Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 7:52




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Fortschritt ZT 323 -A -ciagnik z DDR 
Autor Wiadomość

Postów: 7
Miejscowość: gdzieś w polsce....
Post Fortschritt ZT 323 -A -ciagnik z DDR
Witam!! Jestem tu nowy i mam nadziejÄ™ ze mĂłj temat siÄ™ Wam siÄ™ spodoba.
Ciągniki Fortschriitt były produkowane do 1991r.Jest to ciągnik rzadko spotykany w Polsce (w porównaniu z zetorami i ursusami) Według mnie w tamtych czasach traktor ten był bardzo nowoczesny.
Oto kilka fotek i danych:
Moc:105km przy 1800obr/min
moment obrotowy to ok.445Nm
V-max ok 45 km/h
Silnik rzędowy ,4 cylindrowy o poj.6,5l Diesel Wytwórca-VEB IFA-Motorverke Nordhausen
UdĹşwig tylnego TUZ-u ok 39,2kn
Skrzynia o 4 przełożeniach + reduktor -3 grupy i 2 wsteczne( w sumie 14 biegów wraz z wstecznymi)
Waga-5670kg
Coś jak by półbieg załaczany pneumatycznie-elktrycznie (można go wrzucić bez sprzęgła,pod maksymalnym obciążeniem za pomocą jednego przycisku)
Napęd na 4 koła (przedni napęd załączany automatycznie przy poślizgu kół tylnych,lub poprzez wymuszenie przyciskiem)Każda z osi posiada blokadę mechanizmu różnicowego(oczywiście wszystko włączane za pomocą przycisków)
Kabina dobrze wyciszona i przeszklona ,ogrzewana i wentylowana .Siedzenie kierowcy z pneumatyczną regulacją wysokości i amortyzatorem.
Wspomaganie kierownicy ,sprzęgła i hamulców(tego ostatniego nie jestem pewien)
TUZ ma też opcję powrotu do wcześniej ustalonej wysokości ,posiada też docisk (nie tylko podnosi)i wiele innych funkcji .
Image
Image
Image
Image
Wersja na gÄ…sieniczkach :D
Image
Wnętrze


Ostatnio edytowany przez lukiZT, Wto, 02.12.2008, 20:49, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 27.08.2008, 19:30
Profil

Postów: 1378
Miejscowość: Jarocin, Poznań
Post Re: Fortschritt ZT 323 -A -ciagnik z DDR
nie podoba mi sie ich stylistyka :evil: pochylona kabina... male kola...ble :evil: duzo tych traktorow jezdzi w okolicach gniezna - przynajmniej jezdzilo z tego co pamietam.

_________________
http://www.prisonplanet.com/


Nie, 31.08.2008, 10:08
Profil

Postów: 7
Miejscowość: gdzieś w polsce....
Post Re: Fortschritt ZT 323 -A -ciagnik z DDR
Pochylona kabina może nie wygląda najlepiej ale dzięki takiemu pochyłowi słońce tak nie razi podczas pracy .:) A małe koła z przodu to ładnie nie wyglądają i w pracy też chyba gorzej wypadają niż większe w innych ciągnikach:(

_________________
Jestem nowy!!!!!


Nie, 31.08.2008, 13:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 41
Samochód: Lexion Cat 480 ;)
Post Re: Fortschritt ZT 323 -A -ciagnik z DDR
Bradzo przyjemny ciÄ…gnik:) NIemcy potrafiÄ… zrobic tak ze mucha niesiada! Przez tyle lat

_________________
Nowe forum motoryzacyjno- naukowe ;) Serdecznie zapraszam do współpracy
http://www.fdm.p2a.pl


Śro, 29.10.2008, 20:51
Profil

Postów: 1
Post Re: Fortschritt ZT 323 -A -ciagnik z DDR
Ogólnie fajny ciągnik ale jak każdy ma swoje wady i zalety fakt stylistyka niezbyt wyszukana ale praktyczka na pewno jak na swoje czasy to oferuje naprawdę niezły komfort pracy szczególnie w porównaniu z ursusem jego główna zaleta jest cena ok. 20 tys za 105 konny ciągnik to niewiele po drugie spalanie w granicach 10 litrów na godzinę w ciężkiej orce (5skib na glinie ) to niezły rezultat , naprawdę szybka i mocna hydraulika. Hamulec tez jest wspomagany a po wciśnięciu pedału staje jak wryty. Najbardziej irytujący jest promień skrętu nawet z użyciem hamulca jest ogromny ok. 14m i 12 z hamulcem. Drugą sprawą jest to ze prawie wszystko jest albo wspomagane albo włączane powietrzem i tu zaczynają się problemy jeden przepalony bezpiecznik i o włączeniu z kabiny przedniego napędu możesz zapomnieć po zatem wężyki lubią pękać (nowe to one nie są a starość robi swoje). Pozostaje jeszcze kwestia ceny i dostępności niektórych części zamiennych. Prawie wszystko można dostać w Agro.. a jak nie to sprowadzą w ciągu „tygodnia” co potrafi się znacznie przedłużyć. Co do ceny zależy czy oryginał czy polski zamiennik. Kapitalny silnika wychodzi minimalnie drożej niż c360 no ale skrzynia biegów już pociągnie nieźle po kieszeni. A co do biegów to ma 20 bo na każdej grupie wstecznej masz tez po 4 przełożenia +półbieg na każdym


Nie, 15.02.2009, 14:23
Profil

Postów: 7
Miejscowość: gdzieś w polsce....
Post Re: Fortschritt ZT 323 -A -ciagnik z DDR
no widze że jeszcze ktoś tu jeżdził (oprócz mnie) tym ciagnikiem ,no ze 20 z pól biegami to prawda (dzieki za poprawkę),masz rację że wszystko albo wspomagane albo pneumatyczno elektryczne się czasami psuje ,ale wiadomo albo bezawaryjnosć albo wygoda :( promień skrętu tak jak piszesz OGROMNY cieżko jest zawrócić na kawałku pola po 3 przejazdach bizona czyli ok.12m. :/

_________________
Jestem nowy!!!!!


Pon, 09.03.2009, 14:04
Profil

Postów: 9
Post Re: Fortschritt ZT 323 -A -ciagnik z DDR
Z wyglÄ…du beznadzieja. Ciekawe jak sprawuje sie w akcji na polu?


Pon, 09.03.2009, 20:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018