Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 13:01




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Meilenwerk - Berlin 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Meilenwerk - Berlin
Czym jest Meilenwerk wie pewnie wielu z was. Dla tych, którzy nigdy nie słyszeli o tym miejscu napiszę kilka słów. W budynku po dawnej zajezdni tramwajowej w zachodniej części Berlina firma Halder Bussnies Consulting stworzyła nietypowe muzeum. Może powiedzieć, że jest to "żywe" muzeum bowiem w każdej chwili każdy z eksponatów może wyjechać. Dlaczego ? Bowiem Meilenwerk to miejsce w którym właściciele starych i rzadkich samochodów przechowują swoje auta w zamian za możliwość podziwiania ich przez zwiedzających. Oprócz prawie 100 szklanych boksów w których są "pochowane" te egzotyczne samochody na miejscu mieści się salon Ferrari oraz warsztaty zajmujące się renowacją i odbudowywaniem aut. Na miejscu są też komisy zajmujące się sprzedażą takich aut. Wstęp dla zwiedzających jest darmowy. Emocje gwarantowane ! Naprawdę to miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie, chciałbym tam wrócić jeszcze w tym roku :) Do czego was też zachęcam.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 15.04.2011, 10:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
W przyszłym roku mam w planach wypad rekreacyjny do Berlina :) oczywiście Meilenwerk to punkt obowiązkowy ;) świetnie tam jest... gratki.


Pią, 15.04.2011, 10:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Super galeria - aĹĽ oczy bolÄ…

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 15.04.2011, 11:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Na mnie ta wystawa zrobiła wrażenie tylko patrząc na zdjęcia. Na żywo chyba dostanę zawału. Ciężko jednoznacznie to określić, ale największe wrażenie zrobił na mnie Jensen, Stratos i Aston Martin DBS z lat 70. Chociaż wszystkie są wspaniałe.
Nie wiedziałem wcześniej o tej wystawie, ale skoro się dowiedziałem to już wiem gdzie pojechać w te wakacje. :D

Trochę szkoda tej Corvetty. Chyba musi długo stać, ale pewnie trafi do renowacji.


Pią, 15.04.2011, 11:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Kurna, pierwsze słyszę. Rzut beretem ode mnie, trza się kiedyś wybrać, bo rzeczywiście okazy są zabójcze :twisted:

_________________
locha lover


Pią, 15.04.2011, 17:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
NaprawdÄ™ polecam. Tym bardziej, ĹĽe ekspozycja od czasu do czasu siÄ™ zmienia ;)

BTW. Wie ktoś coś więcej o tym VW Rocco którego uchwyciłem na 2 zdjęciach ? :>

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 15.04.2011, 22:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7381
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
rĂłwnieĹĽ jestem pod wraĹĽeniem :!: Ciekawe, ile czasu zajmuje zwiedzanie i jakie ceny biletĂłw :?:

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Sob, 16.04.2011, 0:26
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
kulikowski napisał(a):
rĂłwnieĹĽ jestem pod wraĹĽeniem :!: Ciekawe, ile czasu zajmuje zwiedzanie i jakie ceny biletĂłw :?:



Samo robienie pojedynczych zdjęć przy każdym aucie zajęło mi około 2 godzin, ale spędzić można tam dwa razy tyle :mryellow:

Co do ceny biletów ... pisałem o tym na samym początku ! Parking jak i wejście jest zupełnie DARMOWE ! :)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 16.04.2011, 7:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
nie no mega galeria.Tyle razy w Berlinie,i nigdy tam nie byłem.ktoś kiedyś mi nabomknął o tym,ale poszło mimo uszu.świetne zdjęcia,żebym wiedział,to byśmy się zabrali razem,mogłeś napisać,że tam jedziesz,pomknąłbym z Tobą,a tak to trzeba wygospodarować czas,i samemu pojechać.Może ktoś chce jechać,od razu auto może kupić,pomoge i pokaże!

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Nie, 17.04.2011, 10:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Zazdroszczę ;) Tyle ciekawych aut w jednym miejscu. Szkoda, że nie ma jak silnika posłuchać ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 17.04.2011, 16:53
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Na parkingu co chwilę się coś przewija. Choćby to niebieskie Ferrari z pierwszych zdjęć czy ten mega egzotyczny Jaguar D-Type także od czasu do czasu da się coś usłyszeć. Poza tym właściciele od czasu do czasu wyjeżdżają z tych boksów na przejażdżki.


hummve miałem w samochodzie komplet ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 17.04.2011, 17:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
W crafterze mam 6 miejsc,mógłbym wziąć jakbym wiedział.Byłeś jeszcze w berlinie w podobnych miejscach?

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Nie, 17.04.2011, 19:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Nie, nie byłem ;) To w ogóle był mój pierwszy raz w Niemczech :twisted: Ale wiem, że to nie jedyny Meilenwerk w Niemczech. Jest też w Dusseldorfie.

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 17.04.2011, 19:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Atencjon, atencjon, 30. paździerznika biała mewa startuje nach meilenwerk. Czy ktoś byłby zainteresowan dołączyć do konwoju tudzież uzupełnić braki kadrowe w środku pojazdu? 1 miejsce wolne jest.

_________________
locha lover


Wto, 18.10.2011, 19:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
ten drugi pod Stuttgartem wyglÄ…da tak!
http://www.forum.renault25.org/album_cat.php?cat_id=38


Sob, 22.10.2011, 13:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
blondas napisał(a):
ten drugi pod Stuttgartem wyglÄ…da tak!
http://www.forum.renault25.org/album_cat.php?cat_id=38


Jest również w Dusseldorfie, równie imponujący :) Chciałbym odwiedzić wszystkie w przyszłym roku :mryellow:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 22.10.2011, 17:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Mam pytanie w związku z tym miejscem. Czy tak jak w większości muzeach każdy eksponat to rzecz święta i nikt nie może je dotknąć, poczuć zapach wnętrza czy zobaczyć silnik. Cokolwiek, dałem tylko przykłady, chodzi mi o bliższe obcowanie z jakimś autem. Podejrzewam, że nie bo żaden właściciel na to by się nie zgodził. Zresztą większość pochowana jest w szklarniach, ale może jest jakaś cześć wystawy gdzie można zobaczyć auto nie tylko z zewnątrz?


Sob, 22.10.2011, 18:00
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Jak widać niektóre auta mają otwarta maskę ;) A tak na serio ... to żywe muzeum jak już pisałem i jadąc tam w pogodny weekend można natrafić na właścicieli wyprowadzających auta na krótką przejażdżkę. Duża część samochodów nie jest zabudowana w szklanych kapsułach ale chyba nie oczekujesz, że da się w nich usiąść ? ;) Będąc właścicielem jednego z takich samochodów chyba nie chciałbyś żeby ktokolwiek je macał bardziej niż dotykając tylko karoserie. Poza tym na terenie Meilenwerku są również salony sprzedaży czy serwisy samochodowe więc tam tez można obcować z autami ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 22.10.2011, 18:31
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Biała mewa dotarła do Berllina ? Bo nie widzę żadnego zdjęcia :twisted:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 02.11.2011, 22:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Meilenwerk 2011 - Berlin
Ta, nasrała, Piotrek z EC się rozchorował, a ja będąc w domu zostałem porwany i siłą zmuszony do 3dniowej libacji także na razie temat nieaktualny ...


i juĹĽ nie mewa, tylko CYGAN

_________________
locha lover


Śro, 02.11.2011, 22:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018