Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 4:28




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Hyundai Getz vs. Fiat Grande Punto.. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Hyundai Getz vs. Fiat Grande Punto..
Pikus18 napisał(a):
Tak jak mówiłem używane auta odpadły na samym początku.. A jeśli chodzi o Fabię to na pewno nie można powiedzieć, że jest to samochód piękny.. Ale oferta, z której skorzystaliśmy była naprawdę atrakcyjna.. Auto z wyposażeniem Classic (z pakietem FUN i czujnikiem parkowania z tyłu), czarna perła, z silnikiem 1.2, ale 70KM w bardzo dobrej cenie według nas.. Dlatego mimo wszystko mam nadzieję, że dokonaliśmy niezłego wyboru :)

Nie wszyscy rozumieją ten wybór, ja rozumiem. Niedawno moi teściowie też kupili podobną Fabkę, mieli już dwa używane samochody więc nie powinni się bać zakupu używanego. Ale po prostu w swoim życiu chcieli mieć nowy samochód - iść do salonu, samemu wybrać wyposażenie, kolor itp i cieszyć się tym. Innym przepadkiem jest mój ojciec, który nigdy nie miał używanego samochodu, nie wie jak się kupuje, boi się że będzie musiał jeździć po mechanikach. A tak kupuje nowy, ma gwarancje ASO, za który płaci krocie i jest zadowolony. Woli kupić mniejszy samochód, ale nowy. Dwa przypadki, różne i dla wielu wybór absurdalny, ale tak to już jest ze "starszakami" w żadnym z dwóch przypadków NIE PRZETŁUMACZYSZ. A wiecie co jest najważniejsze? Że oni będą szczęśliwi! Już sobie wyobraża, że doradzam przy zakupie używanego i potem każda niedogodność czy wada ewentualnego, może nie bezpośrednio jest moją winą.
A co do wyboru Fabii, jedna rzecz jest raczej pewna, nie straci tak szybko na wartości jak np GP, Skody jak na razie trzymają cenę, myślę że nie do końca słusznie, ale o tym decyduje tzw rynek. Życzę bezawaryjnośći.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Czw, 22.01.2009, 10:49
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Hyundai Getz vs. Fiat Grande Punto..
Pozwolę sobie odkopać temat. Orientuje się ktoś jak jest z dostępnością części do Getza? Czy w ogóle są zamienniki i czy w okazyjnych cenach?

Pytam, bo planuję w tym roku przesiadkę z Lanosa na kilkuletniego Getza (nie potrzebne mi obecnie duże auto, a coś mniejszego głównie do miasta), np. takiego:
http://otomoto.pl/hyundai-getz-1-1-stan ... 87170.html (możliwie jak najmłodszy z przedziału 15-20k)

Od razu proszę o darowanie sobie odpowiedzi typu 'a za tą cenę nie lepiej dziesięcioletnie Polo igła?' ;)


Śro, 13.07.2011, 13:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Hyundai Getz vs. Fiat Grande Punto..
A za tą cenę nie lepiej dziesięcioletnie Polo igła?Image

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Śro, 13.07.2011, 16:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Hyundai Getz vs. Fiat Grande Punto..
Ja brał bym punto. Części są w podobnych cenach, możliwe że nawet tańsze. z awaryjnością podobnie (czyli całkiem dobrze) a zamienników jest więcej i łatwiej dostępne. Nie ma co się oszukiwać, getz nigdy nie był jakiś uber popularny w naszym kraju więc i części wyraźnie mniej.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Śro, 13.07.2011, 21:59
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Hyundai Getz vs. Fiat Grande Punto..
Grande Punto z wyglądu bardzo mi się podoba, ale czytałem na jego temat wiele niepochlebnych opinii. Wiem, że nie można się też w znacznym stopniu sugerować opiniami znajomych, ale tak się składa, że dwóch z nich (jeden z GP i jeden z Lineą) wyrabia niezłe lawetogodziny (na szczęście póki co objęte gwarancją ;)). Nie wiem, jeszcze się rozejrzę. W każdym razie muszę coś zrobić, bo Lanos (nie-LPG :(() pali mi jak smok i poza tym w mieście niewygodnie się nim jeździ. ;)


Śro, 13.07.2011, 22:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Hyundai Getz vs. Fiat Grande Punto..
Z używkami jest gorzej niż z nowymi samochodami. tutaj na wiele czynników wpływa stan samochodu i sposób użytkowania przez poprzedniego właściciela ;) ale gp to nie jest jakieś typowe włoskie padło. ogółem punto od drugiej generacji jest całkiem dobrym samochodem jeśli chodzi o bezawaryjność.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Czw, 14.07.2011, 6:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: Hyundai Getz vs. Fiat Grande Punto..
Nie miałbym wątpliwości w wyborze między Getzem a GP. Na temat tego pierwszego słyszałem tylko dobre opinie, silniczek 1.1 bardzo oszczędny i praktycznie bezawaryjny.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Wto, 19.07.2011, 8:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Hyundai Getz vs. Fiat Grande Punto..
Bo Getzów jezdzi garstka w dodatku raczej nikt tego nie sprowadza a GP pełno, w dodatku na rynku używanych dominują auta po eLkach lub sprowadzone.
Stąd też może wynikać różnica w opiniach.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Wto, 19.07.2011, 9:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018