Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 15:12




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Sprzęt Używany - Wymiana doświadczeń 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 41
Samochód: Lexion Cat 480 ;)
Post Re: SprzÄ™t UĹĽywany - Wymiana doĹ›wiadczeĹ„
pardon napisał(a):
opona napisał(a):
cześc co mi doradzicie o pronarze 5135 z silnikiem iveco



Szczeze mówiąc do PRONARA niemam kompletnie zaufania....i przeklinam ten dzień w którym zasiadłem za sterami tej maszyny.Naparwiałem go wiele razy i najchetniej ten ciągnik bym podpalił ,lecz ten ma silnik Pronara i sam silnik działał bez zarzutu. Za to problem jest w układzie hydralicznym razem z pompą olejowa.Masakra!
-węze pękają
-sam moduł pompy sie sypie
-pompa często sie nagrzewa(jest umieszczona pod desko rozdzielczą)

_________________
Nowe forum motoryzacyjno- naukowe ;) Serdecznie zapraszam do współpracy
http://www.fdm.p2a.pl


Sob, 19.01.2008, 21:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: SprzÄ™t UĹĽywany - Wymiana doĹ›wiadczeĹ„
maxam99 napisał(a):
witam czy morze ktoś mi opisać jak się ustawia pompę wtryskową.w C-330

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Nie, 24.02.2008, 13:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: SprzÄ™t UĹĽywany - Wymiana doĹ›wiadczeĹ„
grzegorz160 napisał(a):
mam problem z podlaczeniem kabli. Nie dzialaja mi kierunkowsazy i jedno swiatlo stop. Nie swieci mi sie lampka cisnienia oleju.

Nie wiem czy to wina kabli czy tego kto to montowal.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Wto, 11.03.2008, 12:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: SprzÄ™t UĹĽywany - Wymiana doĹ›wiadczeĹ„
jarek134511 napisał(a):
Witam wszystkich nie wiem co mam sobie kupić nowego zetora 7340 tego eKO co juz nie produkują czy używanego a morze ursusa 914 prosze dorażcie mi

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 17.03.2008, 9:42
Profil

Postów: 11
Post Re: SprzÄ™t UĹĽywany - Wymiana doĹ›wiadczeĹ„
pardon napisał(a):
jarek134511 napisał(a):
Witam wszystkich nie wiem co mam sobie kupić nowego zetora 7340 tego eKO co juz nie produkują czy używanego a morze ursusa 914 prosze dorażcie mi

Mój wybór to używany zetor 7340, ale takie decyzje musisz podejmować sam :)
Poszukaj tutaj:UĹĽywane traktory
Na pewno coś znajdziesz. Nowy sprzęt jest nieproporcjonalnie droższy od używanego. Ja tam wolę te pieniądze przeznaczyć na inne cele, ale - co kto lubi ;)


Wto, 27.01.2009, 12:18
Profil

Postów: 9
Post Re: SprzÄ™t UĹĽywany - Wymiana doĹ›wiadczeĹ„
Maszyny proukowanwane przez naszych zachodnich sasiadów są nieporównywalnie lepsze od naszych. Jednak jeśli chodzi o "urzywki" to trzeba uwarzać co sie kupuje. Mój sąsiad ma MF 3065 i wymiana uszczelnień przedniego mostu kosztowala go prawie 2000 zł. U Korbanków kosztowało by pewnie z 5000.


Nie, 08.03.2009, 14:16
Profil

Postów: 9
Post Re: SprzÄ™t UĹĽywany - Wymiana doĹ›wiadczeĹ„
Jeśli chodzo o to sprzęgło w JD 2850 to fakycznei jest tam sprzęgło mokre czyli w kąpieli olejwewej. Z tego co piszesz wynika żę za długo już nie pociągnie wiec zabierz sie za naprawe zawczasu bo póżniej może cie to kosztować o wiele więcej. Gdyby było zwykłe tzn. suche było by dużo tańsze , ale już pewnie dawno by się spaliło. Jeśli ze sprzęgłem jest wszystko ok to niestety nawalił inny element przenisienia napędu np. przekładnia hydrokinetyczna.


Nie, 08.03.2009, 18:25
Profil

Postów: 3
Post Re: SprzÄ™t UĹĽywany - Wymiana doĹ›wiadczeĹ„
Mam pytanie:
Znajomy chce kupić używany traktor NH 6070 z 2008 roku - przepracowane podobno 1000 mth:
uĹĽywane traktory
Cena netto to prawie 190 000.
Za te pieniądze może mieć nowego NH 6010. Co radzicie, lepiej kupić 100-konną nówkę, czy 140-konny roczny traktor.
Jak się zapatrujecie na używane traktory sprowadzane z Angli. Praktykował z was to ktoś? Czy sa jakieś kłopoty kiedy chcemy zarejestrować takie maszyny? Światła są takie same jak przy ruchu prawostronnym? no bo przy ciągniku nie ma problemu z kierownicą po drugiej stronie.


Pią, 08.05.2009, 14:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3
Post Re: SprzÄ™t UĹĽywany - Wymiana doĹ›wiadczeĹ„
Uważam że lepiej kupić nieco droższy sprzęt w kraju z pełną dokumentacją niż kombinować z zakupami w innych krajach poprzez pośredniczące firmy jakie by one nie były. Sam posiadam kilka maszyn kupionych na polskiej giełdzie. W tamtym roku doszło kilka używanych koparek, także z kraju. Zgadnij co? Mam święty spokój i nie muszę się martwić np o to że ktoś podszywa się pod angola i próbuje mi wcisnąć używany traktor:-)


Śro, 19.02.2014, 9:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018