Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 18:49




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
BMW E46? co myślicie. Samochod do 25tys zł 
Autor Wiadomość

Postów: 11
Post BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
Chciałem się dowiedzieć czy kupno BMW E46 320d 136KM z rocznika 2001 myśle że tak około 200tys km opłaca się? czy moze polecacie coś innego. mam do wydania około 25tys zł nie wiecej i z tego co się zorientowałem można już w tej cenie kupić ten samochod. Jak jest z jego utrzymaniem ? bardzo drogi serwis? Myślałem też o Vectra C? z tego co ogladałem jest możliwosc kupienia w tej cenie? co lepsze? Który serwis bedzie tańszy i który samochod jest mniej awaryjny i bardziej ekonomiczny Vectre znalazłem taką: http://moto.gratka.pl/tresc/opel-vectra ... 9fd4ddb4,7 BMW niestety wciaż szukam bo chciałbym z województwa lubelskiego , ewentualnie warszawa też nie tak daleko. znalazłem tylko to http://otomoto.pl/bmw-320-zarejestrowan ... 50551.html ale jakoś nie do końca wierzę w tą oferte i to jeszcze z komisu a tam strasznie kręcą wiec jechać 2h na darmo to niezafajnie. CO polecacie jakie mi dacie rady? słucham wszystkeigo co pomocne:) A i jeszcze jedno. Samochod bedzie mi musiał służyć co najmniej 7 lat lecz mało jeżdżę w sumie to głównie na uczelnie i do domu wiec mysle ze 10tys km rocznie to maks ile zrobie.


Czw, 12.08.2010, 11:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
10tys km rocznie to po co diesel? Ja bym szukał benzyniaka. Ciężko będzie znaleźć e46 około 10-letnie w dieslu z przebiegiem poniżej 200k.

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 12.08.2010, 11:45
Profil

Postów: 11
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
nie powiedziałem że poniżej 200tys i w cale nie cięzko:
http://moto.allegro.pl/item1179304104_b ... skory.html
http://otomoto.pl/bmw-320-m-pakiet-C14484114.html
http://otomoto.pl/bmw-320-climatronc-C13044800.html
http://otomoto.pl/bmw-320-bezwypadek-au ... 18409.html
http://moto.allegro.pl/item1183371745_s ... ealne.html

Jest tego sporo tylko nic ciekawego w lubelskim a nie opłaca mi sie jechać 3godziny za jednym samochodem który moze bedzie dobry moze nie. Dlatego prosze o jakieś konkretniejsze rady


Czw, 12.08.2010, 11:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
W ogłoszeniach ile lat by nie miał wszystkie będa miały przebieg około 200 tys, ale czy ktos kupuje diesla bo rocznie robić 20 tys? Mała szansa, ja napewno bym nie dopłacił sporej sumki by jeździć dieslem jak bym miał robić tak małe przebiegi.


Czw, 12.08.2010, 20:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
Wystarczy pojechać z kluczykiem do ASO BMW i tam za darmo odczytają realny przebieg ;)

Przebieg jaki teoretycznie będziesz pokonywał rocznie jest mały więc nie wiem czy jest sens kupować droższego diesla, może też E46 ale młodsze tylko w benzynie ? E46 to dobry samochód, nie knoci się tak jak te nowsze padliny ;) Do dziś pamiętam jedną E46 z przebiegiem 500 tys. (na liczniki 250 000) które z grubsza miało jedynie zapocenie się tylnego mostu. Wynik albo troski właściciela albo po prostu ten model jest jeszcze mało awaryjny ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 12.08.2010, 22:14
Profil

Postów: 11
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
No ale napisalem ze musze go mieć mniejwiecej przez 7lat wiec jako ze jestem na politechnice i liczyć umiem wyliczyłem ze po około3latach zwróci mi sie to co wydałem więcej na diesela. Licze ze diesel jakoś o 3tys droższy. Porównywałem diesela 136koni z benzyniakiem 116 koni. Oba przy maksymanlyn spalaniu. Wiec z tego wynika że bardziej mi sie opłaca kupić diesela:) chcecie to policzcie ale gwarantuje ze dobrze to zrobiłem:P fiko7 co do tego ptrzebiegu to tak tylko powiedziałem. itak sprawdzałbym go w aso:P tylko czy w lubelskim jest aso BMW? i tu jest problem. Ale tak czy inaczej przebieg to mnie mało interesuje przy kupnie samochodu a raczej stan:) Ale dzieki za udzielenie się w temacie i licze na dalszą pomoc i informacje od ludzi którzy jeżdżą jezdzili albo po prostu znają ten model:D


Czw, 12.08.2010, 22:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
pop napisał(a):
itak sprawdzałbym go w aso:P tylko czy w lubelskim jest aso BMW? i tu jest problem.


