Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 10:46




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
2010 DZT Pasagon ( Lublin) 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Cytuj:
Spółka DZT Tymińscy uruchomiła w Lublinie produkcję samochodu dostawczego o nazwie pasagon, następcy popularnego lublina. Auto ma trafiać na rynek polski, a także m.in. na rynki wschodnie.
- Rozpoczęliśmy tłoczenie elementów i kompletowanie podzespołów. Pierwsze pasagony zjadą z taśmy montażowej w lutym - zapowiedział w poniedziałek prezes spółki DZT Tymińscy, Zbigniew Tymiński.Lublin wraca na polskie drogi

8 tys. pasagonĂłw rocznie

Tymiński przewiduje, że w pierwszym kwartale tego roku spółka wyprodukuje 200 samochodów. Docelowo, w ciągu trzech lat, chce dojść do produkcji około ośmiu tysięcy pasagonów rocznie. Będzie to jednak uzależnione od uzyskania kredytów, niezbędnych do powiększenia produkcji.

- Ciężko się z bankami rozmawia, bo tu już zbankrutowało Daewoo i zbankrutował Intrall. Trudno przekonać, że Tymińskim się uda, ale jesteśmy dobrej myśli - powiedział Tymiński.

Pasagon przeznaczony jest głównie na rynek polski, a w przyszłości także na eksport m.in. do krajów b. ZSRR oraz krajów arabskich i afrykańskich. Jego atutem ma być dobra jakość przy niskiej cenie, od 55 do 80 tys. zł w zależności od modelu i wyposażenia.

Ponad 200 miejsc pracy

W lubelskiej fabryce Tymińskich zatrudnionych jest obecnie około 130 osób. Po uzyskaniu docelowej wielkości produkcji może znaleźć zatrudnienie około 350 pracowników.Honker wraca na drogi. Z przytupem

Spółka DZT Tymińscy w 2009 roku kupiła część majątku produkcyjnego dawnej fabryki samochodów w Lublinie. Pozostał on po bankructwach Daewoo Motor Polska i spółki Intrall. Zakład w Lublinie ma kontynuować wieloletnią tradycję wytwarzania tu samochodów dostawczych, najpierw żuka, a potem lublina. Nowy samochód, w porównaniu z lublinem, ma m.in. zmieniony wygląd, dłuższą ramę, powiększoną komorę silnika oraz mocniejszy 115-konny silnik z Andorii w Andrychowie, spełniający wymogi czystości spalin Euro 4.

2 tys. honkerĂłw

Zakład DZT Fabryka Samochodów produkuje w Lublinie także terenowy samochód honker. W ubiegłym roku dostarczyła 60 tych samochodów dla wojska. Docelowo chce wytwarzać około dwóch tysięcy honkerów rocznie, także na potrzeby cywilne.

Historia rodzinnej firmy DZT Tymińscy rozpoczęła się na początku lat 90. od przejęcia spółdzielni w Siemiatyczach na Podlasiu, która wytwarzała tapicerkę do polskiego fiata 125p oraz elementy wyposażenie do samochodu polonez. Obecnie spółka produkuje kilkadziesiąt rozmaitych części i elementów wyposażenia do samochodów różnych marek.


tvn24

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 03.01.2011, 15:22
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Gdyby to coś kosztowało około 40 tysięcy złotych to jeszcze ok... ale jeśli on planują za gołe wersje żądać 55-60 tysięcy, a za bardziej dopasione nawet 80, to po prostu brak mi słów. Gdybym był właścicielem firmy to bez chwili wahania za podobne kwoty pokupowałbym 2-3 letnie Ducato czy Mastery, które nawet w wersjach "klepanych" lepiej by się pewnie sprawowały. ;)


Wto, 04.01.2011, 11:18
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Jak zwykle rynek zweryfikuje ich plany - uwielbiam ekonomiÄ™ :mryellow:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 04.01.2011, 11:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Dawno nie odwiedzałem stron DZT,ale chyba nieco zmienili http://octabon.com/dzt/pl/ Zdziwiłem się,bo trzyosiowego Honka nie widziałemw DZT,ale to model dla kopalń podobno..(?)

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Wto, 15.02.2011, 13:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Nurtuje mnie czy te trzyosiowe Honki są w układzie 6x6 czy 6x4..,czy to prototypy czy egzemplarze gotowe do przekazania :?: I czy silnik to ADCR czy inny,mocniejszy :?: Nigdzie wzmianki nie znalazłem a pytania te zadawane są na innym forum militarnym,lecz bez odpowiedzi,więc może tu..Z góry dzięki z odp. :!:

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Śro, 16.02.2011, 14:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Ten grill mi przypomina ten z Lancii. Moze planujÄ… jakieĹ› przebrandowanie? :) :) :)

Jak Intrall zacznie produkować u nas Lubo to raczej dni tego Pasaglona będą policzone.


