zapewnia kierowcy optymalny komfort podróży oraz przebywania w pojeździe. Górną leżankę można całkowicie złożyć, dolną zaś wyjąć, tworząc dodatkową przestrzeń do użytku dziennego. Kierownica wyposażona jest w pneumatyczny system regulacji, zaś na kolumnie znajdują się przyciski i drążki do obsługi hamulca silnikowego, zwalniacza, tempomatu i zmiany biegów. Tablica rozdzielcza wykonana jest z nowych materiałów. Nowy jest także centralnie umieszczony, wielofunkcyjny wyświetlacz. Fotel kierowcy wyposażono w podgrzewanie i regulację w wielu płaszczyznach, a maksymalną odległość od pedałów zwiększono o 40 mm. Komfort kierowcy poprawia także wysoki poziom wyciszenia kabiny i wydajna klimatyzacja. Nowy kształt kabiny pozwolił zredukować współczynnik oporu powietrza o 2%, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa.

Nowy Stralis może być wyposażony w jeden z trzech silników Cursor Euro5 SCR o pojemności 8, 10 lub 13 litrów i maksymalnym momencie obrotowym od 1300 do 2500 Nm. Najmniejszy z nich ma moc 310, 330 lub 360 KM.10 - litrowa jednostka dostępna jest w wersjach 420 i 450 KM, natomiast największy z silników dysponuje mocą 500 lub 560 KM. Wszystkie jednostki napędowe wyposażone są w turbinę o zmiennej geometrii i spełniają najsurowszą normę emisji spalin - Euro 5. Wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy zapewniają systemy EBS i ESP oraz hamulce tarczowe, które pomagają uzyskać minimalną drogę hamowania w dowolnych warunkach drogowych. Iveco Turbo Brake, czyli hamulec silnikowy, zwiększa całkowite przebiegi pojazdu, co z kolei oznacza poprawę wydajności i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.

Aby klienci mogli bliżej zapoznać się z nową wersją Stralisa, Iveco przygotowało dwie karawany (każda po 6 pojazdów w barwach All Black), które odwiedzą łącznie 13 krajów Europy Centralnej i Wschodniej. W tym czasie każdy będzie mógł osobiście zasiąść za kierownicą Stralisa i wypróbować pojazd w czasie jazd próbnych. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyć będą liczne imprezy z odniesieniami do All Blacks. Karawana Północna wyruszyła 27 marca z Pragi i odwiedzi po drodze Litwę, Łotwę, Estonię, Polskę (od 10 maja do 8 czerwca) oraz Słowację. Z kolei Karawana Południowa rozpocznie swą podróż 4 kwietnia w Rumunii, a zakończy 28 maja na Węgrzech, przejeżdżając wcześniej przez Bułgarię, Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację oraz Słowenię.


Image
Image
Image
Image

porĂłwnanie ze starym modelem:
Image

Wspomniana karawana All Blacks:
Image
Image
Image
Image


Image

(c) by:
http://www.samar.pl
http://rides.webshots.com/
http://www.lkw-infos.eu

_________________
locha lover


Czw, 04.10.2007, 10:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
widzialem go juz dawno w prasie ale na zywo jeszcze nie
wyglada bardzo dobrze i skoro RiCo juz go ma znaczy sie dobry jest :lol: :lol:


Czw, 04.10.2007, 14:15
Profil

Postów: 1
Post nie
Mi sie nie podoba te swiatła sprawiają ze ciągnik wygląda jak down.Starsza wersja o niebo lepsza z wyglądu. :lol: :( :lol:


Wto, 23.10.2007, 19:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Ten ciągnik jest jednym z moich ulubionych. Nowa wersja podoba mi się rownie bardzo jak poprzednie. Jednak orurowanie kabiny zdaje się być dla niego szpetnym... :| Ale, rzecz gustu.

