Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 1:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
TRAMWAJE: Konstal 803N by MKT Łódź 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post TRAMWAJE: Konstal 803N by MKT ŁódĹş
Międzygminna Komunikacja Tramwajowa sp. z o.o. w Łodzi powstała z części majątku dawnego MPK w Łodzi. Posiada starą zajezdnię tramwajową na Helenówku i obsługuje najdłuższą linię tramwajową w Polsce - nr 46 łączącą Łódź (rubieże graniczące z Pabianicami) ze Zgierzem i Ozorkowem.
Dysponują głównie zmodernizowanymi przez siebie wagonami Konstal.

Konstal 803N
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


(C) mkt-lodz.pl

A to moje foty wykonane w Zgierzu
Image Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 18.10.2006, 21:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
hmmm - staruszki, troche takie wygładzone po liftingu :wink:

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Czw, 19.10.2006, 7:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
łuuu a ja bardzo żałuję żę w moim miescie nie ma tramwajów.... a paradoksem jest to, iż moje miasto jako pierwsze w polsce miało tramwaje :?

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 19.10.2006, 8:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post 
pardon napisał(a):
łuuu a ja bardzo żałuję żę w moim miescie nie ma tramwajów.... a paradoksem jest to, iż moje miasto jako pierwsze w polsce miało tramwaje :?


Konne? :wink:

Wg wikipedii:
Na terenie obecnej Polski pierwszą linię tramwaju konnego uruchomiono w 1866 w Warszawie, służyła do komunikacji między dworcami kolejowymi. W 1873 powstała pierwsza linia w Gdańsku, a w 1877 we Wrocławiu. W następnych latach linie tramwajów konnych były uruchamiane w kolejnych miastach, zaś ostatnim miastem otwierającym sieć tego typu tramwaju był Kostrzyn nad Odrą w roku 1903.

Na terenie obecnej Polski tramwaje elektryczne po raz pierwszy pojawiły się na ulicach Wrocławia w 1893, następnie w 1894 we Lwowie (pierwszy w monarchii austrowęgierskiej, uruchomiony z okazji Powszechnej Wystawy Krajowej), kolejne w 1895 w Bielsku i Elblągu, w 1896 w Bydgoszczy i Gdańsku, w 1897 w Szczecinie i Zgorzelcu, w 1898 w Legnicy, Łodzi, Grudziądzu, Poznaniu, Siemianowicach Śląskich, Słubicach i Wałbrzychu, a w 1899 w Toruniu i Gorzowie.

Wyjątkową w skali europejskiej sieć tramwajową posiada konurbacja miast górnośląskich. Pierwsza linia tramwajów górnośląskich o trakcji parowej i szerokości toru zaledwie 785 mm powstała staraniem spółki Oberschlesische Dampfstrassenbahnen w 1894 roku, łącząc Piekary Śląskie z Bytomiem i Bytom przez Królewską Hutę (Chorzów) i Zabrze z Gliwicami. Wkrótce sieć wąskich torów objęła wszystkie miasta i w 1898 r. została zelektryfikowana. Bytom, Katowice i Zabrze z początkiem XX wieku budowały ponadto normalnotorowe miejskie linie tramwajowe. W okresie międzywojennym rozpoczęto unifikację i łączenie sieci (tory wąskie przekuwano na normalne). Ostatnią linią tramwaju 785 mm była przebudowana w 1952 roku trasa Chorzów-Siemianowice Śląskie.

Kolejnymi miastami uruchamiającymi linie tramwajów elektrycznych na ziemiach polskich była Jelenia Góra (1900), Kraków (szerokość toru 900 mm od 1901, a od 1913 1435 mm), Gubin (1904), Warszawa (szerokość toru 1525 mm od 1908, a od 1946 1435 mm), Olsztyn (1907) i Słupsk (1910).

W 1911 roku oddano do użytku linię tramwajową w Cieszynie (zlikwidowana w roku 1921 po podziale miasta między Polskę i Czechosłowację). W tym samym roku, co w Cieszynie (1911), linie tramwaju elektrycznego uruchomiono w Tarnowie i Koszalinie.

W późniejszym okresie otwarto linie w Inowrocławiu (1912) i Kostrzynie nad Odrą (1925).

Najnowsza sieć tramwajowa powstała w Częstochowie w 1959.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 19.10.2006, 8:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
Image
fajny patent - podwójne siedzenia w wagonikach - bo np. w Szczecinie w tramwajach jest tylko jedno siedzisko, a miejsca jest dość.. :?

_________________
locha lover


Ostatnio edytowany przez kenji, Czw, 19.10.2006, 14:55, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 19.10.2006, 13:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post 
Starowniki a wygladaja jakby z tektury byly chociaz w srodku odswiezone. Najgorsze co nie podoba mi sie na starych tramwajach to to ze sa umieszczane na nich reklamy :/ Zle to wyglada jak na moj gust. No ale teraz to takie czasy ze wszedzie wpieprza reklame

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Czw, 19.10.2006, 14:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post 
Cytuj:
No ale teraz to takie czasy ze wszedzie wpieprza reklame

reklama jest dĹşwigniÄ… handlu :twisted:

_________________
locha lover


Czw, 19.10.2006, 14:56
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
klasyczne "poznanskie" kanciaki

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Czw, 19.10.2006, 15:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1185
Samochód: Schuka-B
Post 
witek11 napisał(a):
klasyczne "poznanskie" kanciaki


...ke :?: :shock: Chyba pomyliło Ci się ze 105 w różnych wersjach. Z tego co wiem, to w Poznaniu nie było 803.

