Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 12:24




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
[Poznań] Gran Turismo Polonia 2012 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
To było niewątpliwie najbardziej emocjonujące Gran Turismo Polonia na jakimkolwiek byłem ;) Zaczęło się niestety od poważnych problemów z dotarciem z Bydgoszczy. Plan był taki sam jak w zeszłym roku. Ruszam po 7 w kierunku Inowrocławia po Choopstera i dalej prosto na Poznań pod hotel Anderisa gdzie wszyscy uczestnicy podobnie jak w zeszłym roku byli zakwaterowani na cały pobyt podczas GTP. Wszystko było by dobrze gdyby nie ....warunki atmosferyczne. W momencie wyjeżdżania w kierunku Inowrocławia zerwała się burza która mocno pokrzyżowała nam plany. Deszcz był tak silny, a kałuże tak duże, że nawet podczas jazdy z prędkością 30 km/h inni kierowcy skutecznie zalewali inne samochody, w tym mój ...niestety. Pojawiła się kontrolka ładowania, zalało alternator, brak ładowania, brak wspomagania (w Astrze jest ono elektryczne), dojechałem do Brzozy pod Bydgoszczą z myślą, że do tego miejsca alternator przeschnie od prędkości z jaką się poruszałem w owym kierunku, nic z tego. W Brzozie szybki telefon do Choopstera, że nie dam rady dojechać, wracam do Bydgoszczy. Przy wjeździe do Bydgoszczy usłyszałem niezły huk dobiegający z okolic tylnego zawieszenia ... jak się później okazało pękła sprężyna. Dramat. Kilka szybkich telefonów i decyzja, każdy z nas jedzie pociągiem, spotykamy się w Poznaniu. Jedyny wybór jaki miałem to pociąg relacji Gdynia - Berlin. Niestety nawet takie kolosy jak pociąg po części pokonała pogoda, moja ostatnia deska ratunku przybyła z 30 min opóźnieniem ;) Wynagrodziło mi jednak to podróż niemieckim wagonem 1 klasy z powodu deklasowania w tym dniu na wagon klasy 2 :mryellow: Około godz. 11 byliśmy na miejscu z Choopsterem. Od razu udaliśmy się pod hotel Andersia, od razu pierwsze wow ;) Stało to na co chyba najbardziej czekaliśmy ... wart 1,5 mln euro Koenigsegg ccx. Zachwycająca sylwetka mówiąca, że to on jest gwiazdą tego tygodnia ;) Korzystając z małej ilości ludzi pod hotelem zrobiliśmy pierwsze zdjęcia. Pod hotelem gościliśmy do godziny 13 gdzie wcześniej Mateusz odebrał wejściówki VIP. Ja na swoją wejściówkę prasową musiałem poczekać do pokazu na Hlonda. Po 13 z braku samochodu i znacznej odległości wzięliśmy taksówkę na Hlonda. Po przyjeździe na miejsce imprezy i rozeznaniu się w nowej miejscówce na uliczny pokaz Gran Turismo Polonia gdzie panowała gorąca atmosfera przygotowań do imprezy odebrałem moją prasową wejściówkę i czekaliśmy już tylko na przybycie wszystkich uczestników. Około godziny 15 w kilku grupach auta zaczęły wjeżdżać na drogę serwisową biegnącą od skrzyżowania ul Hlonda z Główna do skrzyżowania Hlonda z św Wincentego. Sznur niesamowitych aut ustawiał się na całym odcinku drogi tworząc długi na prawie dwa kilometry chyba najdroższy parking na świecie ;) Po godz. 15 rozpoczął się pokaz. Ryk silników, gorąca aura, ogrom ludzi, ogień z wydechów tych najszybszych i najmocniejszych aut tworzyły niesamowitą i niepowtarzalną atmosferę tej imprezy. Przez prawie 3 godziny mieszkańcy Poznania oraz ludzie przybyli z innych miast mogli podziwiać te niesamowite auta podróżujące z prędkościami dozwolonymi tylko w Niemczech :P, co bardziej śmiali kręcili bączki w połowie 2 km prostej za co zostawali nagrodzeni gromkimi brawami. Po pokazie i pożegnaniu przez organizatorów udaliśmy się jeszcze raz pod hotel Andersia, aby zrobić jeszcze kilka zdjęć wszystkich aut. Przybyli uczestnicy nie tracąc ani chwili zaczęli się relaksować w sposób widoczny choćby na zdjęciu Aventadora z otwartym przednim bagażnikiem ;) Dobra atmosfera panowała więc zapewne do samego rana ;) Niestety nie dane mi było w niej uczestniczyć ponieważ czekał mnie powrót do Bydgoszczy, niestety Polską koleją ;) Na koniec chciałbym serdecznie podziękować organizatorem za możliwość uczestniczenia po raz kolejny z tej nieco bliższej strony w tej imprezie. Teraz pozostaje tylko czekać kolejny rok, na kolejne miejmy nadzieje jeszcze lepsze Gran Turismo Polonia :)






Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 05.07.2012, 11:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
Ale się żeś rozpisał :mryellow:


Czw, 05.07.2012, 14:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
No wreszcie jakaś relacja :mryellow: Grube fury, jak to na GT Polonia.

A z innej beczki - jak to tak po prostu sobie pękł amor? :mryellow:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 05.07.2012, 18:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
Sprężyna, a nie amor :P W Oplach to dość normalne ;)

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Czw, 05.07.2012, 20:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
Piękne fury, świetna impreza, raj dla fanów motoryzacji ale nie tylko :twisted:
Mam tylko jedno ALE. Wiadomo, że samochody przyjechały z daleka ale czy naprawdę nie można było im zafundować mycia przed pokazaniem publiczności :?: Przody większości aut całe robalach :/ Środek do usuwania owadów albo myjnia i auto wygląda cudownie :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 05.07.2012, 20:21
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
Alfisti4ever napisał(a):
Mam tylko jedno ALE. Wiadomo, że samochody przyjechały z daleka ale czy naprawdę nie można było im zafundować mycia przed pokazaniem publiczności :?: Przody większości aut całe robalach :/ Środek do usuwania owadów albo myjnia i auto wygląda cudownie :wink:


Niestety ale większość aut przyjechała na pokaz prosto z drogi stąd cmentarzysko robali na przodach aut ;) Niektórzy jednak zadbali o swoje auto co widać na zdjęciu z 458 Spider ;) Najlepsze było to, że niektórzy spod hotelu Andersia do Starego Browaru czyli centrum handlowego oddalonego o ...30 metrów piechotą jeździli autem przez co musieli spory kawałek nadrabiać :lol:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 05.07.2012, 20:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7455
Miejscowość: Warszawa
Post Re: [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
jestem pod wrażeniem ... będzie jakieś video lub/i audycja tv :?:

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pią, 06.07.2012, 12:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
Niedziela 01|07|2012

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Image Image Image Image Image Image
Image Image Image Image Image Image Image


Pią, 06.07.2012, 13:40
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
kulikowski napisał(a):
jestem pod wrażeniem ... będzie jakieś video lub/i audycja tv :?:


Choopster robił trochę filmów, myśli, że jak ogarnie to wrzuci ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 06.07.2012, 19:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
Wtorek 03|07|2012

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image Image Image Image Image Image


Nie, 08.07.2012, 14:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: [Poznań] Gran Turismo Polonia 2012
To na koniec kilka jakiś tam filmów :P

Niedziela
http://www.youtube.com/watch?v=n-QH-CYifaA

Wtorek
http://www.youtube.com/watch?v=8pNK2SEZ6KM

Mix
http://www.youtube.com/watch?v=m0Qd8h3Ds70


Śro, 11.07.2012, 16:22
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018