Dźwigi, pojazdy przeładunkowe, budowlane, rolnicze i wszelkie inne
Wyślij odpowiedź

Ronco R6000 Mobile Crane

Śro, 07.06.2006, 5:37

Image

Image

Image

Image

WyglÄ…da jak sportowy dĹşwig samojezdny :wink:

Image

Śro, 07.06.2006, 7:07

Fajny, ma super stylistyke kabinki :twisted: bardzo ciekawie zaprojektowany.

Takie żurawie to są głównie pojazdy fabryczne i poruszają się one na terenie zamkniętym, np na placach przeładunkowych a nawet w samych halach fabrycznych (są niskie i bardzo zwrotne).
Wysięgnik: ramie jest w nim na sztywno, tylko się do góry unosi i rozsuwa.
Trzeba skręcać i jeździć jak wózkami widłowymi gdy chce się przeładować ładunek z jednego miejsca na inne
Firma Terex teĹĽ takie podobne produkuje, ale ten jest zgrabniejszy :D


ps. na specjalistyczne to nie jest ciężarówka :>

Śro, 07.06.2006, 7:13

zastanawia mnie jak wygląda sprawa dociążenia .... bo jak widać zasięg ramienia jest spory i niezła dźwignia się robi .... a podstawa stosunkowo niewielka ...

ixxos napisał(a):ps. na specjalistyczne to nie jest ciężarĂłwka
wybacz jeszcze śpię Image

Śro, 07.06.2006, 11:36

pardon napisał(a):zastanawia mnie jak wyglÄ…da sprawa dociÄ…ĹĽenia .... bo jak widać zasiÄ™g ramienia jest spory i niezĹ‚a dĹşwignia siÄ™ robi .... a podstawa stosunkowo niewielka ...


Z tego co widze to ta maszynka dociazana jest silnikiem (maszynka dwuczlonowa), ramie dzwigu nie ma mozliwosci obrotu, podstawy sa szerokie, no i nie sadze ze udzwig jest jakis "zabojczy" - typuje maks na 5 ton.

Śro, 07.06.2006, 14:12

moim zdnaiem ta bryka przyda sie do pomocy drogowej, wypadkow... nowatorska konstrukcja... spoko..

Śro, 07.06.2006, 15:23

moim zdnaiem ta bryka przyda sie do pomocy drogowej, wypadkow... nowatorska konstrukcja... spoko..

no miom zdanei tez ona raczej była by dobra do pomocy drogowej,widac ze to projekt narazie.Stylistycznie nawet fajne,ale napewno mały udzwig bo rozmiarów auta

Śro, 07.06.2006, 16:16

no nie wiem, chyba, że na autostrady :wink: zwróćcie uwage jakie on ma nisko zawieszone podwozie, jak bolidy sportowe :wink:
jak pisałem to jest pojazd do jazdy po terenach fabrycznych, płaskich i wybetonowanych
Wyślij odpowiedź