Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 13:38




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
który kompakt wybrać 
Autor Wiadomość

Postów: 17
Post ktĂłry kompakt wybrać
peuegot, renualt, fokus, corolla, fiat, alfe, suzuki ignis, chewroleta, skode,mazde.............? Co radzicie i dlaczego ?

_________________
kaktus wam w tłumik!


Nie, 12.09.2004, 17:27
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post Re: ktĂłry kompakt wybrać
pirat napisał(a):
peuegot, renualt, fokus, corolla, fiat, alfe, suzuki ignis, chewroleta, skode,mazde.............? Co radzicie i dlaczego ?

Hm , z wymienionych przez Ciebie zastanawialabym sie nad Focusem , Corolla i Skoda...a od siebie dodalabym nissana almere z silnikiem diesla :wink: , no i moze civica 1.6 vtec ..


Nie, 12.09.2004, 17:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7080
Miejscowość: Sokółka -----> Belastok
Samochód: das Astra von Opel
Post Re: ktĂłry kompakt wybrać
Ella napisał(a):
pirat napisał(a):
peuegot, renualt, fokus, corolla, fiat, alfe, suzuki ignis, chewroleta, skode,mazde.............? Co radzicie i dlaczego ?

Hm , z wymienionych przez Ciebie zastanawialabym sie nad Focusem , Corolla i Skoda...a od siebie dodalabym nissana almere z silnikiem diesla :wink: , no i moze civica 1.6 vtec ..
Leon, Focus i Corolla. Z tych 3-ch radziłbym Leon'a póki jeszcze jest obecny model, bo ma dobre silniki, zawiesznie, wygląd i wśrodku przejrzysty. Focus, też póki niema nowego modelu - zawieszenie, wnętrze, układ kierowniczy no i wygląd. Corolla - niezowadnść wręcz legendarna, nierzucający się w oczy. I polecam silniki nie mniejsze od 1.6 8)

_________________
"Najpierw słyszysz rap, dopiero potem wjeżdża fura,
na 17 calach, na których moja Astra kula!!" 8)

http://www.astraklub.pl


Nie, 12.09.2004, 17:58
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post Re: ktĂłry kompakt wybrać
pirat napisał(a):
peuegot, renualt, fokus, corolla, fiat, alfe, suzuki ignis, chewroleta, skode,mazde.............? Co radzicie i dlaczego ?

1. Mazda 3
2. Ford Focus
3. Renault Megane

To sÄ… propozycje warte uwagi. ResztÄ™ podsumujÄ™ tak:
peugeot - słyszałem od znajomych ze awaryjna jest ta 307-ka, podobnie jak 206. Corolla - trwała, ale mała :( Fiat & Alfa - jeśli masz zaufanie do włoskich aut to bierz Stilo, jeśli nie, nie berz nic ;) Ignis - to nie kompakt, jest malutki... Chevy - kiepsko z materiałami, ale nie siedziałem w nim jeszcze - więc nic nie mówię (ale i nie polecam, bo nie polecam jesli nie znam). Skoda - z nową Octavią też nie miałem do czynienia.

Także polecam Mazdę, Forda i Renault - trwałe i nowoczesne samochody, z dużymi wnętrzami, ładną stylistyką, dobrymi właściwościami etc.

t.m.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Nie, 12.09.2004, 18:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 941
Miejscowość: Wawa
Post 
Cytuj:
peugeot - słyszałem od znajomych ze awaryjna jest ta 307-ka


bzdura, 307 jest tak samo dobra i bez awwaryjna jak 406 - wiem to z wlasnego doswiadczenia
co do kompaktow to poczekal bym na nowego focusa, w drugiej kolejnosci 307, a na koncu mazde

tak wogole to witam po mojej dluzszej nieobecnosci i pozdrawiam :lol: :wink:

_________________
Image


Nie, 12.09.2004, 18:33
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
Kiedys jezdzilam przez tydzien corolla z najslabszym silnikiem ( ale chyba byl to vtec ) ...i nie wydawala mi sie mala wewnatrz !! Spisywala sie calkiem niezle :wink: Podobnie civic 1.6 vtec => w srodku calkiem duzy choc z zewnatrz sprawia wrazenie malego -lecz to tylko pozory...
Civic 1.6 wyciaga maksymalnie 200 km/h i na wysokich obrotach jest dosyc zrywny ( przy malych obrotach za to ekonomiczny :wink: - wiadomo vtec :) ).
Wada civica : duzy promien skretu :?
No i mialam tez okazje poruszac sie almera ...sedanem 1.8 //wspanialy ! I w srodku i na zewnatrz sprawia wrazenie duzego , swietne radio/CD i glosniki , zrywny ....ale malo spalajacy o dziwo :? => po przejechaniu 500 km mial jeszcze prawie pol baku paliwa :wink: ...tymczasem SUV na tym samym dystansie wyeksploatowal sie do zera :shock:
O usterkowosci nie moge nic powiedziec bo wszystkie byly prawie nowe .


Nie, 12.09.2004, 18:40
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
Acha : w tym samym czasie co Corolla przejechalam sie Focusem ( Mazury i spowrotem ) -> byl lepszy !!!! Pod wzgledem ukladu jezdnego i zawieszenia :wink:


Nie, 12.09.2004, 18:42
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Ella napisał(a):
Kiedys jezdzilam przez tydzien corolla z najslabszym silnikiem ( ale chyba byl to vtec ) ...i nie wydawala mi sie mala wewnatrz !!

Hmm... dziwne, dla mnie była mniejsza od konkurencji ;)
PS. A co powiesz na to, że bagażnik w Corolli jest taki jak w malutkim Punto? 270 albo 280 litrów... Konkurenja ma bagażniki 350 - 380 litrów, a nawet większe!!

