Obecny czas: Pon, 25.06.2018, 1:45
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Reklama 

[tramwaje] Polskie tramwaje na eksport 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 5917
Miejscowość: Warszawa
Post [tramwaje] Polskie tramwaje na eksport
Image
Cytuj:
115 tramwajów z Pesy pojedzie do Kazachstanu
Bydgoska Pesa wybuduje montownie tramwajów w Pawłodarze w Kazachstanie.
23.04.2012

Firma traktuje to jako wstęp do podbicia rynku azjatyckiego. 22.04.2012 r. w Pesie podpisane zostało memorandum w sprawie nawiązania współpracy z tym miastem. W najbliższych latach Pawłodar ma zamiar wymienić cały swój tabor tramwajowy, który liczy 115 sztuk.

Goście z Kazachstanu odwiedzili także Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny. Podobna strefa z ułatwieniami dla przedsiębiorców powstaje w Pawłodzarze i władze tego miasta chciały zobaczyć doświadczenia bydgoskie w tej materii. Montownia Pesy ma powstać właśnie w takiej strefie ekonomicznej.


(C) Bydgoszcz.Gazeta.pl


Nie, 29.04.2012, 15:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5917
Miejscowość: Warszawa
Post Re: [tramwaje] Polskie tramwaje na eksport
2014 PESA Swing Sofia
Rynek Kolejowy napisał(a):
Swing wozi już mieszkańców Sofii
2014-01-13 15:42:07

13 stycznia 2014 r. nastąpiło przekazanie pierwszego tramwaju Swing zamówionego przez spółkę Stołeczny Elektrotransport (Stoliczen Elektrotransport), operatora sieci tramwajowej w Sofii. Dostawy 20 tramwajów mają zakończyć się na przełomie maja i czerwca br.

W ramach oficjalnego przekazania tramwaju odbył się uroczysty przejazd z udziałem przedstawicieli rządu, samorządu Sofii i mediów. Od dzisiaj (13 stycznia) też tramwaj jeździ w ruchu liniowym.

Umowę na dostawę pojazdów Pesa Bydgoszcz i Столичен електротранспорт (Stołeczny Transport Elektryczny) podpisały w czerwcu. Sofia zamówiła łącznie 20 pojazdów o wartości 33,2 mln euro. Umowa, łącznie z częściami zamiennymi i systemem diagnostycznym, opiewa w sumie na kwotę 50 mln euro.

Pięcioczłonowe pojazdy o długości 30,12 m przewiozą 201 osób, w tym 41 na miejscach siedzących. Niskopodłogowe tramwaje wyposażone są w klimatyzację, monitoring i elektroniczny system informacji pasażerskiej. Swingi będą obsługiwały część sieci tramwajowej miasta o rozstawie szyn 1009 mm.

Pesa liczy na kolejne kontrakty w stolicy Bułgarii. – Zostało tam jeszcze ok. 150 pojazdów do zmodernizowania i wymiany. Zakładamy, że co dwa lata będzie ogłaszany nowy przetarg – będziemy chcieli je wygrywać, jak za pierwszym razem – mówi Robert Szot, dyrektor rynku tramwajowego w Pesie.

Image
Image
Image

(C) Rynek-Kolejowy.pl


Czw, 13.02.2014, 21:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5917
Miejscowość: Warszawa
Post Re: [tramwaje] Polskie tramwaje na eksport
Forbes napisał(a):
Pesa nominowana do nagrody "Financial Timesa"
14.02.2014 18:14 , ostatnia aktualizacja 14.02.2014 19:27

Bydgoska spółka Pojazdy Szynowe Pesa SA została nominowane do dorocznej nagrody ekonomicznej "Financial Timesa" w kategorii Przedsiębiorczość. Polski producent pojazdów szynowych jest pierwszą firmą z Europy Środkowo-Wschodniej nominowaną w tym konkursie.

"Niezależnie od tego, kto z nominowanych zdobędzie nagrodę, sam fakt obecności w tak prestiżowym gronie jest już dla nas ogromnym sukcesem. Dzięki temu zostaliśmy już dostrzeżeni i docenieni na globalnym rynku, startując jako firma z lokalnym rodowodem" - powiedział prezes Pesa SA Tomasz Zaboklicki.

