Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 4:59




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
SPEYER Technik Museum (dużo dużych zdjęć) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post SPEYER Technik Museum (duĹĽo duĹĽych zdjęć)
Hej!

Miałem okazję odwiedzić muzeum techniki w Speyer - miejsce bez wątpienia magiczne, wasze popierdółki typu Poznań Motor show możecie sobie wsadzić :twisted:

W płd-zach Niemczech, tuż przy granicy z Francją znajdują się dwa ZAJEBISTE muzea Techniki - Sinsheim i Speyer. Może komuś wcześniej obiły się te nazwy o oczy i uszy przy okazji transportowania do nich eksponatów - gdzie operacje logistyczne trwały tygodniami - transport 747, promu kosmicznego, u-boota - wszystko przyjechało tam na kołach. Sinsheim wita nas Concordem, a nad Speyer góruje 747, wdzięcznie ochrzczony 'Schleswig-Holstein'. Sinsheim jest dużo większym obiektem, można powiedzieć że Speyer to taki mniejszy brat tego muzeum, ale mimo wszystko wrażenie jest kolosalne. Pierwsze co (oprócz 747 stojącego 20m nad ziemią) rzuca się w oczy to ilość i jakby to ująć zróżnicowanie eksponatów - Oprócz samochodów, ciężarówek, motocykli, rowerów, możemy znaleźć tam i co najważniejsze wejść do ... hmmm... wahadłowca Buran? U-Boota U-9? Antonowa 22? + masy innych śmigłowców i samolotów, statków, lokomotyw. Do tego dochodzą rozmaite dioramy, setki metrów kolejek elektrycznych, 248 manekinów i co najważniejsze ZAPACH!!! Wchodząc do pierwszej hali (powiedzmy kolejowo-motoryzacyjnej) w nos uderza potężny zapach smarów, olejów, gumy, bo większość tych silników, kół i zębatek ciągle się kręci! I za symbolicznego 1€ można te rzeczy uruchomić - jakieś dziwne silniki, parowóz, pokręcone maszyny z 16 i 17 stulecia, organy czy syreny alarmowe. Wrażenie jest TOTALNE. Fotograf ze mnie żaden ale trochę fotek napstrykałem, a po 747 ciągle dochodzę do siebie :mryellow:

Edit: chyba trochę przesadziłem z fotami - cierpliwości :twisted:

Tzw pierwszy rzut oka:
Image

Drugi rzut oka:
Image

I ogień (dosłownie). Lokomotywa jeździła do 1991r. .... W Pile. A kilka lat temu o własnych siłach przyjechała do muzeum.
Image


tzw muzealne standardy
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

trójkołowa ciężarówka - coś złomnik o niej ostatnio pisał
Image

Waldschlepper - nie wiem o co chodzi ale ta nazwa mnie ujęła
Image
Image

No i zaczyna siÄ™ - z czerwonych samochdĂłw siÄ™ nie wyrasta :twisted:
Image
Image
Image

Kolejne "ciekawostki" - Fiat Coupe
Image

Volvo 240
Image

Bardzo dużo eksponatów nosiło ciągle ślady użytkowania - czytaj: były niekompletne, miały dziury po kulach - no bajka
Image

A to produkt Mausera - kiedy po I Wojnie nie mogli budować broni wzięli się za inne rzeczy - np samochody, choć to do końca tego nie przypomina. W każdym razie, po osiągnięciu pewnej prędkości tym wehikułem można było podnieść boczne kółka i jechać jak motocyklem, grubo
Image
Image
Image

"takie tam"
Image

Pamiętam jak za łepka jeszcze te zawody oglądałem na Eurosporcie - co się z tym stało, czego tego nie ma?
Image

Następna część, rzekłbym znów: standardy
Image
Image
Image
Image

A z gorÄ…cego Lost Heaven witamy samego Mr. Salieri
Image

Wildcat, lite drewno, najszybsza uć świata kiedyś. Ogromna.
Image

I znów, po strażacku - robił tam chyba największe wrażenia, bo miał ok. 2 pięter wysokości. Mega "fura"
Image

Image
Image

Ona żyła!
Image

I znów, wszystkimi nimi bym jeździł, aż do porzygu
Image

A tym to już w ogóle, wszędzie
Image
Image

more&more
Image
Image
Image
Image
Image

Rzut oka z drugiego poziomu. Nad głowami ciągle są samoloty - jakkolwiek nie znam się na nich więc nic wam o nich nie opowiem. Wiem tylko, że ten jest czerwony:

Image

I leci chyba do gĂłry nogami
Image

Ten z kolei jest złoty
Image

Image

Wszyscy lubimy wozy straĹĽackie
Image

Opuszczamy halę, żeby dojść do gwoździ programu, przy okazji, znów, standardowo mur berliński
Image

