Obecny czas: Śro, 01.05.2024, 21:41




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
2010 DZT Pasagon ( Lublin) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 488
Miejscowość: Kozy k. Bielska-Białej
Samochód: '83 Fiat 126p
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Na filmiku wygląda lepiej, ale moim zdaniem nie należy już tego projektu rozgrzebywać. Miałem okazję przejechać się trzecią generacją Lublina. Tragedia. Natężenie dźwięku i wstrząsy w kabinie skutecznie zniechęcają do tego samochodu. Tutaj niby jest nowy silnik, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to coś zmieni. Niby polski samochód, ale czy naprawdę możemy być z niego dumni?

_________________
EcoNegative


Pią, 03.09.2010, 10:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Carman napisał(a):
Na filmiku wygląda lepiej, ale moim zdaniem nie należy już tego projektu rozgrzebywać. Miałem okazję przejechać się trzecią generacją Lublina. Tragedia. Natężenie dźwięku i wstrząsy w kabinie skutecznie zniechęcają do tego samochodu. Tutaj niby jest nowy silnik, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to coś zmieni. Niby polski samochód, ale czy naprawdę możemy być z niego dumni?


Dumni może nie ale jeśli będzie istniał w dalszym ciągu popyt na takie pojazdy to pozwoli to firmie na opracowanie i wprowadzenie do produkcji następcy z prawdziwego zdarzenia a może i nowych modeli w segmencie aut dostawczych i prawdziwych terenówek takich jak Honker czy Iveco Massif :)

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Pią, 03.09.2010, 13:36
Profil

Postów: 18
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Carman napisał(a):
Na filmiku wygląda lepiej, ale moim zdaniem nie należy już tego projektu rozgrzebywać. Miałem okazję przejechać się trzecią generacją Lublina. Tragedia. Natężenie dźwięku i wstrząsy w kabinie skutecznie zniechęcają do tego samochodu. Tutaj niby jest nowy silnik, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że to coś zmieni. Niby polski samochód, ale czy naprawdę możemy być z niego dumni?


Niby nowy silnik ? chłopie, ten silnik spełnia normy spalania euro IV-to oznacza ze jest ekonomiczny.I jestem na 100 % pewny ze wstrzasy i dzwiek nie beda juz dokuczac kierowcy, kolejny samochód którym ma zastapic lublina III to DZT Lublin bardzo przypominający desingiem lublina 51-wiec w lubliniec beda produkowane 2 nowe pojazdy :)


Pią, 03.09.2010, 14:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Nie wiem, czy ten silnik jest tak naprawdę nowy... 4CT90 produkcji Andorii stosowano w Lublinach już od drugiej generacji... Być może 'tylko' go zmodernizowali pod normę Euro4.

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Sob, 04.09.2010, 8:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Z lublinem bedzie tak jak z żukiem bedą go produkowali przez x lat aż juz nie bedzie mozliwosci tak go zmodernizowac zeby spełniał jakies wymogi ;)

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Pon, 06.09.2010, 20:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1062
Miejscowość: Głowno (EZG)
Samochód: Hyundai Coupe
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
ZrĂłbmy go busem na Euro 2012 :mryellow:

_________________
Zapraszam na Petrolheads Polska. Ciekawostki/Nowości/Relacje


Wto, 07.09.2010, 14:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Koleś zadał mi pytanie:
Cytuj:
Dla nowych modeli samochodów norma euro 5 obowiązuje od października 2009 a dla wszystkich nowo produkowanych aut od stycznia 2011. Jak to zatem możliwe, że Pasagon ma "tylko" Euro 4 i otrzymał homologację?
Cholera, nie wiem co mu odpowiedzieć :/ Euro 4 starczy na Białoruś czy Ukrainę ale na Unię.. Jak to z tym jest?

