Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 0:53




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
DLACZEGO??? 
Autor Wiadomość

Postów: 124
Miejscowość: Warszawa
Post DLACZEGO???
Drodzy koledzy

Może nie jestem weteranem tejże strony, ale to tylko dlatego, że dość niedawno ją odkryłem. Wszystko tu OK tylko męczy mnie powód waszej niechęci do Volkswagena. To są naprawdę dobre i wartosciowe auta. Wiem po pierwsze z własnego doświadczenia ( kiedyś Golf 2nd generation ), a po drugie wiele opinii - i to naprawdę dobrych. Z tego co widzę, to jedyne na co narzekacie to mało ciekawa stylistyka - ale to jest rzecz gustu, jedym się podoba, innym nie - tutaj osiągnięcie kompromisu jest niemożliwe. Pamietam jak pojawił się Peugeot 307 - ładne autko... Wszyscy porównywali go do golfa 4 generacji... Oczywiscie francuz ładniejszy - ale złom!!! Potwierdził to wczorajszy Auto świattestem długodystansowym gdzie w/w 2 razy dojeżdzał do serwisu na sznurku - auto mające 100tys km i wszystkie przeglady na kącie nie ma prawa się coś takiego zdarzyć. Golf chociaż konstrucja miała już pare lat. Coż szkoda, że nie zwracacie uwagi na to tylko na bryłe

I nazywanie tych aut KW ( Ice mi wyjaśnił znaczenie ) no troche bez sensu - mając do wyboru Superba czy tam jakiąś Lagune czy nawet C5 wybrałbym PASSATA - bo będe nim jeździł jeździł jeździł i jeszcze raz jeździł, a potem sprzedam go za ROZSĄDNE pieniądze, a nie za bezcen...

To chyba tyle - wyżaliłem sie, piszcie co o tym myslicie i zastanówcie się???

Dodam jeszcze link do dość ciekawej strony http://www.uzywane.mojeauto.pl/raport/d ... &type=best

Może najładniejsze nie są ale ******** dobre - sam tego nie wymyśliłem - to jest DEKRA... A renault jakoś niewidać

EDIT: edytować nie powtarzać sie

_________________
Kawasaki ZR 1100 Zephyr '97
Mercedes Vito 112 CDi '02 (ojca)
TAK, JESTEM FANEM VW!!!


Wto, 27.07.2004, 21:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
Myślę, że to Ci powinno pomóc w zrozumieniu problemu.
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?t=320

Życzę miłej lektury. :D

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Wto, 27.07.2004, 22:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 
Hah nie tylko ten temat oddaje naszą niechęć do tej marki jest ich jeszcze troche i setki postów które za tym przemawiają :wink:

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 27.07.2004, 22:16
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post Re: DLACZEGO???
Kubson napisał(a):
... majÄ…c do wyboru Superba ...


to jest dla mnie txt roku :!: tak jako zagadke - a Superb na jakich podzespołach sie opiera :?: - bo on już nie bedzie jeździł jeździł i jeździł ...
:lol: po prostu mnie tym rozwaliłeś - komentarz zbędny ...


Wto, 27.07.2004, 22:23
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post 
Buehehe... jeden juz nas chciał przekonać to VW, i już go na forum nie ma ;) ale dziwny zbieg okoliczności ;) ;) ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 28.07.2004, 6:29
Profil

Postów: 124
Miejscowość: Warszawa
Post 
Ja sie stąd nie wyniosę. Wy macie swoje zdanie (KW), a ja mam swoje (troche lepiej oceniam markę). Wy kochacie Renault - a ja bym ich spalił :-)

_________________
Kawasaki ZR 1100 Zephyr '97
Mercedes Vito 112 CDi '02 (ojca)
TAK, JESTEM FANEM VW!!!


Śro, 28.07.2004, 7:05
Profil

Postów: 2008
Post 
Ja za VW nie przepadam,to prawda. Robi czasami dziwne rzeczy,wypuszcza jakies parodie (golf cabrio 3,5....), nie sÄ… wcale tak niezawodne...
ALE!
Bez dwóch zdan należą się VW słowa uznania za Touarega i Phaetona. Bezdyskusyjnie. Te samochody to technologiczny highend. Niestety,cały wizerunek psuje drogie i ogólnie nieciekawe Polo, niezmienny Golf i wysokie ceny VW.

W VW podoba mi sie jeszcze to,że doprowadza do białej goraczki fanów innej niemieckiej marki,którzy tak nienawidzą VW,że mogliby nawet wydalać z organizmu pewien płyn fizjologiczny wprost na znaczek VW... :twisted: Czy jeszcze jakas firma wywołuje tak prymitywne reakcje??!! :P

_________________
Tu es foutu darling


Śro, 28.07.2004, 8:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9888
Miejscowość: Gród Kraka
Samochód: 1.4 + 2.0
Post 
Phaetona cenię... ale jak już napisałem bym go nie kupił. A Touareg mi się nie podoba (BTW Piech jeździ Cayenne :twisted:, ale z wnętrzem Touarega), nieważne jak dobry by był, to bym go nie chciał. KW za szybko stara się zrobić z siebie markę premium (w naszej ukochanej Polsce za taką uchodzi od dawna) i przez to strasznie miesza we własnym koncernie. Dla mnie powinien robić to, co wychodzi mu najlepiej czyli w miarę przystępne cenowo trwałe i dobre samochody (kiedyś takie robił), a luksus i sport pozostawić Audi, Lambo i Bugatti.