Wto, 22.02.2011, 19:34
Profil

Postów: 18
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Auto ma jeździć a nie wyglądać, ma się sprawdzać.Auto dlatego kosztuje 55 zł bez wyposażenia bo po co im to wyposażenie ? to dostawczak nie limuzyna choć poduszka by się pszydała.Pasagon ma kosztować 55-80 tys złotych i jest produkowany a lubo wejdzie za jakieś 4 lata do produkcji to w lublinie będzie produkowane już inne auto


Wto, 12.04.2011, 19:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
specyfik napisał(a):
Czy jest sens?
Kto to kupi? "Nowość" z początku lat '90-tych... jak nie końca lat '80-tych. Szkoda w ogóle wydawać pieniądze na uruchomienie produkcji. Konieczny jest nowy projekt - "to" nie ma racji bytu w dzisiejszym świecie.

technologie zawarte w dostawczakach sięgają początków motoryzacji... a silniki można kupić


i jak produkują to? kupuje to ktoś? wygląd pogrzebał wszystko imo.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Wto, 12.04.2011, 19:41
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
kacper2412931 napisał(a):
Auto ma jeździć a nie wyglądać, ma się sprawdzać.Auto dlatego kosztuje 55 zł bez wyposażenia bo po co im to wyposażenie ? to dostawczak nie limuzyna choć poduszka by się pszydała.Pasagon ma kosztować 55-80 tys złotych i jest produkowany a lubo wejdzie za jakieś 4 lata do produkcji to w lublinie będzie produkowane już inne auto

ale chyba firmy Ci się pomyliły :>

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 12.04.2011, 19:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 454
Miejscowość: Hexagon
Samochód: SD4, CDI V6, HDI 1,4
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Juz dawno mialem sie pytac: czy To to w ogule jezdzi po polskich drogach? Widac juz jakis patryjotow w tych maszynach?

Ps: Nie zebym sie nasmiewal, wrecz przeciwnie - bardzo bym chcial aby w Polsce odrodzil sie przemysl samochodowy, nawet w formie szczatkowej ale ten projekt wg mnie to techniczna nekromancja.


Czw, 28.04.2011, 19:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 475
Miejscowość: Bestwinka k. Bielska-B.
Samochód: 126 & PII
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Cennik i lista wyposaĹĽenia
http://www.jachowicz.net/images/stories ... asagon.jpg
http://www.jachowicz.net/images/stories ... sagon1.jpg


Sob, 11.06.2011, 21:35
Profil

Postów: 18
Post Pasagon\honker 2011-wiadomoĹ›ci
http://moto.trojmiasto.pl/Polski-dostaw ... 50051.html

DowĂłd na to ĹĽe siÄ™ natychmiast sprzedaje

http://dzt-honker.pl/pl/

Strona www firmy


http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640, ... kerow.html

Honker z DZT


Sob, 30.07.2011, 7:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
MSPO 2011 Kielce

Image

Image

Image

Image

picasaweb.google.com zdjęcia:mr_ffox

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Ostatnio edytowany przez zygix, Wto, 06.09.2011, 11:59, edytowano w sumie 1 raz

Wto, 06.09.2011, 0:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Wiadomo coĹ› moĹĽe o wolumenach sprzedaĹĽy tego samochodu?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 06.09.2011, 7:12
Profil

Postów: 8
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Sam prezes mówił o kilkudziesięciu podwozi pod zabudowę i kilku izotermach, nad którymi obecnie pracują.


Wto, 06.09.2011, 7:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Witaj ffox, pracujesz moĹĽe w DZT?

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 06.09.2011, 7:41
Profil

Postów: 8
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
RR ltd Co. napisał(a):
Witaj ffox, pracujesz moĹĽe w DZT?

Nie byłem wczoraj na MSPO i rozmawiałem z Panem Tymińskim.
PowyĹĽsze fotki sÄ… moje.


Wto, 06.09.2011, 8:23
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
A, to szacunek. Jakbyś miał coś znów ciekawego, to będziemy wdzięczni za podzielenie się :D

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 06.09.2011, 8:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Witam uĹĽytkownika ffox NFoW

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Wto, 06.09.2011, 11:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Prawda jest taka, Passagon pozostaje daleko w tyle za współczesnymi konstrukcjami ( nawet za dostawczym Gaz-em). Jeżeli w miarę szybko Pan Tymiński nie zainwestuje w nowe nadwozie i silniki,( w realiach gdzie przedsiębiorca może wziąć nowe lub używane zachodnie auto w korzystny leasing,) , może zapomnieć o produkcji samochodów dostawczych.


Śro, 07.09.2011, 10:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018