Pesa rywalizuje w swojej kategorii z tak znaną marką jak Twitter. O nagrodę ubiegają się także: system rezerwacji noclegów Airbnb, amerykański koncern naftowy Continental Resources, operator aplikacji mobilnej służącej do rezerwacji pojazdów - Uber, globalnie działający amerykański koncern informatyczny Splunk. Laureatów w siedmiu kategoriach, w jakich FT przyzna w tym roku nagrody, poznamy 20 marca podczas gali w Londynie.

Nominacje do nagród zgłaszają co roku rozsiani po świecie korespondenci FT; za propozycje z naszej części Europy odpowiada Jan Cieński, korespondent FT akredytowany na Polskę, Czechy, Białoruś i Słowację. Jak zaznaczył Cieński, wyboru dokonuje na podstawie swej wiedzy i doświadczenia.

"Dotychczas moje propozycje przechodziły bez echa i Pesa jest pierwszym nominowanym z Europy Środkowo-Wschodniej, który znalazł się w ścisłym finale rywalizacji. Firmę dostrzeżono nie tylko jako modelowy przykład stworzenia nowoczesnego przedsiębiorstwa na gruzach socjalistycznej firmy, ale przede wszystkim jako doskonały przykład innowacyjności i tworzenia produktów opartych o własne, oryginalne rozwiązania techniczne" - powiedział Cieński.

Zatrudniająca około 3,7 tys. osób bydgoska Pesa specjalizuje się w budowie i modernizacji pojazdów szynowych. Oferta polskiego producenta obejmuje spalinowe i elektryczne zespoły trakcyjne oraz lokomotywy i tramwaje. Tradycje firmy sięgają 1851 r., kiedy to w Bydgoszczy powstały Warsztaty Parowozowe Pierwszej Klasy, działające w okresie PRL jako ZNTK Bydgoszcz.

Jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów Pesy było zawarcie w 2012 roku ramowej umowy z niemieckim przewoźnikiem kolejowym DB Regio - spółką córką niemieckich kolei Deutsche Bahn. Przewidywane zakupy taboru przez stronę niemiecką do 2018 roku mogą sięgnąć nawet 1,2 mld euro; pierwszą umowę na dostawy pociągów dla komunikacji regionalnej w sieci Sauerland, wartą 120 mln euro, podpisano w listopadzie.

Bydgoska firma zrealizowała już wart 1,5 mld zł kontrakt na dostawę tramwajów dla Warszawy, a jej pociągi kursują już w większości województw. Tabor z Pesy trafił także na rynki zagraniczne, m.in. do Włoch, Czech, Rosji, Bułgarii, na Węgry, Ukrainę, Litwę i Białoruś.


źródło: Forbes.pl


Nie, 16.02.2014, 16:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5917
Miejscowość: Warszawa
Post Re: [tramwaje] Polskie tramwaje na eksport
2014 PESA Fokstrot (Moskwa)

Image
Image
Image
Image
Rynek-Kolejowy.pl napisał(a):
Tramwaje Pesy w Moskwie już w liniowej eksploatacji
Data dodania: 2014-06-06 10:21:40

Od niedzieli 1 czerwca pierwsze z dostarczanych przez Pesę i UWZ tramwajów Fokstrot wożą już pasażerów na liniach tramwajowych Moskwy.

Produkowane w Bydgoszczy pojazdy obsługują linię nr 6 „Bratcewo – metro Sokoł”, a mieszkańcy stolicy Rosji – także dziennikarze i przedstawiciele przewoźnika GUP „Mosgortrans” - nazywają je „tramwajami nowego pokolenia”.

W ceremonii wyjazdu na linię pierwszego z nich - oznaczonego 71-414 - wziął udział generalny dyrektor GUP „Mosgortrans” Jewgienij Michajłow, który powiedział m.in. - Wejście na linię tramwaju nowego pokolenia – to, bezsprzecznie, znaczące wydarzenie w życiu stolicy i duży krok naprzód w rozwoju transportowego kompleksu Moskwy. Jesteśmy pewni, że nowy tabor da pasażerom zadowolenie z jazdy naziemnym miejskim transportem. (…) Należy również zauważyć, że wyboru trasy nie dokonano przypadkowo. Linia nr 6 jest jedną z najbardziej obciążonych przez mieszkańców stolicy. Codziennie z tej trasy korzysta ponad 45 000 moskwian.

