Obecny czas: Nie, 28.04.2024, 10:52




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Partner/Berlingo 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 125
Miejscowość: gniezno
Samochód: vw passat b5
Post Partner/Berlingo
zastanawiam sie nad kupnem takiego auta mam pytnie czy jest on dobry (chodzi mi o opinie uzytkownikĂłw tzn ich wady i zalety)


Nie, 09.04.2006, 0:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 351
Miejscowość: Kalety
Post 
Nie jestem moderatorem ale odsyłam do działu używane

_________________
Pozdro600


Nie, 09.04.2006, 7:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
to dobrze ze nie jestes... :P oba sa jeszzce produkowane przeciez :>

ja ci powiem tak... 3 lata temu szukalismy auta do malego biznesu i wybor byl pomiedzy Partnerem i Doblo.... ogolnie moj mlodysz brat mial wieksza frajde w Doblo, ogolnie Fiat sprawial lepsze wrazenie a z Partnera nie pamietam nic... nie wiem jak jest teraz, po wprwazeniu owcyh modeli... PArtner ma duze mozliwosci przewozowe ze tak powiem :P i raczej bardzo dobre Diesle... ale jak dla mnie stylistycznie porazka... i w sordku tez nie zachwyaca :roll:

a i tak wybralismy Scenica ;-)

_________________
locha lover


Nie, 09.04.2006, 9:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 172
Miejscowość: sosnowiec
Post 
według mnie auto jest nawet nawet sąsiad ma peugeota partnera ale nie wiem czy go polecić

_________________
Kiedy Myślisz Że Jest Naprawde Żle Pamiętaj Że Zawsze Może Być Gorzej


Pon, 23.10.2006, 17:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 224
Miejscowość: z domu
Post 
No to może ja się wypowiem. Posiadam Citroena Berlingo 1.4 Multispec (2001). Ja (tzn. z ojcem) zastanawialiśmy się między Kangoo a właśnie Berlingo (z tego co wiem to Partner nie różni się praktycznie niczym od berlingo - troche inna atrapa chłodnicy jest i takie tam inne pridroły). Wybraliśmy Berlingo i szczeże mówiąc jak będę kupoiwał nowy samochów (jeżeli środki na to pozwolą) to też kupie Berlingo.

przestrzeń ładunkowa:
Jest to duży samochód z dużymi możliwościami przewozowymi (po złożeniu tylnych siedzeń samochód przystosowany jest do przewozu euro palety (są nawet specjalne zaczepy - tylko trzeba mieć drzwiczki a nie klape by dało się palete wsadzić :P)). Pojemność bagażnika jest jak dla mnie wystarczająca, przewiozłem wszystko co chciałem począwszy od mebli (złożonych) a kończąć na płytkach (+ dla Berlingo jest to, że jest szerszy od np. Kangoo i np. rower wchodzi bez problemu w poprzek po zdjęciu tylko przedniego koła (bez zdejmowania kratki) - co nie jest możliwe w Kangoo) chyba jedyny większy samochód to właśnie Doblo.

jakość:
Podczas wyboru samochodu s tego segmentu nie ma co się ludzić na jakieś fajerwerki. Z tyłu (na nadkolach) jest po prostu goła blacha jednak od przodu do kratki jest dobrze. Materiały są dość trwałe a co najważniejsze jest przyjemne zarówno w dotyku jak i kolorystycznie. Po tych paru latach tapicerka nie jest przetarta itp. Jedyny minus to strasznie tandetna gałka skrzyni biegów - jest pokolorowana (u mnie akurat na niebiesko) i po paru latach farba się ściera i widać niezbyt ładne białe prześwity.

funkcjonalność:
Jeżeli chodzi o funkcjonalność to moim zdanie jest na dość dora. Jest dużo poręcznych schowków/półek (szczególnie tuż nad głową kierowcy i pasażera - jest wystarczająco głeboka i można tam dużo, niezbyt cięzkich rzeczy, schować. Również "półeczki" są przy każdym siedzeniu oraz miejsca na napoje. Dużym plusem jest też to, że koło zapasowe jest na zewnątrz samochodu (na takim koszyczku). Dla jednych jest to minus bo koło podczas jazdy brudzi się jednak każdy przekona się do tego gdy złapie gume a będzie miał załadowany bagażnik po brzegi. Wtedy nie trzeba wywalać wszystkiego by koło wyjąć :).

silnik:
No w moim wypadku to nie ma co sięchwalić (75KM) jednak teraz po przejechaniu 106tys km nie było z nim żadnego problemu. Jedyne co można się do niewgo przyczepić to to, że jest dość głośny (szczególnie jest to uciążliwe gdy się jedzie w trasie - podczas jazdy 120km/h jest jak dla mnie zbyt głośno). Silnik też nie jest zbyt elastyczny - aby podróżować żwawo trzeba dobrze trafiać w biegi inaczej stracznie muli :-/. Jeżeli chodzi o skrzynie biegów - nie wiem jak to jest w tych nowszych modelach ale u mnie jest to tragedia (było tak od nowości). Nie ma co się oczukiwać - biegi trzeba zmieniać powoli i trzeba się przyzwyczaić do niej).

inne:
Hmm... jeżeli chodzi o rdze to nie wiem co to znaczy ;). Samochód jest dobrze zabezpieczony i nie ma co się martwić (jedyne co spotykałem się sporadycznie u użytkowników Berlingo/Partnera to lekka rdza przy tylnej klapie przy tablicy rejestracyjnej)


Pon, 23.10.2006, 21:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 663
Miejscowość: Szczecin
Post 
Pietrzyk i ajw spójrzcie łaskawie na daty ostatnich postów. Od ostatniego postu minęło tyle czasu, że ten który pytał już na pewno kupił sobie ten wózek :wink:

_________________
o gustach się nie dyskutuje... i bardzo dobrze, bo ja czasami mam spaczony gust :wink:


Wto, 24.10.2006, 16:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
Cytuj:
Pietrzyk i ajw spójrzcie łaskawie na daty ostatnich postów. Od ostatniego postu minęło tyle czasu, że ten który pytał już na pewno kupił sobie ten wózek

zwróciłem delikatnie uwagę pietrzykowi ale komuś się to nie spodobało. cóż.

_________________
locha lover


Wto, 24.10.2006, 16:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 224
Miejscowość: z domu
Post 
Motyla noga a ja tyle się napisałem ;););) :mryellow: :mryellow: :mryellow:


Wto, 24.10.2006, 17:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
Grześq, kenji
czy to jest dla Was taki problem,
PS. nie lubie takie bezsensownego czepialstwa :/ :?


ktoś będzie szukał informacji o tym samochodzie to sobie poczyta i już :!: :!:

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Wto, 24.10.2006, 18:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
ixxos napisał(a):
czy to jest dla Was taki problem,
PS. nie lubie takie bezsensownego czepialstwa

okej, okej, sam po krótkim namyśle wpadłem na ten sam pomysł
ixxos napisał(a):
ktoś będzie szukał informacji o tym samochodzie to sobie poczyta i już


:wink:

_________________
locha lover


Wto, 24.10.2006, 19:48
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
dobra juz spokĂłj :twisted:

zawsze może przyjsc na forum osoba z podobnym problemem i juz bedzie mieć gotowy temat i odpowiedzi... nie ma tego złego ... :D

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 24.10.2006, 20:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
fajnie by było nawet jak użytkownicy dostawczaków czy innych pisali tutaj swoje doświadczenia i boje ze swoimi maszynami :> :mryellow:


właśnie jak np ajw

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Śro, 25.10.2006, 6:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018