_________________
ExoticCars.pl - rzadkie auta z polskich dróg!


Śro, 28.07.2004, 10:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 925
Post 
Ja tam nic nie mam do VW, chociaż troszq dziwna to firma sam się przekonałem, byłem od kumpla Arosą w serwisie z zamiarem wymiany paska rozrządu, niestety w serwisie seata zabrakło tych pasków i powiedzieli ze 200m dalej jest salon i serwis VW ale tam TEN SAM pasek kosztuje 20 PLN wiecej :!: Do golfa nic nie mam oprócz golfa 5 ten to wygląda jak jakaś bułka przesadzili z zaookrąglaniem, Passat za drogi, golf 5 tak samo, w Polo cos tam mieli z zamarzaniem siliników tymi z aluminiowymi blokami... Poza tym za tą kasę zamiast Passata wolę Vectrę zamiast Golfa wolę Astrę etc.


Śro, 28.07.2004, 10:20
Profil

Postów: 3
Post 
Witajcie:)

Widze,że jestem skazany na potępienie na tym forum,poniewaz ja bardzo lubie VW...

Moja zdanie a propos VW: to naprawde nie jest aż tak zła firma...Owszem, Polo nie jest zbyt udane a Golf zbyt tradycyjny (ale tez ma pewien charakter!), ale są gorsze samochody... Corsa niczym nie powala, Fiesta równiez do odważnych nie nalezy(dlaczego nie czepiacie sie jej?!).

Widze tutaj na forum fanów Phaetona i Touarego-brawo chłopaki!:) Jak mówicie,trudno tym dwom modelom coś zarzucić. Oba powstały z pasji, idei,wizji...Ile samochodów ma taki rodowód?

Zbesztacie mnie pewnie teraz ostro,ale cóż,przezyje:)


Śro, 28.07.2004, 11:21
Profil

Postów: 124
Miejscowość: Warszawa
Post 
cacapo_VW napisał(a):
Witajcie:)

Widze,że jestem skazany na potępienie na tym forum,poniewaz ja bardzo lubie VW...

Moja zdanie a propos VW: to naprawde nie jest aż tak zła firma...Owszem, Polo nie jest zbyt udane a Golf zbyt tradycyjny (ale tez ma pewien charakter!), ale są gorsze samochody... Corsa niczym nie powala, Fiesta równiez do odważnych nie nalezy(dlaczego nie czepiacie sie jej?!).

Widze tutaj na forum fanów Phaetona i Touarego-brawo chłopaki!:) Jak mówicie,trudno tym dwom modelom coś zarzucić. Oba powstały z pasji, idei,wizji...Ile samochodów ma taki rodowód?

Zbesztacie mnie pewnie teraz ostro,ale cóż,przezyje:)


NO WRESZCIE NIE SAM :D ... Ja akurat troche odwrotnie rozumowałem - dla ludu tzn. Golf, Polo, Passat i koniec - reszta jest owszem całkiem udana ale to sie mija troche z ich wizją - Phaeton za 2xx tyś zł to dla dość bogatego ludu - Niemcy nie są najbogatszym krajem na tym świecie.
W 100% zgadzam się z przedmócą co do golfa - on ma charakter - stylistyka dla tych bardziej konserwatywnych, ale chłopcy wyszli z całkiem rozsądnego założenia mianowicie TEGO CO DZIAŁA DOBRZE NIE NALEŻY PSUĆ - moim zdaniem każda nowa generacja golfa jest ładniejsza i lepsza od poprzedniej czego nie można powiedzieć o innych kompaktach MADE IN FRANCE... :lol:

Jeszcze raz cacapo_VW dzieki :wink:

_________________
Kawasaki ZR 1100 Zephyr '97
Mercedes Vito 112 CDi '02 (ojca)
TAK, JESTEM FANEM VW!!!


Śro, 28.07.2004, 13:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post 
Powiedziane tu jast własnie wszystko, ale powiem dla Kubsona głównie, które w tej klasie wolałby Paska. Pasek kosztuje 78k zł, ale 407 76k zł, ale Pug ma takie wyposażenie, że Pasek odsiada w przedbiegach, a na takiego Passata z wyposażeniem jak 407 w wersji podstawowej musiałbyś wydać, gdzieś z około 130k zł, a za te kasę możesz mieć już sepuer wypasionego Superba ze skórą, albo NAwet BMW 3, Audi A4 i Merc'a C-Klasse z lepszym wyposażeniem ...

