Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 20:59




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Skoda,Fiat,Chevrolet,Renault co wybrać ? 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post Skoda,Fiat,Chevrolet,Renault co wybrać ?
Witam
Zamierzam kupić fabrycznie nowy samochód dla 3 osobowej rodziny, głównie będziemy przemieszczać się nim po mieście. Interesują mnie następujące modele:
- Skoda Fabia 1.2 JUNIOR (60 KM)
- Fiat Garnde Punto FRESH 1.2 (65KM)
- Chevrolet Aveo BASE 1.2 (84KM)
- Renault Thalia AUTHENTIQUE 1.2 (75KM)
Inne samochody mnie nie interesują. Proszę o opinię, który z tych samochodów byłby najlepszym wyborem i uzasadnić, dlaczego. Z góry dzięki


Wto, 03.08.2010, 12:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: Skoda,Fiat,Chevrolet,Renault co wybrać ?
s@wa napisał(a):
- Skoda Fabia 1.2 JUNIOR (60 KM)


Silnik 1.2 to konstrukcja trzycylindrowa, o dyskusyjnej kulturze pracy. Zużycie paliwa nie jest aż tak niskie jak obiecuje producent, więc nic nie tłumaczy słabych osiągów tego silnika. Jeśli już Fabia, to chociaż 1.4/85 KM, choć do tego modelu dobrze pasuje 1.2 TSI. Ale nie wiem, czy Ci cenowo odpowiada:
1.4 85 KM - od 40 tys. zł (bez promocji)
1.2 TSI 85 KM - od 41 tys. zł (bez promocji)
1.2 TSI 105 KM - od 43 tys. zł (bez promocji)
(podane ceny dla wersji Classic)

s@wa napisał(a):
- Fiat Garnde Punto FRESH 1.2 (65KM)


Grande Punto jest fajne, dostępne w naprawdę dobrej cenie i można się targować. Odradzam jednakże silnik 1.2 - zaznaczam, że nie mam uprzedzeń do konstrukcji o tej pojemności, ale po prostu GP swoje waży i ta jednostka sobie z nim nie daje rady. Owszem - do miasta jeszcze się nadaje, ale wystarczy wyjechać na trasę i już dostaje zadyszki :/ Polecam 1.4/77 KM - można wytargować cenę rzędu 33 tys. zł (5d).

s@wa napisał(a):
- Chevrolet Aveo BASE 1.2 (84KM)


Autko nieźle wyposażone i wykonane (są niedoróbki, ale w tej cenie to norma). Silnik całkiem elastyczny i uniwersalny (dobry do miasta, na trasie zachowuje się całkiem przyzwoicie). Pod względem spalania nie wyróżnia się ani negatywnie, ani pozytywnie - po prostu średniak. Nie ma sensu dopłacać do większego 1.4

s@wa napisał(a):
- Renault Thalia AUTHENTIQUE 1.2 (75KM)


Hmm... Spore auto za niewielkie pieniądze. Silnik 1.2 wystarczy do spokojnej jazdy (osiągi będą zbliżone do Aveo) - widziałbym tu większy motor, ale co innego jest odpychającego w Thalii. Wsiądź do niej na tylną kanapę to zobaczysz, że jest tam wąsko i nieszczególnie wygodnie.

Podsumowanie:
Fabia jest całkiem praktyczna, prowadzi się dobrze. Pod względem wyposażenia wypada kiepsko, bo ma na pokładzie głównie 4 airbagi i ABS. Plastiki w wersji Junior, jak i Classic są przeciętnej jakości. Tak jak napisałem - można wybrać ją, ale nie z silnikami 1.2 HTP (60, 70 KM), bo one zwyczajnie męczą kierowcę. Grande Punto to udana konstrukcja, która ładnie wygląda (i starzeje się powoli!), jest nieźle wykonana, można znaleźć naprawdę dobrze wyposażoną wersję (Estiva z klimą, elektryką) w rozsądnej cenie. Tak jak w Fabii - silnik 1.2 (choć tutaj czterocylindrowy) jest zdecydowanie za słaby. Aveo z polskiej fabryki przekonuje bogatym wyposażeniem i niezłymi osiągami. Ja bym darował sobie Thalię - wygląda na spore autko, ale w środku jest za ciasno! Jeśli chciałbyś już mieć sedana podobnej wielkości, ale z przestronnym wnętrzem - polecam bez uprzedzeń Dacię Logan (jest tańsza, ale wcale nie gorsza).

Ja z podanych przez Ciebie aut wybrałbym Grande Punto, ale z silnikiem 1.4/77 KM.

