Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 2:30




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
SUV czy terenowy ??? 
Autor Wiadomość

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post SUV czy terenowy ???
Przez SUV rozumiem auto , ktore nie ma sztywnej ramy nosnej , ani nawet reduktora , za to ma bardzo dobre ( tez wzmocnione ) zawieszenie , duzy przeswit , rzecz jasna naped 4x4 , czyli dobre na szosie i w terenie -choc orac nie bedzie :).

Terenowe to odpowiednio : auto na sztywnej ramie , z reduktorem ... nieco mniej komfortowe podczas jazdy miejsko -szosowej , z duzym spalaniem :shock: !

Co powinien wybrac mieszkaniec miasta , jezdzacy czesto na wies :wink:

Ella


Pon, 26.07.2004, 14:12
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
eee SUV - auto do wszystkiego (czyli do niczego :P) tak naprawde nie wierze w włąściwości terenowe takiego samochodu , ale jeśli ma to być auto do wyjazdów tylko na wieś , to myśle , ze w zupełności wystarcza (ewnetualnie brał bym uterenowione kombi w stylu Audi lub Volvo) , Terenówka - to takiego zastosowania , jak dla mnie zbędy wydatek :!: - ale jest jeden samochód który bardzo polecam , L200 spod znaku trzech diamentów :!: co prawda to pick-up , ale konfortem przewyższa modele kompaktowe - a właściwościami terenowymi dorównuje Patrolowi. Pozatym ma sporą przestrzeń ładunkową i ogólnie jest naprawde wielozadaniowy. Znajoma mieszkająca pod Zakopcem ma go od 4 lat , jeździ nim wszędzie i nigdy jej jeszcze nie zawiódł ...


Pon, 26.07.2004, 14:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: SUV czy terenowy ???
Ella napisał(a):
Co powinien wybrac mieszkaniec miasta , jezdzacy czesto na wies :wink:

Ella


SUV

_________________
http://www.exoticcars.pl


Pon, 26.07.2004, 14:48
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
DeusZ napisał(a):
eee SUV - auto do wszystkiego (czyli do niczego :P) tak naprawde nie wierze w włąściwości terenowe takiego samochodu , ale jeśli ma to być auto do wyjazdów tylko na wieś , to myśle , ze w zupełności wystarcza (ewnetualnie brał bym uterenowione kombi w stylu Audi lub Volvo) , Terenówka - to takiego zastosowania , jak dla mnie zbędy wydatek :!: - ale jest jeden samochód który bardzo polecam , L200 spod znaku trzech diamentów :!: co prawda to pick-up , ale konfortem przewyższa modele kompaktowe - a właściwościami terenowymi dorównuje Patrolowi. Pozatym ma sporą przestrzeń ładunkową i ogólnie jest naprawde wielozadaniowy. Znajoma mieszkająca pod Zakopcem ma go od 4 lat , jeździ nim wszędzie i nigdy jej jeszcze nie zawiódł ...

================================================
DOBRA /teraz ja :wink: :
nie jezdzilam nigdy L200 .Moze dlatego , ze konkurenci ( nissan pick up np) kosztuja duzo mniej ! OK -wiem ze z gorszym wyposazeniem , ale jednak ! Przetestowalam wiec pick up'a i jednak odczuwalam owo malo komfortowe zawieszenie . Podskakiwac w miescie i raczej nie malo placic na stacji benzynowej- z racji wagi tegoz , a co z bagazami ??? Przeciez na wies jezdze czasami . Lubie bagaz zadaszony :lol: .
Uterenowione kombi ?! Myslalam , ale Bron Boze audi czy volvo -kosztuja bardzo duzo ! Testowalam wiec subaru Forester -cudo , ale i tak odpadlam jako potencjalny klient - nie bede przeciez placic 15 tys za automatyczna klime :evil: , a 9 tys za manualna tez nie :roll: .
Prawda , ze nie maja szacunku dla klienta !?
I w ogole : kolosy typu nissan patrol , czy toyota land cruiser kosztuja majatek , duzo pala i jako cos uniwersalnego i ekonomicznego nie nadaja sie ! A przeciez nie zawsze jezdzi sie po wertepach , zona lesnika nie jestem !
Myslalam o jakims samochodzie w cenie okolo 100 tys ( GORA ) , KTORY BYLBY DOBRY WSZEDZIE :? .
I EKONOMICZNY !
?????????????????????