PS. Porschecars - czemu Mazda na końcu?

t.m.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Nie, 12.09.2004, 18:43
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
Nie zwrocilam uwagi na bagaznik corolli Tomaszu ....ale faktycznie civic jest wiekszy od niej !
Ja mowie na podstawie tego co pamietam...moge sie mylic !
Civic np na pewno jest wiekszy od takiej hondy HRV :lol:( w srodku)
A poza tym My sie pewnie roznimy wzrostem Tomasz/bo kobiety sa zwykle nieco nizsze :wink:
To co dla mnie jest duze dla Ciebie moze byc srednie -ot i tyle :wink:
:?


Nie, 12.09.2004, 18:46
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Ella napisał(a):
A poza tym My sie pewnie roznimy wzrostem Tomasz/bo kobiety sa zwykle nieco nizsze :wink:
To co dla mnie jest duze dla Ciebie moze byc srednie -ot i tyle :wink:
:?

Fakt, jeśli nie masz 182 cm wzrostu, to w kwestii ilości miejsca we wnętrzu, się nie dogadamy :twisted: ;) Ale z kolei (wracając do sprawy bagażnika oraz odmienności płci) kobiece walizki bywają 3x większe, więc aż dziw, że na bagażnik nie zwróciłaś uwagi...hihihi [joke]

t.m.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Nie, 12.09.2004, 18:50
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
Tomasz napisał(a):
Fakt, jeśli nie masz 182 cm wzrostu, to w kwestii ilości miejsca we wnętrzu, się nie dogadamy :twisted: ;)

No to raczej sie nie dogadamy :cry: ..
mam 12 cm mniej :twisted:
Tomasz napisał(a):
Ale skolei (wracając do sprawy bagażnika) kobiece walizki bywają 3x większe, więc aż dziw, że na bagażnik nie zwróciłaś uwagi...hihihi [joke]


Jak widze dobrze znasz psychike kobiet :lol: , ale wszystko jeszcze zalezy od tego gdzie one jada :wink: ... ja chyba mialam jakis maly plecak -> albo rownie mala walizke -> z przodu torebke i juz :wink:

Ale gdy jade na dluzsze wakacje to rzeczywiscie bagaznik wazna sprawa /stad moje upodobanie dla kombi wszelkiej masci :wink:


Ostatnio edytowany przez Ella, Nie, 12.09.2004, 19:00, edytowano w sumie 1 raz

Nie, 12.09.2004, 18:58
Profil

Postów: 17
Post 
co do korolli to moze nie jest zbyt duzy samochod ale siedziałem w niej i w focusie i wiem ze fokus jes znacznie mniejszy szczególnie jesli chodzi o miejsce dla pasażera tam poprostu jest mało miejsca na nogi .

_________________
kaktus wam w tłumik!


Nie, 12.09.2004, 18:59
Profil

Postów: 199
Miejscowość: Lublin
Post 
Mazda 3, Renault Megane, Peugeot 307

_________________
Lublin


Nie, 12.09.2004, 20:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 941
Miejscowość: Wawa
Post 
Cytuj:
PS. Porschecars - czemu Mazda na końcu?

nie na koncu tylko trzecia, sa mniej fajne samochody tej klasy, ale rowniez sa i fajniejsze jak nowy focus czy 307, a tak poza tym to mazda jest spox - moze ma troche malo game silnikow w porownaniu do konkurencji :lol:

_________________
Image


Nie, 12.09.2004, 21:04
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post 
a ja bym kupił :!: Civic`a :!: naprawde dobry , niezawodny samochód - co prawda jak sie już zpesuje , to koszta napraw spore , ale że sie przeważnie nie psuje - to można i na te droższe naprawy (a w tym momencie już nie sa to aż tak duże różnice) wysupłać troche grosza , jeśli chodzi o 5 drzwiową wersje , jest cholernie duża i przestronnością przewyższa dla mnie np. Pug`a 307 - mnie się dużo wygodniej Civem z tyłu jechało , co przy moim wzroście (193cm) jest wogóle żadko spotykane :twisted: za co kolejny Plus dla Civa .... ogólnie to dobry kompakt - nawet jako urzywka / poprzedniej (ładniejszej troche) generacji :wink:


Pon, 13.09.2004, 5:43
Profil

Postów: 278
Miejscowość: Warszawa
Post 
DeusZ napisał(a):
a ja bym kupił :!: Civic`a :!: naprawde dobry , niezawodny samochód - co prawda jak sie już zpesuje , to koszta napraw spore , ale że sie przeważnie nie psuje - to można i na te droższe naprawy (a w tym momencie już nie sa to aż tak duże różnice) wysupłać troche grosza , jeśli chodzi o 5 drzwiową wersje , jest cholernie duża i przestronnością przewyższa dla mnie np. Pug`a 307 - mnie się dużo wygodniej Civem z tyłu jechało , co przy moim wzroście (193cm) jest wogóle żadko spotykane :twisted: za co kolejny Plus dla Civa .... ogólnie to dobry kompakt - nawet jako urzywka / poprzedniej (ładniejszej troche) generacji :wink:


Kiedys w salonie hondy jakis czlowiek ( ewentualny nabywca) -o wzroscie podobnym Deusowemu :wink: - mowil , ze w corolli mial nieco za malo miejsca ...a w civicu wszystko OK . Ja rowniez uwazam ( a jezdzilam nowym civiciem ) , ze ten samochod oferuje tyle przestrzeni wewnatrz co auta wyzszej klasy :wink: .


Pon, 13.09.2004, 6:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post 
Moje typy to Leon, Corolla, Civic i Focus.

_________________
http://www.exoticcars.pl


Pon, 13.09.2004, 9:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018