Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 4:44




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Spalone maszyny rolnicze 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post Spalone maszyny rolnicze
Pokaże wam pare spalonych maszyn rolniczych które znalazłem w sieci.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Wto, 09.05.2006, 16:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post 
nieeeeeeeeee...Takie ładne maszyny poszły sie jeb... z dymem znaczy sie

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Wto, 09.05.2006, 16:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 567
Miejscowość: [KBR] Brzesko
Post 
taki sprzęt, aż łza o oku się kręci

_________________
Miłośnik samochodów z okresu PRL


Wto, 09.05.2006, 16:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
Najbardziej szkoda mi tej spalonej sieczkarni samojezdnej Claas na 4,5,6 fotce


Wto, 09.05.2006, 16:39
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
oooooo ale dym! hehe tyle kasy poszlo w niecale 2 minuty! mam nadzieje ze mieli ubezpieczone sprzety


Wto, 09.05.2006, 17:50
Profil

Postów: 22
Miejscowość: dolny slask
Post 
w czasie poprzednich znwi znajomemu poszla z dymem mega i lexion - to byla dopiero strata, a co do ubezpieczen to dopuki sa leasingowane to najczesciej maja caso a pozniej - roznie mi naprzyklad ukradli zetora 16245 jak tylko nie wykupielem caso - od zloscliwosc

_________________
najszybszy traktorzysta na ductai 749 s :)


Nie, 11.03.2007, 21:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
no ładne zgliszcza zostały :lol: choś szkoda niektórych :|


Pon, 12.03.2007, 10:09
Profil

Postów: 5
Miejscowość: gospodarstwo w lubelskim
Post 
Jedna iskra w suchym tygodniu i mamy gotowy poĹĽar. Szkoda maszyn :( .


Czw, 12.04.2007, 14:42
Profil

Postów: 199
Miejscowość: Z KRAINY LATAJĄCYCH SIEKIER
Post 
Samochody i inne maszyny palą się bardzo szybko jeden przegrzewający się przewód (np. zablokowany rozrusznik, stopiony bezpiecznik lub coś takiego) i pożar gotowy a że jest zawsze dużo łatwo palnego plastiku gumy silnik rozgrzany i wydech prawie czerwony troskę starego smaru i oleju z kurzem i mamy pożar w pełni. A dętego bardzo często niema pod ręką gaśnicy lub jest przeterminowana albo nie sprawna. Takie pożary to czasem 99% głupoty i niedbalstwa kierowców :/

_________________
BartezTK
NIE uciekajcie z miejsc wypadków DAJCIE OFIAROM,WIEKSZE SZANSE NA PRZEŻYCIE


Czw, 12.04.2007, 15:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
ciekaw jestm jak mozna ratować takie maszya na środku pola gdzie najbliższy hynrant jest jakieś 10 km on nas :? :?


Czw, 12.04.2007, 16:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
No wtedy jedynie to włąsne gaśnice i czekac aż strraż pożarna przyjedzie,ale wiadomo jak na wsi to przyjedzie Ochotnicza Straż Pożarna która nei ma konkretnego sprzetu:/


Czw, 12.04.2007, 16:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
Śtraż moze i sprzed ma ale jaką moze mieć gaśnice w ciągniku np. :/ :/ taka jak w samochodach 1 kg to tym nic nie ugasisz :?


Czw, 12.04.2007, 17:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
No do maszyn rolniczych to już sa wieksze gaśnice.Są bodajże 5 kg które moga juz ugasic jakeis małe zwarcie albo jakis malutki pożarek.Sam wiem bo znajomemu kombajn sie zapalił na podwórku gdy stał zgaszony to pierw gasili gasnicami cos ok.5kg a potem dopiero był straż


