Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 13:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
john deere & fendt 

ktory wybieracie?
john deere 51%  51%  [ 18 ]
fendt 49%  49%  [ 17 ]
Razem głosów : 35

john deere & fendt 
Autor Wiadomość

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post john deere & fendt
witam!
ponieway czesto na forum toczyly sie "bitwy" i spekulacje na temat traktorow john deere oraz fendta..postanowilem przyblizyc ich sylwetke (najwieksze oferowane w polsce modele ciagnikow).,oraz pozostawic wam ich ocene...

john deere
Oto ciągniki wysokiej mocy dla właścicieli dużych gospodarstw rolnych. Wysoko rozwinięta technologia przynosząca nieporównywalnie lepsze wyniki. Oto ciągniki, których właściwości nie znajdują konkurencji.
Technologia, ktĂłra pracuje dla Ciebie
Technologia zysku: zapoznaj się z całkiem nową serią ciągników 8020
Seria ciÄ…gnikĂłw rolniczych 8020 to modele: 8120 – 200 KM, 8220 – 225 KM, 8320 – 250 KM, 8420 – 270 KM, 8520 – 295 KM.

Więcej i lepiej.

Odkryj zaawansowanÄ… technologiÄ™ w produkcji ciÄ…gnikĂłw, ktĂłra daje Ci praktyczne rozwiÄ…zania dla dzisiejszych potrzeb gospodarstw.

* Pięć całkiem nowych modeli do 295 KM.
* Całkiem nowa w pełni wydajna moc i oszczędne zużycie paliwa.
* Całkiem nowe, Niezależne Zawieszenie przedniej osi zapewniające przyczepność na nierównościach pola i pozwalające na spokojną, ale też szybszą jazdę.
* CaĹ‚kiem nowa amortyzacja siedzenia operatora w aktywnym fotelu, ktĂłry „wyczuwa” i kompensuje pionowe przemieszczenia.
* Całkiem nowe nocne oświetlenie ksenonowe pozwalające na pracę nawet wtedy, gdy zapada zmrok.
* Całkiem nowe prędkości transportowe.
* Nowy wybĂłr opon.
* Certyfikowane silniki spełniające normy emisji spalin.

Image

fendt

Fendt jest marką, która jest synonimem wysokiej jakości i nowoczesnej technologii. Fendt wchodzi w skład grupy AGCO, znanej na całym świecie ze swojej działalności w branży maszyn rolniczych. Niezależni specjaliści związani z przemysłem maszyn rolniczych uważają, że fabryki Fendt zaliczają się do najbardziej nowoczesnych w tej branży.
Klienci decydujący się na markę FENDT wiedzą, że ten ciągnik nie jest najtańszy w zakupie, ale wiedzą również, iż jest to ciągnik najbardziej oszczędny w eksploatacji - fakt ten został wielokrotnie potwierdzony w fachowych, niezależnych czasopismach technicznych. Podczas przeprowadzania testów zużycia paliwa, olejów i materiałów eksploatacyjnych okazywało się, że FENDT wypadał najlepiej. Bardzo ważne jest to, że gdy po kilku latach zdecydują się Państwo sprzedać ten ciągnik, to otrzymają Państwo najwyższą cenę, za co z całym naszym przekonaniem możemy poręczyć.

dane traktoru...
moc znamionowa: 250-360 kM
udzwig: 11 ton (kazdy model tej serii)
przekladania WOM:500,750,1100 obrotow /min
oszczedny,dynamiczny,trwaly

Image
ktory wybieracie?pozostawiam to waszej ocenie... ja wole fendta...


Czw, 22.06.2006, 8:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
:> oby ta ankieta rozwiązała a nie wstrzęła spory :>


... typuję JD :> ... pełny subiektywizm oczywiście

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 22.06.2006, 8:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 567
Miejscowość: [KBR] Brzesko
Post 
fendt dysponuje silnikami o większej mocy ale wybieram john deere za mołość do marki :twisted:

_________________
Miłośnik samochodów z okresu PRL


Czw, 22.06.2006, 9:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 132
Post 
ja rĂłwnieĹĽ wole fendta za moc i nie zawodnosc :mryellow:

_________________
Fan mustangów, Audi, Lambo i tuningu:)


Czw, 22.06.2006, 9:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
Fend jest lepszy pod względem hydrauliki,silnika i oczywiscie prędkoci i kabiny.Ale za to JD ma więcej modeli i jest tańszy.witek11 czemu nie opisałeś nowych modeli JD seri 8030 tylko 8020 których nie ma na polskiej stronce JD.Widać troche sie nie chciało.Ale i tak fajny post:)


Czw, 22.06.2006, 10:19
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
rumun19 napisał(a):
Fend jest lepszy pod względem hydrauliki,silnika i oczywiscie prędkoci i kabiny.Ale za to JD ma więcej modeli i jest tańszy.witek11 czemu nie opisałeś nowych modeli JD seri 8030 tylko 8020 których nie ma na polskiej stronce JD.Widać troche sie nie chciało.Ale i tak fajny post:)

oryginalna strona john deera...z przekierowaniem na region... podkreslam ze prezentuje najwieksze traktory czolowych marek dostepnych w polsce http://www.deere.com/pl_PL/index.html nie ma tu nic o modelach 8030....