Nazwa wyjątkowo mi nie podeszła
Image

Zdjęcia nie oddają nawet 1% wrażeń - wszystko tam jest kolosalne
Image
Image

Takie tam, na skrzydle
Image
Image
Image

A tak wygląda od spodu. Samolot jest wysoko nad ziemią, jest przechylony, stąd zamiast cykać w środku zdjęcia próbowałem chodząć tam opanować swój błędnik, i tak pognębiony wcześniej przez whisky...
Image

Pozdrowienia dla Tapira (Nie wiem czemu ale jakoś mi się tak z tobą skojarzyło teraz)
Image

Tutaj to jebłem juz totalnie - w życiu nie myślałem, że kiedyś uda mi się coś takiego zobaczyć z bliska, ba, wejść do środka. Kosmos (dosłownie i w przenośni)
Image

Rock it like i't's 90's
Image
Image
Image
Image

OldtimerĂłw teĹĽ, po horyzont
Image

Samolot
Image

To zdjęcie mi ładnie wyszło
Image

Jebłem: dar dla muzuem od vice prezydenta Chin w 2006r. WHAT FOR?!
Image

Takie projekty lubię - przegubowy piętrowy turystyczny Neoplan, a obok typowy doubledecker. Oba pojazdy należały do The Kelly Family
Image

Ema blondas
Image

Był kiedyś taki dowcip, po wypadku takiego helikoptera...
Przychodzi Kwaśniewski do Millera i mówi:
- Spadło mi poparcie o 5%
- A Mi-8
Image

Wszędzie można wejść
Image

Stalker, Zew Prypeci, dziękuję, dobranoc
Image

I Antek na zakończenie:
Image

Oczywiście fociłem tylko to co uznałem za słuszne, a tutaj wrzuciłem połowę z tego :twisted: Nie żałuję żadnego, z 14 wydanych euro na wizytę tam i liczę na to że w wakacje uda się zaliczyć jeszcze Sinsheim.

Grubo

_________________
locha lover


Wto, 17.04.2012, 17:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: SPEYER Technik Museum (duĹĽo duĹĽych zdjęć)
ZazdroszczÄ™ wycieczki. Wiele "eksponatĂłw" robi wraĹĽenie. Fajnie, poza autami jest parÄ™ dodatkĂłw w stylu promu kosmicznego :mryellow:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 17.04.2012, 17:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: SPEYER Technik Museum (duĹĽo duĹĽych zdjęć)
Całkiem grube miejsce ;)

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Wto, 17.04.2012, 18:29
Profil

Postów: 134
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Astra F 1.6 Caravan
Post Re: SPEYER Technik Museum (duĹĽo duĹĽych zdjęć)
Genialne muzeum :)
A ten Deutz Waldschlepper to po prostu ciągnik leśny. Albo jak kto woli specjalistyczny pojazd leśny ;)


Wto, 17.04.2012, 18:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: SPEYER Technik Museum (duĹĽo duĹĽych zdjęć)
Dzięki tej dawce zdjęć dodałem to muzeum do listy muzeów w Niemczech które chciałbym odwiedzić (głównie wszystkie meilenwerki) :D Bardzo dobra relacja :)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 17.04.2012, 21:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: SPEYER Technik Museum (duĹĽo duĹĽych zdjęć)
Ĺšwietne miejsce! Tylko trochÄ™ daleko od Polski...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 18.04.2012, 7:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: SPEYER Technik Museum (duĹĽo duĹĽych zdjęć)
Daleko, daleko, dlatego lepiej sobie pojechać tam przy okazji zwiedzania jakichś dalszych zakątków Niemiec.

A co do muzeum to byłem i zwiedziłem dwa lata temu przy okazji objeżdżania innych niemieckich perełek z muzeum Mercedesa, BMW, Audi, Porsche i Volkswagena na czele. Świetna sprawa jednym słowem :D Wrażenie robi nie tylko motoryzacyjna część, ale i parę samolotów z Boeingiem na czele :) Koło Speyer jest też podobnego charakteru muzeum w Sinsheim, gdzie też jest ciekawa ekspozycja, polecam! Muzea to kolejna rzecz jaką można cholernie zazdrościć Niemcom :P

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Śro, 18.04.2012, 13:52
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: SPEYER Technik Museum (duĹĽo duĹĽych zdjęć)
MajÄ… ciekawÄ… stronÄ™ www :arrow: http://speyer.technik-museum.de/en

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 18.04.2012, 14:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7455
Miejscowość: Warszawa
Post Re: SPEYER Technik Museum (duĹĽo duĹĽych zdjęć)
jestem pod wrażeniem, wspaniała kolekcja 8) :D :mryellow:

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Śro, 18.04.2012, 22:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: SPEYER Technik Museum (duĹĽo duĹĽych zdjęć)
Łał pod wrażeniem jestem,sam bym się tam chętnie wybrał :) i 14 Euro to nie tak sporo się wydaje jak na możliwość wejścia do np wahadłowca.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Czw, 19.04.2012, 19:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018