_________________
"Oszczędny to będzie na przykład "golfik III w tedeiku", tyle że z radością z jazdy nie ma to wiele wspólnego. Już lepiej Poloneza, obciach mniejszy"

- mastah Jonas


Czw, 19.10.2006, 16:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 224
Miejscowość: z domu
Post 
kenji napisał(a):
Image
fajny patent - podwójne siedzenia w wagonikach - bo np. w Szczecinie w tramwajach jest tylko jedno siedzisko, a miejsca jest dość.. :?


Nom - też mnie to zdziwiło (nie mal jak w autobusie).


Czw, 19.10.2006, 17:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6
Miejscowość: Łódź
Post 
witek11 napisał(a):
klasyczne "poznanskie" kanciaki


Że jak? To projekt własny MKT. Nigdzie indziej na świecie nie ma takich wagonów.


Sob, 21.10.2006, 17:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: TRAMWAJE: Konstal 803N by MKT ŁódĹş
Image
Image
Image
naszemiasto.pl
Więcej: http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/830982.html

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 19.03.2008, 22:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: TRAMWAJE: Konstal 803N by MKT ŁódĹş
Nie za ładne te konstale. Już bardziej podobają mi się jeżdżące po moim mieście Konstale 105N. Może są mniejsze ale wystarczy podpiąć kolejny wagon i już pojemność była by zapewne taka sama.
Ostatnio do zajezdni trafiły trzy ładne zmodernizowane Konstale 105N niestety po dwóch tygodniach w jednym już jakaś hołota wybiła szybę ... ehh.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Czw, 20.03.2008, 9:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1015
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza [SD]
Samochód: S.Felicia Fiesta mk7
Post Re: TRAMWAJE: Konstal 803N by MKT ŁódĹş
Niby tramwaje nowe powinny być ładne zaokrąglone, a tu niespodzianka jakiś badziew prostokątny, niestety nie podoba mi sie ten tramwaj. We wnątrrz natomiast ładnie naprawde podobnie troche do autobusu marki Solaris, ależ nie mona mieć do tego negatywnego nastawienia ponieważ ile można wymyślac. Jeśli na zewnątrz wyglądał by ładnie zapewne miałby wielu zwolenników. Apeluje o zmianę obudowy ponieważ w tym momencie dałbym mu 3+, a jesli zmienią wygląd wizualny napwno dostanie 5 i to nie tylko odemnie :)

_________________
Ahh... ta Skoda :) Przemyslane Rozwiązania
Ahh... ten Ford :) Feel the Difference - Kinetic Design
Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi
Urodziłem się po to,aby jeździć ...


Czw, 20.03.2008, 10:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: TRAMWAJE: Konstal 803N by MKT ŁódĹş
Cytuj:
Niby tramwaje nowe powinny być ładne zaokrąglone, a tu niespodzianka jakiś badziew prostokątny


Ten tramwaj ma 34 lata...

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Czw, 20.03.2008, 10:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1015
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza [SD]
Samochód: S.Felicia Fiesta mk7
Post Re: TRAMWAJE: Konstal 803N by MKT ŁódĹş
A to przepraszam za pomyłke, niech dalej bedą prostokątne :/

_________________
Ahh... ta Skoda :) Przemyslane Rozwiązania
Ahh... ten Ford :) Feel the Difference - Kinetic Design
Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi
Urodziłem się po to,aby jeździć ...


Czw, 20.03.2008, 13:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: TRAMWAJE: Konstal 803N by MKT ŁódĹş
Kruszon napisał(a):
A to przepraszam za pomyłke, niech dalej bedą prostokątne :/

Sorry, ale jesteś żałosny... Tak głupiego tekstu dawno nie słszałem :?

A teraz pytanie: kto wie gdzie klepano Konstale??
Taaak, w Chorzowie :D Tylko u nas mogli coś takiego robić. Najpopularniejsze polskie tramwaje


Czw, 20.03.2008, 18:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: TRAMWAJE: Konstal 803N by MKT ŁódĹş
Teraz najnowszym dziełem konstalu jest Citadis 116Nd a właśnie czy Konstal jeszcze istnieje czy tego Citadisa produkuje jakaś inna firma ?

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Czw, 20.03.2008, 20:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re:
kenji napisał(a):
Image
fajny patent - podwójne siedzenia w wagonikach - bo np. w Szczecinie w tramwajach jest tylko jedno siedzisko, a miejsca jest dość.. :?


Tatry (w Szczecinie) teĹĽ majÄ… podwĂłjne siedzenia 8)


Czw, 20.03.2008, 20:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post Re: TRAMWAJE: Konstal 803N by MKT ŁódĹş
w Krakowie sa podwójne siedzenia ale tylko w tylnej cześci wagonu. Poza tym w środkowej czesci na wprost drzwi nie ma w ogule siedzeń . Tutaj jest wiecej siedzeń ale miejsca do stania mniej :wink:


Pią, 21.03.2008, 10:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018