W tym roku Pesa i UWZ dostarczą rosyjskiej stolicy 70 trzyczłonowych tramwajów Fokstrot, a w 2015 roku pozostałych 50.


(C) Pesa@Facebook
Rynek-Kolejowy.pl


Sob, 07.06.2014, 10:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5917
Miejscowość: Warszawa
Post Re: [tramwaje] Polskie tramwaje na eksport
Fokstrot Pesy dla Moskwy na targach InnoTrans 2014:
Image

Image
Image
Image
Image

więcej zdjęć: :arrow: http://www.rynek-kolejowy.pl/54095/innotrans_fokstrot_pesy.htm

FILM:
http://www.youtube.com/watch?v=VPDaRQyWR8c
Rynek Kolejowy napisał(a):
Innotrans: Fokstrot Pesy
2014-09-24 11:00:09

Bydgoska Pesa na targach Innotrans zaprezentowała tramwaj Fokstrot dla Moskwy.Firma ma duże nadzieje związane z realizacją kontraktu dla Moskwy. Tak duże i prestiżowe zamówienie ma ogromne znaczenie dla przyszłości rynku tramwajowego w Rosji.

Produkowane w Bydgoszczy pojazdy obsługują linię nr 6 „Bratcewo – metro Sokoł”, a mieszkańcy stolicy Rosji – także dziennikarze i przedstawiciele przewoźnika GUP „Mosgortrans” - nazywają je „tramwajami nowego pokolenia”.

W tym roku Pesa i UWZ dostarczą rosyjskiej stolicy 70 trzyczłonowych tramwajów Fokstrot, a w 2015 roku pozostałych 50.

Cytuj:
27 czerwca 2013 – podpisanie umowy na dostawę 120 tramwajów dla Moskwy.

Fokstrota zaprezentowano również na targach InnoTrans 2014.

Pojazdy są krótsze niż wcześniejsze (mają długość 26 255 mm) dzięki skróceniu środkowego członu, który jest podparty na jednym wózku, są także nieco szersze (2,5 m) i przystosowane do toru 1524 mm, dzięki czemu siedzenia przy ścianach pojazdu są umieszczone podwójnie. Fokstroty są dostosowane do większych wahań temperatury tzn. -40 °C/+40 °C.

Umowę na dostawę 120 tramwajów dla Moskwy zawarto w czerwcu 2013 roku, po wycofaniu się z przetargu Bombardiera. Dostawy przewidziano na okres od marca 2014 do marca 2015. Pierwsze tramwaje powstaną w całości w Bydgoszczy, późniejsze miały być produkowane we współpracy z koncernem Urałwagonzawod (Уралвагонзавод), największym na świecie producentem czołgów. Później jednak postanowiono, że wszystkie tramwaje powstaną w Polsce. Kolejne pojazdy dla Moskwy mają zawierać coraz więcej podzespołów pochodzących z Rosji, docelowo powyżej 50%. 20 lutego 2014 w Bydgoszczy został zaprezentowany pierwszy z zamówionych tramwajów.

1 czerwca tramwaje rozpoczęły kursy z pasażerami. Skierowano je do obsługi linii nr 6 Bratcewo - metro Sokół.

Liczba dostarczonych: 13 z 120
Szerokość toru: 1524 mm
Liczba członów: 3
Liczba miejsc siedzących: 60
Długość: 26 255 mm
Szerokość: 2500 mm
Niskopodłogowość: 100%
Prędkość maksymalna: 75 km/h


(C) Yauzaforum.ru
Rynek-kolejowy.pl
Wikipedia.org


Pon, 06.10.2014, 1:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Reklama 

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2015 Tomasz Malatyński


Tylna belka - Peugeot CitroenSzyby samochodoweCiężarówkiForum motoryzacyjne autoGALERIA.plogłoszeniaSklep z częściami - MotoCentrum.plNova Auto Serwiseuromaster-makowski.plklimatyzacja daikin • Tworzenie stron internetowych: wedzinski.com