Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:07




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Volvo Hybrid-Bus 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 5698
Post Volvo Hybrid-Bus
ImageImage
ImageImage
Image
Cytuj:
Volvo 7700 wyjechały na ulice Warszawy. Nastąpiło to tuż po światowej premierze hybrydowej wersji tego autobusu, która odbyła się w Göteborgu

Volvo 7700 to niskopodłogowe autobusy miejskie mieszczące do 106 pasażerów. Ich produkcja odbywa się w polskich zakładach Volvo we Wrocławiu. W piątek 8 maja w zakładach MZA (Miejskie Zakłady Autobusowe) w Warszawie podpisano umowę dotyczącą jego testów. Już od soboty 9 maja autobusy Volvo obsługują linię 111. MZA jest już ósmym przewoźnikiem używającym serii 7700 w Polsce, ale potencjalnie jednym z ważniejszych.
Dla nas testowanie naszego autobusu Volvo 7700 na ulicach Warszawy będzie cenną lekcją, która pozwoli na jeszcze lepsze dopasowanie pojazdu dla naszych klientów w przyszłości - powiedział Władysław Smyk, Dyrektor Sprzedaży Volvo Polska

Kilka dni wcześniej w Göteborgu odbyła się światowa premiera ekologicznej wersji 7700 Hybrid. Dzięki zastosowaniu napędu kombinowanego zużycie paliwa ma szansę być niższe o nawet 30%.

Autobus hybrydowy Volvo wyposażony jest w 2 silniki pracujące razem, tj. silnik diesla o mniejszej mocy oraz silnik elektryczny. Może być napędzany dwoma silnikami razem lub tylko jednym dzięki wykorzystaniu równoległego połączenia silników. Kiedy autobus hamuje, energia hamowania jest odzyskiwana i kierowana do baterii zamontowanych na dachu. Po otwarciu drzwi na przystanku autobusowym automatycznie wyłączany jest silnik diesla. Przy ruszaniu z przystanku autobus napędzany jest silnikiem elektrycznym do prędkości 15 - 20 km/h, a następnie automatycznie uruchomiony zostaje silnik diesla.
Zredukowaliśmy zużycie energii od 50 do 75% w przeliczeniu na pasażera, w porównaniu z samochodem - mówi Edward Jobson, Dyrektor ds. Ochrony Środowiska Volvo Buses - Dzięki tak wielkiemu obniżeniu negatywnego wpływu na środowisko oraz ogromnej oszczędności paliwa, wierzymy, iż autobusy hybrydowe staną się najatrakcyjniejszą i najpopularniejszą alternatywą w zbiorowym transporcie miejskim w przeciągu kilku lat.

Produkcja hybrydowych autobusów ma ruszyć już w przyszłym roku. Kiedy ta nieco mniej uciążliwa dla środowiska technologia trafi do Polski, trudno powiedzieć. Na razie zamówienia wpłynęły z miast dwóch najbogatszych krajów Europy: Szwajcarii i Luksemburga.

(c)gazeta.pl

_________________
TechnoBase.FM.24h. Electro


Pon, 18.05.2009, 16:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post Re: Volvo Hybrid-Bus
CNG moze i lepszy ale za malo jest w PL stacji zeby to napelniac ;/
Ja jestem za hybryda , przynajmniej narazie bo to napewno lepsze rozwiazanie niz disel sam w sobie :)


Pon, 18.05.2009, 18:01
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Volvo Hybrid-Bus
Szakall69 napisał(a):
CNG moze i lepszy ale za malo jest w PL stacji zeby to napelniac ;/
Ja jestem za hybryda , przynajmniej narazie bo to napewno lepsze rozwiazanie niz disel sam w sobie :)


Problem to jest, w przypadku aut cywilnych, ale zrobić stacje CNG w zajezdniach do obsługi autobusów to problem żaden.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 18.05.2009, 22:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 4079
Miejscowość: WROCŁAW
Samochód: VOLVO
Post Re: Volvo Hybrid-Bus
Widziałem go na testach, prezentuje się doskonale, dopóki nie zostanie przemalowany na barwy miejskie...

P.S. Pierwsze foto jest z Wrocławia ;)

_________________
>>>


Wto, 19.05.2009, 17:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post Re: Volvo Hybrid-Bus
Ice napisał(a):
Szakall69 napisał(a):
CNG moze i lepszy ale za malo jest w PL stacji zeby to napelniac ;/
Ja jestem za hybryda , przynajmniej narazie bo to napewno lepsze rozwiazanie niz disel sam w sobie :)


Problem to jest, w przypadku aut cywilnych, ale zrobić stacje CNG w zajezdniach do obsługi autobusów to problem żaden.


Masz racje ,wiec nie rozumiem dlaczego tak nie jest :?


Wto, 19.05.2009, 17:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7381
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Volvo Hybrid-Bus
od 1.07.2016 do 30.06.2018 trwają testy autobusu hybrydowego 2014 Volvo 7900 Hybrid. Wóz #941 (WPR 70354) garażuje w Zajezdni R-3 (d.R-10) Ostrobramska i obsługuje różne linie. Obecnie, tj. na przełomie lipca i sierpnia 2017 obsługuje jedną z brygad na linii 117 (Dw.Centralny - Gocław).

Image Transport-publiczny.pl
Image Komunikacja-miejska.flog.pl-
Image Phototrans.eu


(C) Transport-publiczny.pl
Komunikacja-miejska.flog.pl
Phototrans.eu

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Sob, 29.07.2017, 0:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018