Switch to full style
Zdjęcia z różnych salonów samochodowych, wystaw i zlotów
Wyślij odpowiedź

Meilenwerk - Berlin

Pią, 15.04.2011, 10:45

Czym jest Meilenwerk wie pewnie wielu z was. Dla tych, którzy nigdy nie słyszeli o tym miejscu napiszę kilka słów. W budynku po dawnej zajezdni tramwajowej w zachodniej części Berlina firma Halder Bussnies Consulting stworzyła nietypowe muzeum. Może powiedzieć, że jest to "żywe" muzeum bowiem w każdej chwili każdy z eksponatów może wyjechać. Dlaczego ? Bowiem Meilenwerk to miejsce w którym właściciele starych i rzadkich samochodów przechowują swoje auta w zamian za możliwość podziwiania ich przez zwiedzających. Oprócz prawie 100 szklanych boksów w których są "pochowane" te egzotyczne samochody na miejscu mieści się salon Ferrari oraz warsztaty zajmujące się renowacją i odbudowywaniem aut. Na miejscu są też komisy zajmujące się sprzedażą takich aut. Wstęp dla zwiedzających jest darmowy. Emocje gwarantowane ! Naprawdę to miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie, chciałbym tam wrócić jeszcze w tym roku :) Do czego was też zachęcam.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Pią, 15.04.2011, 10:59

W przyszłym roku mam w planach wypad rekreacyjny do Berlina :) oczywiście Meilenwerk to punkt obowiązkowy ;) świetnie tam jest... gratki.

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Pią, 15.04.2011, 11:05

Super galeria - aĹĽ oczy bolÄ…

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Pią, 15.04.2011, 11:56

Na mnie ta wystawa zrobiła wrażenie tylko patrząc na zdjęcia. Na żywo chyba dostanę zawału. Ciężko jednoznacznie to określić, ale największe wrażenie zrobił na mnie Jensen, Stratos i Aston Martin DBS z lat 70. Chociaż wszystkie są wspaniałe.
Nie wiedziałem wcześniej o tej wystawie, ale skoro się dowiedziałem to już wiem gdzie pojechać w te wakacje. :D

Trochę szkoda tej Corvetty. Chyba musi długo stać, ale pewnie trafi do renowacji.

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Pią, 15.04.2011, 17:39

Kurna, pierwsze słyszę. Rzut beretem ode mnie, trza się kiedyś wybrać, bo rzeczywiście okazy są zabójcze :twisted:

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Pią, 15.04.2011, 22:43

NaprawdÄ™ polecam. Tym bardziej, ĹĽe ekspozycja od czasu do czasu siÄ™ zmienia ;)

BTW. Wie ktoś coś więcej o tym VW Rocco którego uchwyciłem na 2 zdjęciach ? :>

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Sob, 16.04.2011, 0:26

rĂłwnieĹĽ jestem pod wraĹĽeniem :!: Ciekawe, ile czasu zajmuje zwiedzanie i jakie ceny biletĂłw :?:

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Sob, 16.04.2011, 7:24

kulikowski napisał(a):rĂłwnieĹĽ jestem pod wraĹĽeniem :!: Ciekawe, ile czasu zajmuje zwiedzanie i jakie ceny biletĂłw :?:



Samo robienie pojedynczych zdjęć przy każdym aucie zajęło mi około 2 godzin, ale spędzić można tam dwa razy tyle :mryellow:

Co do ceny biletów ... pisałem o tym na samym początku ! Parking jak i wejście jest zupełnie DARMOWE ! :)

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Nie, 17.04.2011, 10:10

nie no mega galeria.Tyle razy w Berlinie,i nigdy tam nie byłem.ktoś kiedyś mi nabomknął o tym,ale poszło mimo uszu.świetne zdjęcia,żebym wiedział,to byśmy się zabrali razem,mogłeś napisać,że tam jedziesz,pomknąłbym z Tobą,a tak to trzeba wygospodarować czas,i samemu pojechać.Może ktoś chce jechać,od razu auto może kupić,pomoge i pokaże!

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Nie, 17.04.2011, 16:53

Zazdroszczę ;) Tyle ciekawych aut w jednym miejscu. Szkoda, że nie ma jak silnika posłuchać ;)

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Nie, 17.04.2011, 17:20

Na parkingu co chwilę się coś przewija. Choćby to niebieskie Ferrari z pierwszych zdjęć czy ten mega egzotyczny Jaguar D-Type także od czasu do czasu da się coś usłyszeć. Poza tym właściciele od czasu do czasu wyjeżdżają z tych boksów na przejażdżki.


hummve miałem w samochodzie komplet ;)

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Nie, 17.04.2011, 19:06

W crafterze mam 6 miejsc,mógłbym wziąć jakbym wiedział.Byłeś jeszcze w berlinie w podobnych miejscach?

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Nie, 17.04.2011, 19:17

Nie, nie byłem ;) To w ogóle był mój pierwszy raz w Niemczech :twisted: Ale wiem, że to nie jedyny Meilenwerk w Niemczech. Jest też w Dusseldorfie.

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Wto, 18.10.2011, 19:30

Atencjon, atencjon, 30. paździerznika biała mewa startuje nach meilenwerk. Czy ktoś byłby zainteresowan dołączyć do konwoju tudzież uzupełnić braki kadrowe w środku pojazdu? 1 miejsce wolne jest.

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Sob, 22.10.2011, 13:39

ten drugi pod Stuttgartem wyglÄ…da tak!
http://www.forum.renault25.org/album_cat.php?cat_id=38

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Sob, 22.10.2011, 17:19

blondas napisał(a):ten drugi pod Stuttgartem wyglÄ…da tak!
http://www.forum.renault25.org/album_cat.php?cat_id=38


Jest również w Dusseldorfie, równie imponujący :) Chciałbym odwiedzić wszystkie w przyszłym roku :mryellow:

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Sob, 22.10.2011, 18:00

Mam pytanie w związku z tym miejscem. Czy tak jak w większości muzeach każdy eksponat to rzecz święta i nikt nie może je dotknąć, poczuć zapach wnętrza czy zobaczyć silnik. Cokolwiek, dałem tylko przykłady, chodzi mi o bliższe obcowanie z jakimś autem. Podejrzewam, że nie bo żaden właściciel na to by się nie zgodził. Zresztą większość pochowana jest w szklarniach, ale może jest jakaś cześć wystawy gdzie można zobaczyć auto nie tylko z zewnątrz?

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Sob, 22.10.2011, 18:31

Jak widać niektóre auta mają otwarta maskę ;) A tak na serio ... to żywe muzeum jak już pisałem i jadąc tam w pogodny weekend można natrafić na właścicieli wyprowadzających auta na krótką przejażdżkę. Duża część samochodów nie jest zabudowana w szklanych kapsułach ale chyba nie oczekujesz, że da się w nich usiąść ? ;) Będąc właścicielem jednego z takich samochodów chyba nie chciałbyś żeby ktokolwiek je macał bardziej niż dotykając tylko karoserie. Poza tym na terenie Meilenwerku są również salony sprzedaży czy serwisy samochodowe więc tam tez można obcować z autami ;)

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Śro, 02.11.2011, 22:09

Biała mewa dotarła do Berllina ? Bo nie widzę żadnego zdjęcia :twisted:

Re: Meilenwerk 2011 - Berlin

Śro, 02.11.2011, 22:17

Ta, nasrała, Piotrek z EC się rozchorował, a ja będąc w domu zostałem porwany i siłą zmuszony do 3dniowej libacji także na razie temat nieaktualny ...


i juĹĽ nie mewa, tylko CYGAN
Wyślij odpowiedź