Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 16:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
JCB Fastrac 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
no i tyle chciałem wiedzieć :) :)


Pią, 23.02.2007, 17:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 208
Miejscowość: Jastrzebie zdroj
Post 
Ciągnik typowo transportowy. Podobno go można rejestrować jako ciężarówkę :roll: wiecie coś o tym??

_________________
Poprostu motoryzacja!!


Pon, 05.03.2007, 22:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
Kuba16 problem z rejestracja jest taki ze urzad rejestrĂłje Fastracka jako cieĹĽarĂłwke,a nie jako ciagnik rolniczy bo oni sadza ze to nei ciagnik jak jedzie 65km/h z ograniczeniem.Ale po co CieĹĽarĂłwce przednei i tylne zaczepy TUZ??POLSKI URZAD JEST CHORY!!


Wto, 06.03.2007, 14:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 208
Miejscowość: Jastrzebie zdroj
Post 
Masz racje...jest na prawde chory :/

_________________
Poprostu motoryzacja!!


Wto, 06.03.2007, 15:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
a myślicie ze "Nasz" minister rolnictwa nazwał by go ciągnikiem rolniczym czy cięzarówką ??
Mysle ze to drugie bo ja nie pisze na nim Ursus to juz nie jest ciÄ…gnikiem rol. :twisted: :twisted:


Wto, 06.03.2007, 18:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
No mnie to tez ciekawwi co nasz minister rolnictwa by powiedział,ale mysle ze by był za ciagnikiem rolniczym:)


Wto, 06.03.2007, 20:04
Profil

Postów: 22
Miejscowość: dolny slask
Post 
Od niedawna interhaldel zalatwil hologacje na ciagnig rolniczy dla fastraca - a jest to ciagnik rolniczy jak najbardziej - i nie rozumiem dlaczego jest ograniczenie predkosci w polsce dla ciagnikow. Bo tak naprawde wiekszosc nowych maszyn jezdzi szybciej - konkluzja - problem bez sensu bo skoro ciezarowka (np duzy sprinter) moze sie rozpedzic do ponad 160 km/h to nalezy go zaliczyc do osobowek ???? durny problem polskiej administracji. I nie predkosc a zastosowanie powinno miec znaczenie - problem pojawia sie gdzie indziej bo traktorem mozna jezdzic na kat.b pod warunkiem nie ciagniecia ciezkiej przyczepy. I chyba tylko tu moze byc problem bo kiedys traktor to byl traktor a nie szybki pojazd wielofunkcyjny jak jcb. Pozatym skoro Yamahe raptora moza zarejestrowac jako ciagnik rolniczy to juz nic dodac nic ujac :)

_________________
najszybszy traktorzysta na ductai 749 s :)


Sob, 10.03.2007, 15:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
szarywilk dla mnei to tez jest głupie ze JCB nie mozna było zarejestrowac jako ciagnik rolniczy.Widac urzednicy zatrzymali sie w erze Ursusów C-360 i mysla ze teraz produkowane ciagniki nie jeżdzą szybciej.


Sob, 10.03.2007, 18:49
Profil

Postów: 8
Post 
do KUBY16
niewiem kolego czy jezdziłes kiedys fastrakiem ale to nie jest ciagnik tylko do transportu. jest bardzo dobry na drogach ale w polu tez sobie radzi na 5 wiec niewiem czemy piszecie ze jest tylko do transportu.pozd


Wto, 20.03.2007, 18:06
Profil

Postów: 22
Miejscowość: dolny slask
Post 
wojt007 napisał(a):
do KUBY16
niewiem kolego czy jezdziłes kiedys fastrakiem ale to nie jest ciagnik tylko do transportu. jest bardzo dobry na drogach ale w polu tez sobie radzi na 5 wiec niewiem czemy piszecie ze jest tylko do transportu.pozd

hm ja bym sie kłucił dzis miałem na testach nowke 8230, i powiem tak jak sa idelane warunki to mozna i jeepem orac, wiec agregat uprowowy keckerlinga 4 metrowy po zaoranym ciagal jak sie patrzy ale ciezka talezowka z walem (660 taleze) po lace nie dal rady hmm niby 230 koni ale te kola nadaja sie tylko do transportu panowie i moze i cos zaora moze uprawi ale w idealnych warunkach bo oponki ma mniejsze jak jd 7820 z przodu wiec nie mozna sie spodziewac rewelacji i po 5 minutach prob z talezowka pan z interhaldera sobie odpuscil :) w sumie sie nie dziwie, ale maszynka naprawde piekna :) tylko strasznie droga - 115 k. euro netto ???? sorki wole fendta albo jd i na wakacje wystraczy .
Pozdrawiam

_________________
najszybszy traktorzysta na ductai 749 s :)


Śro, 04.04.2007, 21:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 172
Post 
Pięke maszyny ostatnio widziałem jak taki jeden jechal przez moje miasto no i powiem szczerze ździwilem sie jego prędkością


Śro, 04.04.2007, 21:59
Profil

Postów: 8
Post 
no to kolego ja bym sie troszke kłucił. moze ten nowy jest taki ciu.... ale te starsze u nas chodziły jak przecinak w polu. pozd.


Czw, 05.04.2007, 13:59
Profil

Postów: 1
Post 
Szybkozłącza które widać na tyle ciągnika są do hydrauliki, od lewej strony jest: wyjście pneumatyki, następnie powrót oleju i szeregi złączy hydraulicznych( na zdjęciu ciągnika z oponami drogowymi), co do rejestracji:
niema kłopotów z rejestracją tej maszyny, no chyba że kogoś nie lubią w urzędzie to wtedy wiadomo że trzeba będzie sie pofatygować conajmniej jeden raz więcej :) .Opony: ciągnik radzi sobie doskonale na polu więc niema kłopotu z jego utrzymaniem sie na powierzchni, wiadomo że są ekstremalne sytuacje ale jeśli posiejemy w mokre to i zbierać nie będzie co, tak więc maszyna sprawdza sie, choć przyznaje ze faktycznie mogłyby być większe. Nie można przyczepić sie do tego ciągnika idąc od opon do uciągu. Naprawde jest dobry, zadziwiający moge nawet powiedziec. Świetnie sie zachowywał na jakichś niepewnych teranach, nawet sie nie zakręciły w miejscu koła pod obciążeniem pod górę, gzdie klasycznej budowy ciągniki podkopywały sie, z tego co do tej pory zauważyłem ma bardzo dobre właściwości trakcyjne na polu i na drodze.
Poszukuje kontaktu do firm, gospodarstw ktĂłre uĹĽytkujÄ… lub interesujÄ… sie FASTRAC-kiem.
Pozdrawiam.


Śro, 11.04.2007, 7:33
Profil

Postów: 1
Post Re: JCB Fastrac
witam wszystkich szczesliwych uzytkownikow fastracow. ja od kilku dni tez naleze do tego grona tylko mam taka prosbe czy ma moze ktos do niego instrukcje obslugi po polsku? jesli ktos posiada i moglby mi przeslac ja na meila lub moze ktos ma mozliwosc zalatwienia takiej ksiazkowej to bylbym wdzieczny. ja oczywiscie pokrywam jakiekolwiek koszty. pozdrawiam wszytkich posiadaczy fastracow. oto moj email: tom-mam@wp.pl


Pon, 01.12.2008, 21:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018