Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 12:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Lubo z Intrallu 
Autor Wiadomość

Postów: 58
Miejscowość: Lublin
Post Lubo z Intrallu
info z http://www.dziennikwschodni.pl/

Dzisiaj miała miejsce premiera w lubelskiej fabryce, a we wtorek wystawiony zostanie w na targach w Hanowerze :)
Pojaz jest piękny, troszke mi przypomina nowego Fiata Ducato.
Cytuj:

O gazecie Wydawca Redakcja Reklama Studio DTP Kontakt

Na imiÄ™ mu Lubo
Nowy samochĂłd z Lublina

Fot : Maciej Kaczanowski
Powiększ zdjęcie


Dzisiaj pokaz przedpremierowy, w najbliższy wtorek światowa premiera w Hanowerze. Jako pierwsza redakcja na świecie oglądaliśmy lubo, tak nazywa się nowy model samochodu dostawczego produkowanego w fabryce Intrall Polska przy ulicy Mełgiewskiej w Lublinie.

Piotr Biegalski, mechanik z Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Intrall Polska od kilku tygodni śpi tylko po kilka godzin na dobę. Resztę dnia spędza na montażu, gdzie pracuje przy montażu pierwszych czterech egzemplarzy lubo, nowego samochodu z lubelskiej fabryki. - W czwartek położyłem się spać o 3 rano, a o ósmej byłem znowu w fabryce. To jest wielka sprawa pracować przy nowym modelu - mówił wczoraj Biegalski.

Lubo powstawał przez półtora roku. Pracowała nad nim ponad setka ludzi, w Lublina, Warszawie oraz w Rosji. - To było błyskawiczne tempo - mówi Wojciech Wośko, główny konstruktor samochodu. - Ale wysiłek się opłacał, bo wyszło ładne auto.

Światowa premiera lubo już we wtorek w Hanowerze, podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacji. - Z produkcją samochodu zamierzamy ruszyć w II kwartale przyszłego roku - dodaje Wojciech Wośko. - Pod maska będzie montowany jeden z trzech silników wysokoprężnych - dwa produkcji włoskiej firmy Ivec o pojemności 2,3 i 3,0 litra oraz jeden polski, z Andorii, o pojemności 2.4 litra.

- Docelowo zamierzamy produkować 20 tysięcy samochodów w Lublinie. Nasze plany produkcyjne będą wymagały zwiększenia zatrudnienia. Lubo trafi na rynki Europy Zachodniej, Polski, Rosji, Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Afryki. Opracowana jest także wersja z kierownicą po prawej stronie dodaje - Wojciech Wośko.


Image



Ps. nie wiem czy to bardziej nie pasuje do dosawczych, ale w końcu to jest dopiero prototyp. Jakby co to przenoście :)


Ostatnio edytowany przez piotr11, Śro, 30.05.2007, 9:36, edytowano w sumie 1 raz

Pią, 15.09.2006, 16:48
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post 
no no :> nawet jestem trochÄ™ dumny :P ale tylko trochÄ™

_________________
>>>


Pią, 15.09.2006, 18:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
a ja poczekam na więcej zdjęć bo tu mało widać... Ale nie jest źle.

_________________
locha lover


Pią, 15.09.2006, 18:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 333
Miejscowość: Toruń /Płock-Poznań
Samochód: Lancia Delta II 1,6
Post 
Zamiast pomyśleć i odkupić upadłe LDV i miec w miarę nowoczesny samochód do sprzedaży w całej europie to woleli stracic czas, pieniądze i opracować "coś" co się sprzeda tylko na rynkach "rozwijających".
:/
no ale Polak słabo mysli,
:/

Mimo wszystko brawa dla Intralu, że jednak coś robią i próbują ratować polską motoryzację: Lublin, niedawno zakup praw do Pragi a teraz nowy dostawczak.
Za to brawa.

:)

Chociaż nie wiadomo jak to jest nowoczesne w porównaniu z Lublinem i raczej będzie przegrywać z LDV od Gaza, czyli niedoszłym Lubelskim produktem.

:/

_________________
http://www.motoplaneta.pl

http://www.simp.put.poznan.pl


Pią, 15.09.2006, 19:04
Profil

Postów: 58
Miejscowość: Lublin
Post 
Dzisiaj bedzie coś w Panoramie lubelskiej na jego temat bo w fabryce był Wojewoda i reporterzy i wogóle, także każdy kto ma dostęp to niech ogląda :)

Z Lubo jest tak że został zaprojektowany przez Radzieckiego designera. Wiadomo że raczej w UE nie bedą go sprzedawać ale takie rynki jak Czech, Słowacja, Ukraina, Rosja spoko go przyjmą :) mam nadzieję jednak że nie tylko.


