Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 1:39




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Nietypowe silniki - Największe silniki spalinowe świata :) 
Autor Wiadomość

Postów: 79
Miejscowość: Niepołomice
Post 
Jezuuu ale potwĂłr :D ciekawe ile pali????? :>


Wto, 22.05.2007, 16:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
ixxos napisał(a):
e największe kolosy muszą okrążać Afryke bo się nie mieszczą w kanale Sueskim (szerokość) i to wychodzi ok 3tyg z Chin do Europy

tak samo te największe giganty muszą okrążać Ameryke PD bo nie dadzą rady przez Panamski


To dlaczego nik nie pomyslał zeby powiekszyc te kanały :> :>
Wiecie ile by przy tym zaoszczedzili ?? :D :D 8) 8)


Wto, 22.05.2007, 17:03
Profil

Postów: 78
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Post 
[quote="ixxos]
to nie wyścigówki :wink:
Te największe kolosy muszą okrążać Afryke bo się nie mieszczą w kanale Sueskim (szerokość) :P i to wychodzi ok 3tyg z Chin do Europy

tak samo te największe giganty muszą okrążać Ameryke PD bo nie dadzą rady przez Panamski[/quote]

Zaraz zaraz - przez kanal sueski takie kolosy przejda - dopuszczalne zanurzenie aktualnie w kanale to maks 23 m (a kontenerowce nie zanurzaja sie tak gleboko), szerokosc - powiekszona w kanale do 300 m, wiec najwiekszy statek moze miec do 30 m szerokosci. W koncu przez kanal przechodza lotniskowce - a ichnia szerokosc jest wieksza niz 40 m (co prawda pasa startowego i postojow, ale szerokosc ze wzgledu bezpieczenstwa bierze sie taka pod uwage). Co do kanalu Panamskiego - to fakt - tam nie wejda takie kolosy - podyktowane to jest specyfika kanalu. Ograniczenia sa narzucane przez szerokosc sluz ktore podnosza statki na wyzsze poziomy. I wracajac do podrozy - jezeli plyna dookola afryki, to nie nalezy zapominac o jeszcze jednym panstwie wysokouprzemyslowionym po drodze - RPA. Wielki konsument, jak i tez wielki wytworca - chocby uzbrojenia.
I jeszcze jedno - wracajac do kanalu Panamskiego - wiecie ze to jedyny kanal na swiecie w ktorym cumowanie statkow i ich przeciaganie miedzy obsluguja lokomotywy ??


Wto, 22.05.2007, 18:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: USA, Chicago
Samochód: M300, Toyota Matrix
Post 
A poza tym wiemy dlaczego bęzyna taka droga...hehehehe


Wto, 22.05.2007, 18:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
olokolo

te największe kolosy tankowce i kontenerowce zbliżają się do szerokości 50metrów albo i więcej (o ile się nie myle)
Panamski ma być poszerzany (polecam taki filmik na Diskawery, wszystko tam ładnie pokazują co i jak :P - jak coś moge podać namiary - na priva - jeżeli jeszcze mam :roll: )

A druga sprawa np tankowców zbytnio nie chcą wpuszczać na takie "trasy" bo jakiś wypadek, zderzenie i by było bardzo niewesoło.
Tankowce giganty obecnie mają tylko swoje porty - i tylko tam mogą zawitać

Co do Sueskiego to także wiem, że dużo tych największych wciąż jednak kursuje dookoła Afryki i nie tylko tankowce - może też są inne przyczyny niż wymiary, np ogromne opłaty :>

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Wto, 22.05.2007, 19:06
Profil

Postów: 294
Miejscowość: z mamy
Post 
Ja liczyłem 3 razy i wyszło mi za pierwszym razem 8 za drugim 10 a za trzecim 9 :shock:


Wto, 22.05.2007, 20:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 271
Miejscowość: USA, Chicago
Samochód: M300, Toyota Matrix
Post 
Seb@ napisał(a):
Ja liczyłem 3 razy i wyszło mi za pierwszym razem 8 za drugim 10 a za trzecim 9 :shock:

Bo moderatorzy siÄ™ z nami bawiÄ… i zmieniajÄ… zdjecie..hehehe... policz dziury na popychacze a wyjdzie ci 10.


