Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:43




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
opel signum JAKI MOTOR ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Grójec (MAZOWIECKIE)
Samochód: Opel Signum1.8pb/lpg
Post opel signum JAKI MOTOR ?
Mam pytanie dotyczace jaki motor najlepszy pod wzgledem niezawodnosci jest waszym zdaniem w oplu signum, jaki waszym zdaniem kupic?Z tego co juz sie oriętowałem są 1,9 150 km 2,2 125km, i 3.0 v6 177km. mam na mysli tylko diesle.Bezynka mnie nie interesuje wolal bym łancuszek rozrządu, a z tego co wiem śa tylko w 2,2 bo w 1,9 i 3.0 sa paski, jezeli sie myle to mnie poprawcie, za podpowiedzi z góry bardzo dziekuje :) pozdrawiam wlodar79


Śro, 24.02.2010, 12:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
Co do 1.9 o mocy 150 KM - może nie dotyczy samego silnika, ale skrzyni biegów - pamiętam, że kliedyś było w AŚ (wiem, wiem kijowe źródło, ale zawsze :) ) o tym, że skrzynie montowane z tymi silnikami w Vectrach i Astrach lubiły dość szybko (po około 40 - 60 kkm) paść - nie wytrzymywały tych 340 Nm. W Signum jako bliźniaku Vectry raczej ta sama skrzynia biegów była.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Śro, 24.02.2010, 13:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
Silniki benzynowe + LPG nie wchodzÄ… w grÄ™?
Kiedys też mocno byłem za dieslem do czasu gdy poszła mi turbosprężarka i zobaczyłem jakie to koszty. U kumpla poszły wtryski, koszty też olbrzymie, po kilku latach do wymiany świece żarowe koszt kilkuset złotych, jeszcze z droższych rzeczy w dieslach padają dwumasowe koła zamachowe, też koszt kilku tys, i niestety problemy zima z odpaleniem.


Śro, 24.02.2010, 14:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Grójec (MAZOWIECKIE)
Samochód: Opel Signum1.8pb/lpg
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
bęzyna nie wchodzi w gre poniewaz do pracy mam ok 7 km zona równiez tyle wiec jak załoze sekwęcje to gaz załączy mi sie tuż przed firmą,mozna tez zaskąpic i załozyc tańszą instalacje nie sekwęcje ale to moze przyspozyc wiele problemów podczas jazdy, zdecydowanie wole diesla tylko nie wiem który silnik wedłóg uzytkowników jest najlepszy pod wzgledem niskiej awaryjnosci, dzis sie dowiedzialem ze ten 3.0 v6 pochodzi od isuzu...podobno dobre motory? wiem równiez ze są tez 2.0 i 1.9 słabszy nie wiem dokladnie ale okolo 120 km są równiez 2.2 150 km wiec jest az 6 jednostek wysokopręznych....i tu włąsnie zaczynają sie schody...który jest najlepszy..?


Ostatnio edytowany przez wlodar79, Pon, 31.01.2011, 21:48, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 24.02.2010, 22:23
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
Przy takich krótkich trasach diesel z turbiną też nie jest takim super pomysłem.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 24.02.2010, 22:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
Dokładnie, na tak krótkim dystansie silnik nie zdąży się nawet dobrze rozgrzać, obojętnie czy PB czy ON, dodatkowo problem z rozgrzaniem turbiny w dieslu. Trochę lepiej będzie to wyglądało, jeżeli te 7 kilometrów będzie na trasie, a nie w mieście.

