Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 15:52




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Dwa samochody, do 200tyś i 65tyś. 
Autor Wiadomość

Postów: 10
Post Dwa samochody, do 200tyĹ› i 65tyĹ›.
Witam.
Mam problem, ponieważ nie wiem jakie samochody wybrać jeden do 200tyś zł a drugi do 65tyś.
Interesują mnie wyłącznie nowe samochody, bądź służące w salonach jako auta do jazdy próbnej.
W moim kręgu zainteresowań znalazły się Passat CC i Nowe Polo.
Proszę o przedstawienie swoich faworytów oraz o podstawowe informacje, tj. awaryjność itd.


Wto, 03.08.2010, 12:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Dwa samochody, do 200tyĹ› i 65tyĹ›.
bielaseq napisał(a):
bądź służące w salonach jako auta do jazdy próbnej.


Odradzam ;) Miałem styczność z kilkoma i szczerze odradzam. Auta łatwego życia nie mają... zazwyczaj są dość mocno zajechane, pomimo regularnego serwisu w ASO ;)

A co do propozycji - napisz mniej więcej czego szukasz, do czego auto ma być wykorzystywane :)


Wto, 03.08.2010, 13:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Dwa samochody, do 200tyĹ› i 65tyĹ›.
Rzeczywiście trochę zbyt mały zasób informacji czego szukasz. W tych kwotach można kupić naprawdę wiele ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 03.08.2010, 13:54
Profil

Postów: 10
Post Re: Dwa samochody, do 200tyĹ› i 65tyĹ›.
Ten droższy to taki bardziej rodzinny, na wypady poza miasto, wakacje, na narty. Nie interesuje mnie combi, jedynie hatchback, sedan w bardzo dobrym wyposażeniu, skóra, navi itd. a tańszy bardziej do codziennej jazdy po mieście, samochód dla kobiety.


Wto, 03.08.2010, 15:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Dwa samochody, do 200tyĹ› i 65tyĹ›.
200k

Skoda Superb ? Za tą kasę dostaniesz bardzo dobrze wyposażony egzemplarz :) Auto jest baaaardzo przestronne, komfortowe, bazuje na VW więc mamy też gwarancję jakości i bezawaryjności ;) jedyny minus to nieco staromodny wygląd, ale to wiadomo - kwestia gustu.
Wspomniany przez Ciebie Passat CC to również dobra opcja, jednak zgoła inna.. technologia podobna, ale dużo mniej miejsca w środku jak i bagażniku. A to może mieć znaczenie :)
Może coś w stylu VW Tiguana ? Podwyższone zawieszenie może przydać się w różnorakich wypadach.. auto dość przestronne, sprawdzone. W 200tyś można skonfigurować go naprawdę bogato :)

65k

VW Polo mimo wszystko nie jest IMO idealnym autem dla kobiety :> Jako auto do jazdy po mieście jest super, fakt, ale dość zachowawcze i mało kobiece :P
Może więc Alfa Romeo MiTo ? Nietuzinkowe, dopieszczone stylizacyjnie :) Za tą cenę na dostanie dobrze wyposażonego egzemplarza z mocnym silnikiem nie ma co liczyć, ale idzie już coś dostać :)
Można również kupić podstawowego Citroena DS3. Auto równie ładne i nietuzinkowe :) Rozmiarowo jak pozostałe auta, więc w mieście problemów nie będzie ;)


Wto, 03.08.2010, 16:18
Profil

Postów: 10
Post Re: Dwa samochody, do 200tyĹ› i 65tyĹ›.
Bardzo dobre propozycje :) jednak Tiguan odpada na starcie, ponieważ jest mały, wielkości coś takiego jak Toyota Rav4 :)
Właśnie użytkuję Octavie II więc wiem czego spodziewać się po Skodach, są to bardzo dobre samochody. Oglądałem Superb i jak dla mnie brakuje w niej polotu, chociaż jest bardzo przestronna i pasażerowie by nie narzekali na brak miejsca. Może jakiś Outlander lub coś w tym stylu? Co o tym sądzicie?

I auto do 65k chciałbym z tego samego producenta, ponieważ więcej uda się urwać na wyposażeniu i większy upust można dostać :)


Czw, 05.08.2010, 15:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Dwa samochody, do 200tyĹ› i 65tyĹ›.
Ciężko będzie dostać 2 rozsądne auta w tych wymaganiach tego samego producenta :) i nawet nie mam pomysłu jaką dość przystępną "parę" w tych widełkach zaproponować ;)

chyba naprawdę najlepszym wyborem w tym wypadku byłby VW :P

Mówisz, że Tiguan za mały ? Ale Passat CC z tyłu nie jest wcale przestronniejszy :) Nie wiem jak jest z nowym Touaregiem, ale może dałoby radę zejść poniżej 200k. To już jest większe auto ;)


Czw, 05.08.2010, 15:32
Profil

Postów: 10
Post Re: Dwa samochody, do 200tyĹ› i 65tyĹ›.
Jak odwiedzałem salon VW to w Passacie jest troche więcej miejsca jak w Tiguanie :)
Natomiast Touareg w podstawie w silniku V6 kosztuje 209k więc odpada w przedbiegach.


Czw, 05.08.2010, 18:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: Dwa samochody, do 200tyĹ› i 65tyĹ›.
Auto do 200tys. - opel insignia
do 65 tys. - astra lub dobrze wyposaĹĽona corsa


Czw, 05.08.2010, 18:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Dwa samochody, do 200tyĹ› i 65tyĹ›.
MoĹĽe Mazda CX-7 do 200k i 3-ka do 65tysi lub 2-ka? Ewentualnie coĹ› z oferty Hondy; Accord/CR-V i Jazz?

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 05.08.2010, 22:14
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018