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Śro, 04.08.2010, 13:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Skoda,Fiat,Chevrolet,Renault co wybrać ?
Jeździłem Fabia kombi z takim silnikiem, zbyt ciężkie auto jak na taki motor, wogóle nie przyspiesza w trasie gdy trzeba wyprzedzić.
Wybrałbym najmocniejszy silnik i dzięki temu zdecydował się na jakies auto


Śro, 04.08.2010, 21:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post Re: Skoda,Fiat,Chevrolet,Renault co wybrać ?
jechałem skodą z tym silnikiem i więcej nie chcę nawet jako pasażer...
wybrał bym zdecydowanie grande punto :wink:


Śro, 04.08.2010, 23:15
Profil

Postów: 2
Post Re: Skoda,Fiat,Chevrolet,Renault co wybrać ?
Zwiedziłem chyba wszystkie salony w okolicy a nie było ich mało. Nie zdecydowałem się na Grande, Aveo, Thalię, Sandero. Grande ze względu na Evo, cenę i wygląd ( praktycznie niezmieniony od 2006), w Aveo poczułem się jak w mojej starej wysłużonej Nexii( duża kierownica i zegar umieszczony na środku). Thalia sedan to jednak nie dla mnie, a Sandero o ile z zewnątrz samochodzik wygląda całkiem nieźle o tyle wewnątrz wieje nudą i wszechobecnymi plastikami. Zastanawiałem się jeszcze nad i20 ale wybrałem Skodę Fabie II po FL (60KM) ze względu na : 1.wygląd (w tym roku po FL) 2. silniczek (vw) 3. Duży bagażnik( jak na hatchback i ten segment). A do wyboru tego motoru a nie 70KM skłonił mnie artykuł „Mały nie znaczy słaby - Skoda Fabia 1.2 HTP 60 KM”.
Pozdrawiam i dzięki za opinie.


Pon, 06.09.2010, 14:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Skoda,Fiat,Chevrolet,Renault co wybrać ?
s@wa napisał(a):
Witam

Siema
s@wa napisał(a):
Zamierzam kupić fabrycznie nowy samochód

ZĹ‚y wybĂłr.
s@wa napisał(a):
- Skoda Fabia 1.2 JUNIOR (60 KM)

ZĹ‚y wybĂłr
s@wa napisał(a):
- Fiat Garnde Punto FRESH 1.2 (65KM)

ZĹ‚y wybĂłr
s@wa napisał(a):
- Chevrolet Aveo BASE 1.2 (84KM)

ZĹ‚y wybĂłr
s@wa napisał(a):
- Renault Thalia AUTHENTIQUE 1.2 (75KM)

ZĹ‚y wybĂłr
s@wa napisał(a):
Inne samochody mnie nie interesujÄ….

Dlaczego?
s@wa napisał(a):
Proszę o opinię, który z tych samochodów byłby najlepszym wyborem i uzasadnić, dlaczego.

Każdy z tych samochodów jest bezużytecznie beznadziejnie okropny. Dlaczego? Bo możesz kupić kilku letni wóz w stanie b.dobrym, po utracie wartości. I tu podkreślam -> SAMOCHÓD, nie jakieś bezużyteczne pudło. Przykład-> możesz kupić jeden z tych niesamochodów za 40k, mieć karnet do ASO gdzie przegląd kosztuje tyle co Ford Sierra, a gdy go nie zrobisz to tracisz gwarancję. To raz, dwa - żeby nie stracić na nowym tanim aucie - musisz go mieć długo. A lepiej mieć na dłużej coś lepszego niż samochód po którym można wywnioskować, że właśnie jedziesz popełnić samobójstwo do lasu. Za 20k możesz mieć chociażby to: http://otomoto.pl/ford-fiesta-1-3kat-C13678108.html gdzie masz klime, elektryke, samochód miło się prowadzi i jest całkiem ładny w porównaniu do tego co chcesz kupić ;) Jest też dużo innych samochodów kilku letnich jak ten, które kupisz za dużo mniejszą kasę niż te badziewia, a reszta budżetu może iść na wymiane czego chcesz - paski, amortyzatory,filtry, felgi - cokolwiek.
s@wa napisał(a):
Z góry dzięki

Nie ma za co, polecam się na przyszłość :)

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pon, 06.09.2010, 20:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 988
Post Re: Skoda,Fiat,Chevrolet,Renault co wybrać ?
s@wa napisał(a):
wybrałem Skodę Fabie II po FL (60KM) ze względu na : 1.wygląd (w tym roku po FL)

:roll:
s@wa napisał(a):
2. silniczek (vw)

Jak zwykle silny argument, kupujÄ…c skodÄ™, kupujÄ™ vw :D
s@wa napisał(a):
DuĹĽy bagaĹĽnik( jak na hatchback i ten segment)

Wg mnie to on wcale taki wielki nie jest..


Osobiście, nie widzę sensu kupowania nowego auta, no chyba, że kasy ma się jak lodu... Za ponad 30tysięcy można wybrać tyle ciekawych ofert z używanych, znacznie większych,bardziej komfortowych. Wiadomo gwarancja, i pachnąca nowość, ale jednoczesna utrata wartości dopiero co wyjechawszy z salonu i wcale nie koniecznie większa trwałość w porównaniu do używanego... :/

_________________
0.o


Wto, 07.09.2010, 17:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Skoda,Fiat,Chevrolet,Renault co wybrać ?
Podobno koncern VW nie jest zadowolony, że Skoda ma taką silną pozycję i w przyszła Fabia nie będzie już klonem Polo. Ma powstać m.in. na innej płycie podłogowej.

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 07.09.2010, 18:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Skoda,Fiat,Chevrolet,Renault co wybrać ?
mam nadziję że przyspieszenie podczas wyprzedzania na trasie Ci wystarczy bo ja czasami z kumplem się smiejemy że Fabią kombi z tym silnikiem ktora jeździłem to żeby wyprzedzić to trzeba miec lornetkę żeby zobaczyć na horyzoncie czy z przeciwka nic nie jedzie.


Wto, 07.09.2010, 19:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018