Silniki były następujące:

1.9 CDTI - 100, 120 KM i 150 KM (produkcji FIAT - a)
2.0 DTI - 101 KM
2.2 DTI - 125 KM
3.0 CDTI - 177 KM po lifcie bodajĹĽe 184 KM

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Śro, 24.02.2010, 22:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Grójec (MAZOWIECKIE)
Samochód: Opel Signum1.8pb/lpg
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
mam teraz astre g 1.7 td chodzi bez zarzutu lecz juz ma swoje latka,najwyzszy czas zmienic,mam silnik oplowski po przejechzniu ok 3 km w najwieksze mrozy tegoroczne ,po wymianie termostatu temperatura pokazywała 90 wiec polowe tej trasy pokonuje na wpełni rozgrzanym motorze, jezdze od kilku lat dieslem i wiem ze nie wróce juz do PB


Śro, 24.02.2010, 23:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
Jak się przesiadłem na diesla to tez myślalem że nie wróce do PB, ale jak zapłaciłem za turbinke, a zimą pomimo iż wszystko sprawne auto nie chciało palić to jednak szybko zmieniłem zdanie i nie chcę juz diesla.


Czw, 25.02.2010, 18:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1062
Miejscowość: Głowno (EZG)
Samochód: Hyundai Coupe
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
U mnie w rodzinie prawie każdy ma diesla i nikt nie chce się przesiadać na PB.

_________________
Zapraszam na Petrolheads Polska. Ciekawostki/Nowości/Relacje


Pią, 26.02.2010, 11:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
3.0 diesel czy to przypadkiem nie ten silnik co notorycznie padał przez problemy ze smarowaniem? :>
Jakiś czas temu było głośno o tym. Był min. reportaż w tvn turbo

EDIT:
Nie mogę znaleźć tego reportażu. Jedynie link do forum tvn na którym jest dyskusja o nim i tych silnikach
http://www.tvnturbo.pl/programDescripti ... topic/view


Pią, 26.02.2010, 12:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Grójec (MAZOWIECKIE)
Samochód: Opel Signum1.8pb/lpg
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
no to widze ze lepiej 3.0 nie dotykac chyba ze po lifcie czyli w tym przypadku rocznik 2006 mojego signum...rozmyslałem juz midzy 2,2 a 1,9 15 km i mysle ze obojętnie który wybiore dobrze zrobie. podrawiam i dziekuje za podpowiedzi : wlodar79 :)


Ostatnio edytowany przez wlodar79, Pon, 31.01.2011, 21:51, edytowano w sumie 1 raz

Pią, 26.02.2010, 13:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
2,2 to nie jest dobry wybór, stara jednostka znana jeszcze z saaba, tak nie wgłębiając się w szczegóły niezbyt udana jednostka, takie zło konieczne w porównaniu z 3,0 czy 1,9, do tego klekocząca i dość sporo pali jak na diesla. Polecam 1,9 fiata, nie do zajechania, choc jak to fiat/alfa może gubić olej ale nie ma się czym stresować.

a co do silnika 3,0 pochodzi on z renault. Vel satis/Signum/saab 9-5 tu go znajdziecie, jego największa bolączka to kiepskie osadzenie tulei w początkowym stadium produkcji. Objawy- pod obciążeniem szczególnie-np szybka trasa- rozszczelnienie układu chłodzenia-momentalne zatarcie silnika...a jeszcze jak pare tys km od domu to i koszty :/ Po 2006 wadę usunięto ale opinia, ceny i niesmak pozostał. Rzadko który silnik osiągał 100 tys przebiegu. bardzo duz aut z wymienionymi silnikami. Trzeba tez liczyć się z kiepskim wyważeniem auta gdyż 3.o swoje waży
Jeżeli ktoś się nie zraził jeszcze to auto z nim można tanio kupić, stosunkowo oszczędny, bardzo dynamiczny, cichy o przyjemnym brzmieniu. bym sie pokusił o porównanie z 3.0 z buni :twisted: (Ale mnie zaraz najadą 8) )

_________________
Fan ON


Pią, 26.02.2010, 14:40
Profil

Postów: 1
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
1.9CDTI znam z Vectry i śmiało mogę polecić. Bardzo elastyczna jednostka i chyba najbardziej opłacalna pod względem zakupu :)


Pią, 26.02.2010, 17:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Grójec (MAZOWIECKIE)
Samochód: Opel Signum1.8pb/lpg
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
Ok to juz wiem wiec 1.9 cdti najlepiej 150 ps. teraz tylko kolor nadwozia i jakÄ… tapicerke wewnÄ…trz, dzieki wielkie ,pozdrawiam wlodar79 :wink:


Pią, 26.02.2010, 23:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
No i oczywiście później pochwal się na forum zakupem :)

_________________
locha lover


Pią, 26.02.2010, 23:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Grójec (MAZOWIECKIE)
Samochód: Opel Signum1.8pb/lpg
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
pochwale sie napewno choć z zakupem nie bede sie śpieszył bo najpierw musze sprzedac astre,dołoze troszke i dopiero wtedy kupie.jak tylko dokonam zakupu wrzuce fotke do tego tematu.pozdrawiam :D


Sob, 27.02.2010, 12:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
mad4max napisał(a):
a co do silnika 3,0 pochodzi on z renault.

Nie z Renault, tylko od Isuzu. Wczesne wersje (o mocy 177KM) to straszne parchy i należy je omijać szerokim łukiem. Późniejsze (184KM) są o wiele lepsze i można się nimi zainteresować.
Jeżeli robisz przebiegi jednorazowe na poziomie 7km to wybór diesela jest błedny. Nawet jeżeli zdąży się rozgrzać płyn chłodniczy (w co wątpię w zimie), to olej będzie jeszcze zimny. Szybko go zarżniesz, ale to Twój wybór. Ja robiąc przebiegi jednorazowe mniejsze niż 15-20km wybrałbym benzynę. Dopiero przy większych zaczałbym rozważać diesela.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Nie, 28.02.2010, 15:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Grójec (MAZOWIECKIE)
Samochód: Opel Signum1.8pb/lpg
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
rocznie robie około 20-22 tys km nie są to tylko trasy do pracy po 7 km w jedną stronke astrą jeżdze juz od około 4 lat i jest to wlasnie diesel, kolejnym autem tez będzie diesel :D co do silnika jestem pewien ,tylko ciekawe czy zawieszenie jest lepsze niz u mojej starej asterki?????, bo mimo tego przebiegu nic nie puka nic nie stuka :)


Wto, 02.03.2010, 15:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Grójec (MAZOWIECKIE)
Samochód: Opel Signum1.8pb/lpg
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
tak tu mi koledzy na namawiali na bezynke ze sie zastanawiam tez powaznie nad silnikiem 2.0 T silnik z turbinÄ… fabrycznie 175 KM
ZPROWADZAJĄC AUTO NP Z NIEMIEC WIEM ZE DO POJEMNOSCI 2 L SĄ MNIEJSZE OPLATY CHODZI MI O AKCYZE WIEC ZASTANAWIAM SIE MIEDZY TYM 2.0T a 1.9 CDTI, chciał bym wiedziec wiecej o tym silniku ma ktos jakies wskazówki lub wiadomosci na temat tej jednostki bezynowej?
pozdrawiam: wlodar79 :D jedno jest pewne ze bezynowe jednostki maja mniejsze przebiegi na zachodzie. wiec moze bezynka?


Śro, 10.03.2010, 17:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 45
Miejscowość: Grójec (MAZOWIECKIE)
Samochód: Opel Signum1.8pb/lpg
Post Re: opel signum JAKI MOTOR ?
Mialem sie pochwalic wiec kupiłem autko z niemiec, jest to opel signum z silnikiem 1.8 benzynka 122 kM, Założona jest tam instalacja gazowa firmy prins, instalacja z maja 2008 roku. autko maj 2004, przebieg 120 tyś, pierwszy włąsciciel, auto kupione z serwisu gdyz włąsciciel zmarl a auto było w kredycie. bogata wersja kolor szary metalik, klimatronik 2 strefy, nawigacja, zmieniarka na 4 cd, 10 PP esp, abs, alufelgi 17 z Vectry c opc, oponki contispotr2 rozmiar 225/45 z 2006 roku,komplet opon zimowych na stalowkach firmy kumho rozmiar 215/55 r 16 z 2009 roku


Śro, 28.07.2010, 14:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018