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Śro, 28.07.2004, 13:42
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
Kubson napisał(a):
... kaĹĽda nowa generacja golfa jest Ĺ‚adniejsza i lepsza od poprzedniej ...


Jeśli tak miało by być z Golfem - to w każdym innym kompakcie nowy model trzeba by nazywać REWOLUCJA :wink:


Śro, 28.07.2004, 13:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post 
cacapo_VW napisał(a):
Moja zdanie a propos VW: to naprawde nie jest aż tak zła firma...Owszem, Polo nie jest zbyt udane a Golf zbyt tradycyjny (ale tez ma pewien charakter!), ale są gorsze samochody... Corsa niczym nie powala, Fiesta równiez do odważnych nie nalezy(dlaczego nie czepiacie sie jej?!).


To chyba żart?? Może nie zauważyłeś ale Corsa i Fiesta przy o wiele lepszym wyposażeniu są o wiele tańsze. Kupując Polo dopłacasz do Phaetona, który przynosi straty, dopłacasz do Bugatti. Ja dziękuję. Wolę płacić za siebie a nie za bogatych d***ów. Z Golfem jest to samo.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Śro, 28.07.2004, 14:09
Profil

Postów: 2008
Post 
Owemu cacapo_VW nie chodziło o cene,tylko [tak ja to rozumiem]o wygląd zewnętrzny (jako nawiązanie do tradycyjnej stylistyki Golfa). Ty juz Lord chyba czytasz to co chcesz przeczytać...

_________________
Tu es foutu darling


Śro, 28.07.2004, 14:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 925
Post 
Kubson napisał(a):
moim zdaniem każda nowa generacja golfa jest ładniejsza i lepsza od poprzedniej czego nie można powiedzieć o innych kompaktach MADE IN FRANCE... :lol:


Golf V lepszy od Megane II ?? :D LOL!

Poza tym francuzy pod względem niezawodności biją na łeb VW...

Szkoda mi tylko Skody Seata i Audi ale najbardziej Audi...


Śro, 28.07.2004, 15:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Driver napisał(a):
Poza tym francuzy pod względem niezawodności biją na łeb VW...


Buhahahahahahahahahahahahahahaha. SkÄ…d te informacje? Z Klewek?

_________________
http://www.exoticcars.pl


Śro, 28.07.2004, 15:38
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
nie no francuzi zwłaszcza ostatnio robią dobre i niezawodne samochody - ale nie na Polskie warunki - na tych drogach i "opale" w baku - to naprawde tylko jakieś Rosyjskie auta z lini monatażowych czołgów bedą naprawde niezawodne :wink:


Śro, 28.07.2004, 15:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 925
Post 
markus napisał(a):
Driver napisał(a):
Poza tym francuzy pod względem niezawodności biją na łeb VW...


Buhahahahahahahahahahahahahahaha. SkÄ…d te informacje? Z Klewek?


sry :oops:

patrzę na raport i widzę że się myliłem: http://www.toya.net.pl/~auta/raport.html

od siebie dodam że mam 2 kumpli jeden ma Twingo '99 drugi Arose 98 przebiegi podobne ok 100tys arosa sypie się ostro a twingo jakoś zepsuć się nie chce... To ja już k***a nic nie wiem.... albo ten ranking jest sponsorowany :twisted:


Śro, 28.07.2004, 16:07
Profil

Postów: 124
Miejscowość: Warszawa
Post 
Driver napisał(a):
markus napisał(a):
Driver napisał(a):
Poza tym francuzy pod względem niezawodności biją na łeb VW...


Buhahahahahahahahahahahahahahaha. SkÄ…d te informacje? Z Klewek?


sry :oops:

patrzę na raport i widzę że się myliłem: http://www.toya.net.pl/~auta/raport.html

od siebie dodam że mam 2 kumpli jeden ma Twingo '99 drugi Arose 98 przebiegi podobne ok 100tys arosa sypie się ostro a twingo jakoś zepsuć się nie chce... To ja już k***a nic nie wiem.... albo ten ranking jest sponsorowany :twisted:


Kolego patrze na ten raport i nie widzę nic ciekawego. Jedynie to niemieckie i japońskie samochody na czele, a francuzy i makarony klepią ostatnie... W pierwszym poscie na ten temat dałem link do raporu dekry... Tam jest Golf 4 na jednym z pierwszych miejsc, a niestety francuzy podobnie jak w raporcie TUV. Także troche się pośpieszyłeś z tą sentencją "Poza tym francuzy pod względem niezawodności biją na łeb VW... " To chyba przejdzie do historii - ja sie uśmiałem i to ostro - aha jeszcze poczytaj długodystansowy test "doskonałej" 307 - szrot...

_________________
Kawasaki ZR 1100 Zephyr '97
Mercedes Vito 112 CDi '02 (ojca)
TAK, JESTEM FANEM VW!!!


Śro, 28.07.2004, 17:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018