Czw, 12.04.2007, 17:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
rumun19 napisał(a):
ą bodajże 5 kg które moga juz ugasic jakeis małe zwarcie albo jakis malutki pożarek


jeśli operator zareaguje w miarę szybko to da radę - oczywiście jesli dostęp do ognia jest łatwy. Widziałem kiedys jak się zajęło auto - koleś wypróżnił swoją kilową gaśnicę pod maskę i jeszcze jedną gościa co przejeżdzał i stanął .. ale to nic nie pomogło aczkolwiek spowolniło tempo pożaru. Tak czy siak zawsze coś pomogło - myślę że taka większa gaśnica dałaby rade ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 12.04.2007, 19:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 163
Miejscowość: Warszowice
Samochód: Koń
Post 
rumun19 napisał(a):
No wtedy jedynie to włąsne gaśnice i czekac aż strraż pożarna przyjedzie,ale wiadomo jak na wsi to przyjedzie Ochotnicza Straż Pożarna która nei ma konkretnego sprzetu:/

:twisted: :twisted: :twisted: Tak się składa że jestem w OSP i ty niemasz racji odnośnie wyposarazenia OSP :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
http://c33.grono.net/194/0/gallery-1025 ... 00x500.jpg


Wto, 13.11.2007, 17:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
fAZAN moze u Ciebie tak jest ze macie konkretny sprzet,ale tam gdzie ja jeżdże ot msuze z przykroscia powiedziec ze pomoc nadchodzi z wiekszego miasta oddalonego o 30 KM :twisted: :twisted: I w tym roku gdy paliła sie pszenica(ponad 10ha) to ochotnicza przyajchała z wioski Nysą,a dopiero po 10 minutach przyjechały 2 stary,a dopeiro po kilkuanstu minutach sciagneli porzadny,nowy sprzet.i ja jzu z ogniem w ciagu dwóch lat miałem 3 razy doczynienia wiec wiem ze czasami na OSP nei ma co wogule liczyc,bo zanim pijaki(strażacy ochotniczy) sie zbiora z pod skelpu,to budynki juz płona|| sory za off-topa:)


Wto, 13.11.2007, 19:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 208
Miejscowość: Jastrzebie zdroj
Post 
rumun19 pijaki to nie do końca ! Bo widzisz ... zawodowa straż pożarna jest gotowa żeby wyjechać w każdej chwili a w OSP są pełnione warty. Więc zanim chłopaki powskakują w ciuszki to troche czasu musi minąć ... A co do picia ... tylko po pracy :D:D

_________________
Poprostu motoryzacja!!


Śro, 14.11.2007, 16:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
Kuba16 moze u Ciebie tak jest,ale widziałem kilka razy w jakim stanei przyjeżdżali do pozarów...Szkoda słow jedynie to kerowca był trzeżwy,a reszta nawet miała problemy z rozwinieciem węzy :roll:


Śro, 14.11.2007, 18:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 17
Samochód: VW Golf
Post Re: Spalone maszyny rolnicze
Widze że temat stary i nikt już dawno nie pisał ale kiedyś widziałem jak ziomek kosił bizonem i mu się łożysko zatarło i słoma się zapaliła. Pole duże gdzieś około 10 ha a on dopiero 3 raz jechał w koło. Kiedy zobaczył co sie dzieje zawrócił opuścił heder i zgarnął całą słomę do rowu. Całe szczęście ze sie zboże nie zapaliło bo by sie 10 ha spaliło. Pzdr. :)

_________________
<<RENAULT MAGNUM-zawsze najlepsze>>


Wto, 25.03.2008, 12:18
Profil

Postów: 22
Post Re: Spalone maszyny rolnicze
temat stary, ale ciagle aktualny niestety :( wczoraj wujasowi spalil sie fotrschritt e-517.... prawdopodobnie od alternatora (generalnie od silnika zaczelo sie palic), zdjec nie mam, wystarczlo mi dzisiaj holowanie go na gospodarstwo.... bez hamulcy i bez "wspomagania" steru... 4 km w 3 godziny.... :cry:

4 wozy strazackie gasily maszyne, wujas przytomnie odjechal od zboza zanim silnik zgasl, wiec straty praktycznie zadne w plonach

PS
dodatkowo chcyalbym sie spytac gdzie zapytac i uzyskac dobra rade, co kupic jako nastepny kombajn? okolo 40-50 hektarow, oczywiscie uzywany, okolo 4-5 lat, do okolo 200 tysiecy zl


Sob, 02.08.2008, 0:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018