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Pią, 17.09.2010, 12:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Image

Image

Image

Image


Pią, 24.09.2010, 16:28
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
forsal.pl

_________________
>>>


Nie, 26.09.2010, 21:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Byłem na prezentacji tego auta w Lublinie, i powiem, że jest to straszna padaka! :| Wszechogarniający plastik w aucie, tandetne wykonanie, do tego niedokładnie, galaktyczne niedociągnięcia z montażem części, po prostu tragedia. Jeden z samochodów na prezentacji nie miał nawet zaślepionego otworu na radio, z którego wystawały nawet kable ;) W wersji "pełny blaszak" prowadnica drzwi przesuwnych wydawała piszczące dźwięki...

http://www.motomazury.com.pl/news/view/ ... dukt_w_dzt

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Sob, 02.10.2010, 22:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Szkoda, że nie miałeś okazji się przejechać, podejrzewam, że to by dopiero było ciekawe doświadczenie :>

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 03.10.2010, 17:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Image

Image

Panagon na pewno nie jest tym czego bym się spodziewał po "nowym" polskim dostawczaku, ale mimo wszystko życzę im powodzenia. Mam nadzieję, że ten model jest tylko chwilowy i mają już nowe pomysły w zanadrzu. Wstydu na świecie może nie będzie bo to chyba tylko "do użytku wewnętrznego" :wink: Dajmy im szansę!

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pią, 15.10.2010, 10:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Masz rację, Emer. Jednakże czas zweryfikuje powodzenie tego "odgrzewanego" przedsięwzięcia

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 15.10.2010, 10:52
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Hasła na tej fladze jakbyśmy w czasach PRL'u byli ... auto pewnie na podobnym poziomie :twisted:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 15.10.2010, 16:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17041
Miejscowość: Mrągowo
Samochód: Opel Astra G Sedan
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Ice napisał(a):
Szkoda, że nie miałeś okazji się przejechać, podejrzewam, że to by dopiero było ciekawe doświadczenie :>

Bóg czuwał nad demną i nie pozwolił, abym się nim przejechał :twisted:

_________________
Motocykle, Quady, ATV, Mule, Skutery Wodne, Ubrania i Akcesoria Kawasaki!


Pią, 15.10.2010, 16:25
Profil

Postów: 2
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Szkoda, że nie byłem na prezentacji w Lublinie. Wielka paszcza sięgająca zderzaka jest trendem w obecnych produkowanych dostawczakach typu VW Crafter, Nowe Renault Master, Citroen Jumper, Fiat Ducato. Wg mnie paszcza zaprezentowanego powyżej samochodu nie podoba mi się, ponieważ przód Daewoo Lublin III jest ładniejszy. Ale jednak paszcza jest w miarę nowoczesna. Niestety do tego samochodu ten przód nie pasuje. Mogliby wykupić projekt i dokumentację techniczną Intralla Lubo, który jest nowocześniejszy niż DZT Pasagon, który zatrzymał się na poziomie lat 90. XX wieku.


Ostatnio edytowany przez tomcio, Pią, 12.11.2010, 20:13, edytowano w sumie 1 raz

Sob, 16.10.2010, 9:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 10
Samochód: Corvetta
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Ładnie się prezentują. Ciekawe jak w terenie. Pojeździłbym takim :D na jakimś torze testowym.

_________________
Niezawodne obrabiarki do metalu


Nie, 17.10.2010, 12:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 713
Miejscowość: skarland
Samochód: Focus 1.8 TDCI '08r.
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
Czy jest sens?
Kto to kupi? "Nowość" z początku lat '90-tych... jak nie końca lat '80-tych. Szkoda w ogóle wydawać pieniądze na uruchomienie produkcji. Konieczny jest nowy projekt - "to" nie ma racji bytu w dzisiejszym świecie.


Czw, 21.10.2010, 19:21
Profil

Postów: 18
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
nie jestem znawcą ale moim zdanie ta osłona silnika pasuje wyłączne do skrzyniowego i tego z podwyższonym dachem.Przedewszystkim do tego białego.Mogliby uwypuklić trochę tylne drzwi i do zamochodu skrzyniowego dać blaszaną obudowę a nie plandekę poniewasz na izotermach mogłaby fabryka zyskać.Choć pan tyminski powiedzial ze w 2011 czy ''12 beda probowali wykorzystac mozliwosci intralla oczywiscie chodzi o lubo.


Czw, 21.10.2010, 21:57
Profil

Postów: 18
Post Re: 2010 DZT Pasagon ( Lublin)
ale czas pokaze co z tego bedzie, jesli u mnie na slasku w 2011 zobacze choc jednego pasagona to oznacza ze jest sukces.Maja produkowac 100 sztuk miesiecznie jak narazie.Ale jak firma bedzie miec klopoty to zaprojektuje cos nowego-wierze w nia.


Czw, 21.10.2010, 22:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018