Ostatnio edytowany przez piotr11, Pią, 15.09.2006, 19:07, edytowano w sumie 1 raz

Pią, 15.09.2006, 19:04
Profil

Postów: 523
Miejscowość: Tbg
Post 
ten grill nawiÄ…zuje troche do craftera :>

_________________
http://change.menelgame.pl/change_please/8034407/


Pią, 15.09.2006, 19:06
Profil

Postów: 58
Miejscowość: Lublin
Post 
Ja mam jeszcze taki obrazek( nie opublikuję) na ktorym jest wóz z boku i on faktycznie wygląda jak Craffter takie charkterystyczne zaokąglenie , a tył troszke przypomina Sprintera nowego ale to tylko moje wrażenie :)


Pią, 15.09.2006, 19:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post 
Nie wygląda źle jak będzie miał dobrą cenę i jakiś silnik na CR to powinien odnieść sukces.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 15.09.2006, 19:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
z przodu nie jest zbyt przyjemny :x :> ale moĹĽe klienci nie zauwaĹĽÄ…

nawet jak będzie produkowany i sprzedawany w tych 20tys sztuk to i tak bęzie ciężko się utrzymać na rynku -

jeżeli to jest premiera to bym prosił o przeniesinie na dział ciężarówki 8)

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Pią, 15.09.2006, 20:07
Profil

Postów: 58
Miejscowość: Lublin
Post 
Nowe foty z dzisiejszej prasy lokalnej.
Image
Image
Image

Dodatkowo w Hanowerze będzie zaprezentowany 5- drzwiowy Honker z różnymi unowocześnieniami i zmienionym designem.


Sob, 16.09.2006, 6:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 22089
Post 
Po co mu takie wielkie te światła :roll:

_________________
https://www.instagram.com/Piotr.w.fotografia/


Sob, 16.09.2006, 7:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2501
Miejscowość: Gdynia
Post 
Wielkie okna, pewnie dobra widoczność, drzwi dość duże - może zrobić karierę jako pojazd komunalny :roll: .

_________________
Primusville


Sob, 16.09.2006, 7:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
Jeju, co za muflon okropny :shock: :shock: :shock: :?

Noł komenc.

_________________
locha lover


Sob, 16.09.2006, 8:10
Profil

Postów: 58
Miejscowość: Lublin
Post 
http://www.dziennikwschodni.pl/ftp/str1.pdf
Tu jest jeszcze foto z otwartÄ… maskÄ… :)

Pozatym nie wiem dlaczego tak was bulwersuje wygląd pojadu. Dzięki dużym reflektorom bedzie dobra widoczność w nocy, plusem są też duże okna w drzwiach i duża szyba przednia. Moim zdaniem najsłabsze są lusterka.
Pozatym samochód dostawczy wcale nie musi być taki piękny, musi być funkcjonalny i tani a lubo napewno nie bedzie taki drogi jak Sprinter i dzięki temu odniesie sukces. A przecież w zasadzie prawie wszystkie podzespoły ma zagraniczne.
Wczoraj w Kurierze Gospodarczym i Panoramie LUb. mówili o nim. Ma jeszcze powstć bus dla 18-23 osób. Na targi pojedzie wywrotka, rama, skrzynia i furgon. Pozatym opracowana jest już wersja z kierownicą po prawej stronie.

aha było jeszcze orównanie z LD100 ( LDV Maxus). Moim zdaniem LD100 to taka zwyczaina buda wogóle bez żadnego wyglądu i szczerze mówiąc Lubo mi się baardziej podoba bo jest taki.... taki orginalny :) pozatym maxus powstał pod koniec lat 90-tych i teraz badz co badz jest już troszke przestarzały.


Sob, 16.09.2006, 8:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
on wyglÄ…da szkaradnie :shock: :? :shock:
Kiedyś w latach 50-60 Citroen produkował podobnego stylistycznie dostawczaka -i chyba do niego nawiązuje

piotrze11 mylisz siÄ™ ĹĽe wyglÄ…d nie jest waĹĽny, moĹĽe nie jest prorytetowy tak samo jak w innych zresztÄ… pojazdach

jednak samochód dostawczy to jednak jest wizytówka danej firmy - więc jak wygląda mułowato i dziwacznie później w pewnym stopniu przenosi się na firmą w której jest używany.