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Czw, 22.06.2006, 10:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 871
Miejscowość: z brzucha mamy:D
Post 
Wiem że własnie na polskiej stronie JD nie ma serii 8030.Moze im sie niechce,albo poprostu słabo sie sprzedają i nie maja po co kokazywac,ale w to raczej wątpie


Czw, 22.06.2006, 12:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post 
Fendt to bardzo dobre traktory ale John Deere tez. Sam wolalbym Fendta ale malo mam argumetow zeby na niego postawic (moc jakosc)
JD to jedna wielka opowiesc, renoma jaka sobie wyrobil przez tyle lat swojego istnienia, marka ktora na dobre wpisala sie w krajobraz rolnictwa -calkowity respect

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Czw, 22.06.2006, 12:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
ja sie na ciągnikach dobrze nie znam więc wybieram oba 8)


Czw, 22.06.2006, 13:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
ja wybieram Challenger-a :wink:

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Czw, 22.06.2006, 18:09
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
ixxos napisał(a):
ja wybieram Challenger-a :wink:


eeeee tu chyba nie ma challenger-a.. :twisted:

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Czw, 22.06.2006, 19:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 230
Post 
witek11 napisał(a):
fabryki Fendt zaliczajÄ… siÄ™ do najbardziej nowoczesnych w tej branĹĽy

czy fabryki URSUSA były jednymi z najnowoczesniejszych w branży ?A takie dobre ciągniki robili , nie do zdarcia (c-330 ).No nie wiem nie wiem... ja bym stawiał na JD ze względu na jakość i niezawodność (i cenę ).Ale Fendt (jak wynika z badań) to też niezłe maszynki.Trudny wybór oba mi sie podobają a ja zawsze mówię ,że najlepsze jest to co wyprodukowano w Niemczech i USA.Stawiam na JD.

A tak na boku to spójrzcie na oba ciągniki... czym się różnią w budowie ?? według mnie długością (chyba dłuższy JD).Im ciągnik dłuższy tym go mniej nosi podczas orki.


Czw, 22.06.2006, 19:42
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
Janku Jeleniu .... widzÄ™ znaczÄ…cÄ… poprawÄ™ twojej ortografii :D

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 22.06.2006, 19:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 230
Post 
dzięki staram się i nie zainstalowałem tych programów co mówił o nich ixxos


Czw, 22.06.2006, 19:57
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
Cytuj:
A tak na boku to spójrzcie na oba ciągniki... czym się różnią w budowie ?? według mnie długością (chyba dłuższy JD).Im ciągnik dłuższy tym go mniej nosi podczas orki.

buhahahaha a czy traktor sie chwieje w czasie orki??? jedzie prosto...bez przechylow.... czy dlugosc ciagnika ma znaczenie??? ma znaczenie ale w tylnym udzwigu...im dluzszy traktor tym mniej obciaznikow na przod mu potrzeba... co ma dlugosc traktora do orki?? chyba to iz im dluzszy traktor tym ma mniej miejsca na nawrocenie(promien skretu jest wiekszy)... szczegolnie jesli chodzi o plugi obracalne zawieszane bo o polzawieszanych lub przegubowych nie wspomne....

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Czw, 22.06.2006, 20:02
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
rumun19 napisał(a):
Wiem że własnie na polskiej stronie JD nie ma serii 8030.Moze im sie niechce,albo poprostu słabo sie sprzedają i nie maja po co kokazywac,ale w to raczej wątpie

nie puszczaja tej serii na nasz rynek poniewaz tak mysle..iz slabo bedzie sie sprzedawac... trudno znalezc na polskich poalch tratory o mocy 360-400 kM.oczywiscie sporadycznie sa... chocby challenger ktorego widzialem przejezdzajac trasa Gniezno-Bydgosz...ale to sa nikle sztuki... polscy farmerzy wola 2 traktory o mniejszej mozy niz 1 potezny...(tak sadze),lecz swoja dorga john deere na pewno pusci na nasz rynek serie 8030 tylko trzeba troszke czasu... jak z filmami 8) w usa juz sa a u nas za 0,5 roku

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Czw, 22.06.2006, 20:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 230
Post 
:oops: :oops:
Chodzi mi o to ,że jak mjuż powiedziale im dłuższy tym mnej trzeba go dociążać .I mi nie gadaj głupot bo ja wiem .Jak jest długi to go nawet nie ruszy np jak by trafil na jakiś wielki kamień (bo i takie wypadki się zdarzają).


Czw, 22.06.2006, 20:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post 
witek11 napisał(a):
trudno znalezc na polskich poalch tratory o mocy 360-400 kM.oczywiscie sporadycznie sa


u mnie w mieście jedna firma wykorzystuje (jak na moje oko) Fendta 930 jako ciagnik do ciągnięcia 2 naczep do jazdy po mieście (to chyba jakaś firma budowlana) - i śmiga tym po ulicach miasta i peryferiach. A z tego co wiem to Fendt 930 może mieć do 310 koni 8)

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 22.06.2006, 20:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 230
Post 
lol lol po mieście śmigają :| pardon co ty gadasz :? pewno śmieci wywożą 8)


Ostatnio edytowany przez Janek Jeleń, Czw, 22.06.2006, 20:29, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 22.06.2006, 20:27
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post 
pardon napisał(a):
u mnie w mieście jedna firma wykorzystuje (jak na moje oko) Fendta 930 jako ciagnik do ciągnięcia 2 naczep do jazdy po mieście (to chyba jakaś firma budowlana) - i śmiga tym po ulicach miasta i peryferiach. A z tego co wiem to Fendt 930 może mieć do 310 koni Cool

ladnie... u mnie najwiekszy traktor na okolicy to wspomniana wczesniej valtra ... 260KM oraz oddalona o 40 km prywatne tzw pgr-y..maja takm crystale.... zrobie o nich topic bo nikt prawie o nich nie slyszal... maja po 320 kucykow...

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Czw, 22.06.2006, 20:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018