Pon, 26.07.2004, 14:55
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post Re: SUV czy terenowy ???
markus napisał(a):
Ella napisał(a):
Co powinien wybrac mieszkaniec miasta , jezdzacy czesto na wies :wink:

Ella


SUV

====================
Tez mysle , ze SUV .

Tylko JAKI ???

Tzn : ktory z nich ??

KTORY JEST NAJLEPSZY :?:


Pon, 26.07.2004, 14:58
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
mhh no ja sie co prawda na SUV/ach nie znam - ale wiele dobrych opini słyszałem o RAV4. Sam jeszcze polecił bym Honde CR-V - jeździłem nią troche i naprawde dobry samchód :!:


Pon, 26.07.2004, 15:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Toyota RAV4, Nissan X-Rail, Honda CR-V, a nawet Honda HR-V na wioske wystarczy. JakoĹ› tak patrzÄ™ takich typowo tanich europejskich SUV-Ăłw to chyba nie ma :?

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Pon, 26.07.2004, 15:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Muszę podpisać się pod przedmówcami. Albo Honda CR-V albo Nissan X-Trail albo Toyota RAV4. Warto by jeszcze pomyśleć nad Land Roverem Freelanderem ale nie wiem jak kształtują się ceny.

_________________
http://www.exoticcars.pl


Pon, 26.07.2004, 15:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9888
Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
Post 
Zgadzam się, albo CR-V, albo X-Trail albo RAV4. O Terrano II lepiej zapomnieć bo to staroć.

_________________
ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!


Pon, 26.07.2004, 15:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
el_payaco napisał(a):
Zgadzam się, albo CR-V, albo X-Trail albo RAV4. O Terrano II lepiej zapomnieć bo to staroć.


Staroć nie staroć resztę wymienionych przez Ciebie aut objeżdżą z palcem. :D
Szukasz SUV'a do 100 tyś?? To chyba tylko Suzuki Jimny lub Vitara Ci zostaje. Choć trudno nazwać je SUV'ami bo mają ramy. RAV4, X-Trail i CR-V kosztują dobrze ponad 100 tyś. Wspomniany Freelander to wydatek rzędu 150-200 tyś w zależności od wersji.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pon, 26.07.2004, 16:23
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
el_payaco napisał(a):
Zgadzam się, albo CR-V, albo X-Trail albo RAV4. O Terrano II lepiej zapomnieć bo to staroć.

===============================================
Troche tak glupio , ze walory uzytkowe aut okresla sie przez pryzmat ceny , ale co zrobic -takie czasy :( .Chyba nie ma nic gorszego , niz nabyc i nie wydolic finansowo :cry:) . Nie mozna tez zapomniec o ubezpieczeniu :(.

Siedze w temacie od miesiaca i "trzese" sie nad tymi cenami i zaletami/wadami samochodow. Tez doszlam do tych typow jak wyzej..
Dodalabym do tego jeszcze subaru forester , bo : z racji spadku Euro ( 4.43 sr NBP) cena najtanszego forestera ( BEZ AC ) spadla rowniez ( bodajze do 91-92 tys ).

-Crv -98 tys w promocji

-X-Trail i RAV 4 ~ 105 tys ( z AC i lak. matalik )

X-Trail nie-metalik kosztuje 102900 ..

Mozna co prawda kupic tansza RAV 4 ..ale to jest tylko 2wd , 4wd zaczyna sie od silnika 2.0 /za cene jak wyzej .


Ale gdyby tak sugerowac sie tylko cena to HRV ma ten sam naped 4X4 co CRV ?!

No ale jest mniejsze :(

Zas Forester kusi ta swoja cena ( choc bez AC :evil: ).-> 91 tys

No ale AC musi byc : i wtedy znowoz mysle o nissanie ...

======
Po dlugich" meczarniach" doszlam do dwoch typow : Forester i X-Trail ( forester bez AC =91 TYS , nissan bez lak. metalik =102,9 TYS ).

Ale ktory z nich -dalej nie wiem :roll:

Tak naprawde marzy mi sie subaru ( ale z AC do licha :cry: ) , ale nissan tez OK -bo ma ciekawy naped 4x4 ..trzystopniowy =2wd , all i LOCK .