Wto, 22.05.2007, 20:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4056
Miejscowość: tu i tam....
Post 
tia :> :mryellow: - ja tam nic nie zmieniałem.... :wink:

_________________
A co to ??" "A po co ??" " A dlaczego ??" :


Śro, 23.05.2007, 6:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
troche zrobił sie off top hehheh proponuje poszukac temat z kontenerowcami bo chyba jest taki i tam przenies ta dyskusje bo bardzo interesująca :mryellow: :mryellow:


Śro, 23.05.2007, 17:35
Profil

Postów: 10
Post 
12cylindrow napisał(a):
To jest chyba największy dwunastocylindrowiec, jakiego znam :mryellow: :twisted:

Image
nie chcaco poprawie on nie ma 12 cylindrĂłw tylko 10 wystarczy policzyc wykorbienia


Wto, 21.08.2007, 20:39
Profil

Postów: 173
Miejscowość: Brzeźno/Poznań
Post 
Cytuj:
ile trwa rejs z Chin do Europy


ja slyszalem ze kontenery z chin do europy plyna 3 miesiace!! nie wiem czy to jest sprawdzona informacja ale tak mi mowil kierownik z firmy w ktorej chwilowo pracuje bo tam przywoza sruby wlasnie z chin...

_________________
przepraszam za błędy i brak polskich znaków :)


Sob, 25.08.2007, 10:16
Profil

Postów: 53
Miejscowość: ok.poznania
Post 
Podobne ale o wiele mniejsze robią u nas w poznaniu w Cegielskim. ponad 13 metrów wysokości i ok 3000KM na jeden cylinderek. Spalanie wynosi ok 125g paliwa na jeden obrót całosci ilosc obrotów to od 18-125 na minute. Mam tu jedna fotke robioną telefonem

Image


Nie, 16.12.2007, 15:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 208
Miejscowość: Jastrzebie zdroj
Post 
12cylindrow napisał(a):
To jest chyba największy dwunastocylindrowiec, jakiego znam Mr. Yellow Twisted Evil

W sam raz do s-klasy jakiego zakompleksionego niemca :D

_________________
Poprostu motoryzacja!!


Pon, 17.12.2007, 16:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post 
a kto się podejmie wymienić rozrząd w tym czymś? :lol: :lol: :lol: :mryellow: :mryellow:

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Śro, 19.12.2007, 16:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post 
hehheh wystarcz ze ktos musi wymienic olej co trfa pewnie kilka godzin :lol:


Śro, 19.12.2007, 16:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1182
Miejscowość: Oborniki Śląskie
Samochód: Renault Clio
Post 
A ile to cudo ma obrotĂłw na minute?? Chyba wolnoobrotowy raczej??

_________________
Elastyczne maty piaskowe ELASTON - nowość na rynku --> www.ELASTONE.pl


Śro, 19.12.2007, 23:23
Profil

Postów: 966
Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
Post 
Ostatnio byliśmy w fabryce HCP (Cegielski Poznań) - widziałem w pracy silnik okrętowy, lecz widziałem go z boku podpięty do hamowni podczas próby. Miał wysokość ok 15 m rzędowa jednostka o mocy 24000KM, obroty takiego "maleństwa" - od 18 - 118 obr/min. Robi niesamowite wrażenie podczas pracy. Apropos rozrządu, to nie ma taki silnik żadnego sterowania mechanicznego rozrządem - tylko elektronika. Był tez montowany mniejszy Sultzer, który miał tradycyjny napęd wału rozrządu łańcuchem. Kółko od rozrządu na wale napędzało dwa łańcuchy, o wadze 4.5 T każdy...

_________________
LANZ BULLDOG - Mission in progress;)
http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg


Czw, 20.12.2007, 0:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 59
Post Re: Nietypowe silniki - NajwiÄ™ksze silniki spalinowe Ĺ›wiata :)
taki wielki tylko by do tankowca pasowal pewnie


Czw, 03.01.2008, 19:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Nietypowe silniki - NajwiÄ™ksze silniki spalinowe Ĺ›wiata :)
do 9000 rpm to to sie chyba nie rozkreca, tak z ciekawosci przy ilu obrotach /min to chodzi?
pewnie nie wiecej jak kilkadziesiat

_________________
Fan ON


Sob, 19.01.2008, 19:17
Profil

Postów: 966
Miejscowość: Western Poland
Samochód: Jetta MK2/Laguna I
Post Re: Nietypowe silniki - NajwiÄ™ksze silniki spalinowe Ĺ›wiata :)
18-118 obr/min

_________________
LANZ BULLDOG - Mission in progress;)
http://img136.imageshack.us/img136/7034/dsc3246fv2.jpg


Nie, 20.01.2008, 12:51
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018