ASO BMW Lublin

Best Auto

ul. Zemborzycka 67
20-445 Lublin

tel.: (0 81) 749 58 58
fax: (0 81) 749 58 59

www.bmw-bestauto.pl

;)

Można dla świętego spokoju zrobić przegląd przed kupnem w ASO, więcej niż 300 zł raczej nie zapłacisz ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 12.08.2010, 22:54
Profil

Postów: 11
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
A no widzisz:P dzieki:) nie no przeglÄ…d zrobie na normalnej stacji ale numer vin sprawdze w aso:P


Czw, 12.08.2010, 23:25
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
pop napisał(a):
A no widzisz:P dzieki:) nie no przeglÄ…d zrobie na normalnej stacji ale numer vin sprawdze w aso:P


Numeru VIN nie sprawdzisz w ASO bez zgody właściciela pojazdu. Chyba, że Ty już nim będziesz, ale wtedy może być "po ptakach" ;) Przebieg można sprawdzić za darmo, wystarczy kluczyk, z tego co pamiętam od E46 zapamiętywały przebieg.

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 12.08.2010, 23:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
Ale wyliczyłeś tylko spalanie, prawda? :>
Jeśli coś się wysra w turbodieslu (a niestety przy kupnie używki o nieznanej przeszłości musisz brać to pod uwagę) to koszt może być duuużo bardziej bolesny dla portfela niż w wypadku benzyniaka.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Czw, 12.08.2010, 23:35
Profil

Postów: 11
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
A jak sie nie wysra to bede stratny:D wole zakładać lepszy wariant:) no ale jak własciciel nie zgodzi sie pokazać przeszłosci samochodu w ASO to go nie kupie łaski mi typ nie robi:) jak nie bdzie chciał pokazać to znaczy ze coś kreci wiec wole poczekać na jakąs inną oferte:) A tak w ogole to bardzo ciekawe to z kluczykiem? nie wiedziałem o tym? możesz rozwinąć myśl :)


Czw, 12.08.2010, 23:43
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
pop napisał(a):
A jak sie nie wysra to bede stratny:D wole zakładać lepszy wariant:) no ale jak własciciel nie zgodzi sie pokazać przeszłosci samochodu w ASO to go nie kupie łaski mi typ nie robi:) jak nie bdzie chciał pokazać to znaczy ze coś kreci wiec wole poczekać na jakąs inną oferte:) A tak w ogole to bardzo ciekawe to z kluczykiem? nie wiedziałem o tym? możesz rozwinąć myśl :)


Kluczyk zapamiętuje niektóre dane samochodu, w tym przebieg, sczytywany jest ze sterownika. Z tego co pamiętam taka możliwość jest od modelu E46. W ASO posiadają takie czytniki podobne do ...ostrzałki do ołówków, kluczyk jest wkładany w to i wyświetlają się dane samochodu ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 13.08.2010, 10:57
Profil

Postów: 11
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
A dzieki dzięki info się przyda:D to jak juz znajde jakiś dobry egzemplarz to zadzwonie do aso i dowiem sie co i jak:) Oczywiscie rozumiem ze dla handlarza nie jest problemem przestawienie i tego ? ale zawsze jakaś pomoc. A i jeszcze jedno. Jeżeli miałbym kupic samochód do opłat to jak sprzedawca ma wszystkie dokumenty to moge byc pewny ze samochod jest odpowiedni do zarejestrowania czy lepiej pojechać na policje albo gdzies zeby sprawdzili wiarygodność:) nigdy nie kupowałem nieopłaconego wiec wole sie zapytać co i jak.


Pią, 13.08.2010, 11:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: BMW E46? co myĹ›licie. Samochod do 25tys zĹ‚
Tylko jak byś kupował od handlarza nie daj sie namowic na podpisanie umowy ze niby kupiłeś od jakiegos Niemca i podpisujesz umowę nie z handlarzem a z osoba ktorej nie widziałeś, bo w razie jak by cos wyszło z samochodem to nie będziesz miał do kogo z tym pojechać.


Pią, 13.08.2010, 19:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018