Widze że na razie nie zbudowali pełnego furgonu - tylko by im nie przyszedł do głowy znowu pomysł na plastikowy tak jak kiedyś Lublin 3


Temat na dostawcze :!: :!: :twisted: :mryellow:

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Sob, 16.09.2006, 10:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post 
ZwierZ napisał(a):
no ale Polak słabo mysli,

KĹ‚ocilbym sie bo moze teraz mamy zastoj ale za komuny mielismy takie pomysly ze bily caly zachod.
Samochod troche dziwny... Taki chinski (i troche Anglia tez mi zalatuje ale nie wiem czemu) troche przegieli ze stylizacja (dziwne drzwi, za duze swiatla, jakis taki plastik z przodu nijaki) ale chyba bardziej mi sie podoba od Jumpera/Ducato/Boxera

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Sob, 16.09.2006, 10:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 333
Miejscowość: Toruń /Płock-Poznań
Samochód: Lancia Delta II 1,6
Post 
Mefisto napisał(a):
ZwierZ napisał(a):
no ale Polak słabo mysli,

KĹ‚ocilbym sie bo moze teraz mamy zastoj ale za komuny mielismy takie pomysly ze bily caly zachod.
Samochod troche dziwny... Taki chinski (i troche Anglia tez mi zalatuje ale nie wiem czemu) troche przegieli ze stylizacja (dziwne drzwi, za duze swiatla, jakis taki plastik z przodu nijaki) ale chyba bardziej mi sie podoba od Jumpera/Ducato/Boxera



Napisałem tak bo mi bardzo żal tego co się stało z LDV. Wszystko było u nas ale zostało nam zabrane za nic. Potem LDV jakoś się poddźwignęło ale jednak zbankrutowało i niedawno zostało sprzedane za bezcen Gaz-owi. Gaz dostał konkurencyjny produkt, oszczędzając kupe kasy i czasu gdyby sam musiał to opracować.
Więc szansa na odkupienie tego projektu była.
Tylko zmarnowana.
No cóż stało się, jak się stało.
:/


A co do Lubo to jak napisałem brawa dla nich, że coś robią.
Tylko chciałbym jeszcze dowiedzieć się trochę szczegółów technicznych.
Bo po tych fotkach to obawiam siÄ™, ĹĽe to jest Lublin z nowÄ… kabinÄ….
Jak są jakieś dane techniczne to poprosze o napisanie, żeby zobaczyć ile Lubo ma wspólnego z Lublinem.
:wink: :wink:

_________________
http://www.motoplaneta.pl

http://www.simp.put.poznan.pl


Sob, 16.09.2006, 10:50
Profil

Postów: 58
Miejscowość: Lublin
Post 
Lubo przede wszystkim ma podwozie z Lublina 3, konstrukcja tradycyjnie ramowa. Pozatym ma ABS, EBD, 2 poduszki powietrzne( wszystko standardowo), i silniki Iveco( 85 lub 107KM) albo Andoria (85KM)oczywiście Euro IV. Pozaty tata mi mówił że wnętrze nie jest najlepiej rozplanowane i wykonane.

Jeszcze co do wyglÄ…du. Po pierwsze w samochodzie wyglÄ…d to jest tylko dodatkowy plus i to juĹĽ od kaĹĽdej firmy zaleĹĽy jak sobie produkt "opakujÄ…" wolÄ™ wyglÄ…d Lubo ktĂłry nie jest kanciasty i ma takie coĹ› w sobie niĹĽ zachodnich dostawczaki ktĂłre sÄ… wszystkie podobne do siebie.


Ostatnio edytowany przez piotr11 Sob, 16.09.2006, 11:09, edytowano w sumie 3 razy

Sob, 16.09.2006, 11:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post 
Może kandodować do tytułu nabrzydszego dostawczaka :>

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 16.09.2006, 11:04
Profil

Postów: 58
Miejscowość: Lublin
Post 
Weźcie już dajcie spokój. Zamiast cieszyć się z tego że polska motoryzacja jeszcze całkiem nie padła i życzyć Intrallowi jak najlepiej wy ciągle krytykujecie.

bartez84 jak jesteś taki mądry to idz sobie kup Sprintera za 80 tys zł napewno bedzie ładniejszy i lepszy bo przecież co tam polscy konstruktorzy umieją?? Przecież oni co by nie zrobili to będzie g....

aha zapomniałem dodać Lubo bedzie tylko niecałe 10% droższy od Lublina 3Mi


Sob, 16.09.2006, 11:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018