I tak siedze ,
licze pieniadze ( w myslach )..
a samochodu jak nie mialam -tak nie mam :cry: .
Bo nie wiem ktory ,
a na dodatek trzesaca sie lapka sprawdzam stan konta :(..

Choc czasami sobie mysle , ze gdyby autka byly za darmo to pewnie wzielabym :wink: Forestera - ale z pelnym wyposazeniem , a nie jakas lichote w ktorej bedziemy sie z rodzinka pocic !

Jesli ktos potrafi rozwiazac ten problem to piszcie , please ...
/tylko bez rad by uzywany ...bo taki musialby byc i tak na gwarancji ( boje sie ryzyka ), a takie sa , ale z takim wyposazeniem , ze nowy goly transzy :? !
:roll:

PRAWDA , ZE TRUDNO KUPIC SAMOCHOD... :wink: :roll:


Pon, 26.07.2004, 16:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Jak z gwarancjai to uĹĽywany to moĹĽe taki co z rok ma, bo japoncy dajÄ… 3 lata na mechanike i patrze na przebieg, bo teĹĽ gwarancja ograniczona do 100 tys. km.

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Pon, 26.07.2004, 16:32
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
lordzofmafia napisał(a):
el_payaco napisał(a):
Zgadzam się, albo CR-V, albo X-Trail albo RAV4. O Terrano II lepiej zapomnieć bo to staroć.


Staroć nie staroć resztę wymienionych przez Ciebie aut objeżdżą z palcem. :D
Szukasz SUV'a do 100 tyś?? To chyba tylko Suzuki Jimny lub Vitara Ci zostaje. Choć trudno nazwać je SUV'ami bo mają ramy. RAV4, X-Trail i CR-V kosztują dobrze ponad 100 tyś. Wspomniany Freelander to wydatek rzędu 150-200 tyś w zależności od wersji.

======================================
To prawda , ze terrano jest prawdziwym samochodem terenowym ..ale jego cena zaczyna sie od 120 tys zl ! Wiec "kopnelam " te propozycje bo nie lubie szalec finansowo !
Zas te inne sa tansze niz mowisz , juz pisalam :

-98 tys CRV ( w promocji :D ) w wersji LS .
Wersja ES chyba 111 tys

-X-trail w wersji czerwony and czarny ( nie metalik ) 102 900 .

-A RAV 4 kosztuje duzo ponizej 100 tys jesli bierze sie 1.8 2wd :cry: ..ale ja chce 4wd :twisted: .

Wiem , ze sa wersje drozsze ale po jakie licho /mam inne "zainteresowania" na ktore lubie wydawac :).

A o Grand Vitare zahaczylam...fajny..prawdziwie terenowy ; na sztywnej ramie nosnej..z reduktorem...ale wydaje sie byc mniejszy od HRV :(.

Kosztuje chyba 85600...ale jest sztywny i malo komfortowy ! Autostradowa jazda nim ponoc moze zdrowo zmeczyc :).

JA CHCE ZAPLACIC MALO ZA BARDZO DOBRE =OPTYMALNY WYBOR ! NIE STAC MNIE NA PRZEPLACANIE -niepotrzebne :wink:


Pon, 26.07.2004, 16:40
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Ella napisał(a):
MALO ZA BARDZO DOBRE

ehh... nie ma tak Ĺ‚atwo ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 26.07.2004, 16:46
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
bierz nissana :!: dla mnie najfajnieszy teraz pojazd (nielicząc CR-V ale ty już je wykluczyłaś). A mitsubishi Pajero Pini (czy jakoś tak) może nie jest wielkie , ale podobno też bardzo dobry samochód ...


Pon, 26.07.2004, 17:42
Profil
Post 
Kolejna kobieta zasila nasze wielki grono kobiet ( juĹĽ sÄ… 2) :wink:


Pon, 26.07.2004, 20:51
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
A takprzy okazji sÄ… jakieĹ› prawdziwe terenĂłwki w dzisiejszych czasach produkowane ? :lol:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 26.07.2004, 21:36
Profil
Post 
hummer


Pon, 26.07.2004, 22:00

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
obecna jeszcze klasa G ... , Nissan Pick-Up , L200 ...


Pon, 26.07.2004, 22:01
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Reanimator napisał(a):
hummer


no ale chyba nie h2 bo to jest cukierek a nie terenĂłwka rodem z poligonu :wink:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 26.07.2004, 22:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018