_________________
S T A N C E | W O R K S


Wto, 23.10.2007, 19:51
Profil

Postów: 8
Post 
Zapewne znacie najstarszą Polską firmę transportową PEKAES to ów firma zakupiła 100 nowych ciągników siodłowych Marki Iveco Stralis 2
Także Polska firma ELMAR z Jędrzejowa zakupiła 120 nowych ciężarówek Marki Iveco Stralis 2

Więc sami widzicie, że polski transport rozwija się bardzo dobrze. Iveco to naprawde dobra marka mimo wszystkich mitów jakie są pisane na forach.


Wto, 23.10.2007, 20:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1357
Miejscowość: Kolonia Łucka
Post 
Piękne Iveco. Podobał mi się i teraz podoba mi się jeszcze bardziej 8)

_________________
"Powiedzcie mi, jak żyć w świecie w którym wiele jest dla niewielu, a niewiele dla reszty...?"


Śro, 24.10.2007, 15:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 969
Post 
z zewnątrz nie jest najlepiej ale w środku jest dobrze :wink:

_________________
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę ". Frank Zappa


Śro, 24.10.2007, 17:08
Profil

Postów: 13
Post 
Poprzednik jest ładniejszy :) Ten z przodu nie wygląda za ciekawie, górne lampy ma od MAN-a ale w środku jest super, chociaż to napewno najbogatsza wersja.


Nie, 04.11.2007, 18:50
Profil

Postów: 21
Miejscowość: Okolice Brzeska
Post 
kasztan w mojej miejscowości gośćiu ma trochę ciężarówek miał same iveca a teraz wszystko zmienia na mana.... bo przy ivecach musiał naokrągło robić :/


Pią, 09.11.2007, 8:31
Profil

Postów: 37
Post 
Ja ostatnio nie wiem czy to jakiś Tuning optyczny Stralisa jedynki ale widziałem Stralisa II :shock:


Sob, 10.11.2007, 20:38
Profil

Postów: 37
Post 
Ja ostatnio nie wiem czy to jakiś Tuning optyczny Stralisa jedynki ale widziałem Stralisa II :shock:


Sob, 10.11.2007, 20:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: Sosnowiec
Post 
Powiem tyle, mało różnic w stosunku z poprzednią wersją. Aczkolwiek światła całkowicie mi psują pozytywny obraz tego ciągnika. Nie podoba mi się wcale a wcale, wolę tego przed FL.

_________________
Wielki miłośnik
- Scanii R i T
- Volvo FH12 i FH16
- FIAT'a
- MKS'u Dąbrowa Górnicza
- Philadelphi 76ers
- Carlsberga i Lecha
- Gronhoelma i Hołowczyca
- STAR WARS i LotR'a...


Sob, 24.11.2007, 15:19
Profil

Postów: 8
Post 
Guardian napisał(a):
Powiem tyle, mało różnic w stosunku z poprzednią wersją. Aczkolwiek światła całkowicie mi psują pozytywny obraz tego ciągnika. Nie podoba mi się wcale a wcale, wolę tego przed FL.

A porĂłwnaj sobie Daf"a 95XF SSC a 105XF SSC albo Magnum"a eTech a DiX
Czy tam sÄ… jakieĹ› zmiany???? sÄ… niewielkie tak jak w Stralisie


Pon, 26.11.2007, 20:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 51
Miejscowość: Jasło
Samochód: Audi 80
Post 
Z początku nie bardzo mi się podobało, ale teraz zaczynam sie przyzwyczajać. Ogólnie to ten samochód ma inne zadania niż podobanie się, ale i tak brzydko nie wyszedł, choć do wspomnianego XF105 czy TGX jeszcze mu daleko... :roll:

_________________
Lada 2107 1300S (2001 - 2007)
Audi 80 B4 2.0E (2007- dziś)


Wto, 27.11.2007, 7:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4102
Miejscowość: Jelenia Góra
Samochód: Nadal ich za mało..
Post 
Image
Image

(c)gregoor.be

_________________
S T A N C E | W O R K S


Nie, 23.12.2007, 2:34
Profil

Postów: 1
Samochód: brak xD
Post Re: 2007 Iveco Stralis II
Moim zdaniem to bardzo Ĺ‚adne i eleganckie autko.. duĹĽa,wysoka kabina ...samochodzik cudo :)


Czw, 12.03.2009, 20:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018