Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 5:22




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Myślę nad awansem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: MyĹ›lÄ™ nad awansem
Jak dużo nie jeździsz to ja bym odradzał diesla. Droższy w zakupie, w użytkowaniu nowoczesne diesle też nie są tanie. Clio czy 207ka za tą kasę w benzynie można znaleźć niezłe egzemplarze. Albo Swifta już tego poprzedniego "brodzikowego" 1.3 92KM. Fajnie jeździ i mało awaryjny :wink:

_________________
PB RWD jest wysoko


Czw, 09.12.2010, 13:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: MyĹ›lÄ™ nad awansem
Ja tez bym szukał benzyny, tym bardziej że jak żona miała Yarisa to w mieście palił jej 5,5 litra, wiec jaki jest sens pchania sie w drogiego w eksploatacji diesla?


Czw, 09.12.2010, 19:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: MyĹ›lÄ™ nad awansem
Benzyniak na pewno byłby pewniejszy jeśli chodzi o jakieś kłopoty. Diesel to często niezła zagadka. Tutaj benzyniak jak najbardziej na plus. Jeśli chodzi o resztę to - w swoim życiu ujeżdżałem prawie same diesle, może to dziwne ale lepiej się czuję jeżdżąc traktorami. Inna kwestia że:
- Często (można powiedzieć codziennie) jeżdże na krótszych trasach, zanim beznyniak się nagrzeje, to nie osiągnie spalania bliższego danym z jakiejś tam tabelki
- Diesel zawsze spali troszkę mniej. Przy czym cena ON jest niższa, niż benzyny. Tyle co przejadę dieslem, nie przejadę raczej benzyniakiem. Będzie mi szkoda nawet wsiadać do benzyny, żeby jechać te 5 km po chleb. Takie mam jakieś wrażenie...nie wiem, może błędne.
- Rocznie jeśli chodzi o kilometry wychodzi ok. 20 tys.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Czw, 09.12.2010, 22:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: MyĹ›lÄ™ nad awansem
Cytuj:
- Często (można powiedzieć codziennie) jeżdże na krótszych trasach, zanim beznyniak się nagrzeje, to nie osiągnie spalania bliższego danym z jakiejś tam tabelki

Jeśli krótsze odcinki to jednak lepiej jeździć na benzynie, to diesel musi się dobrze rozgrzać

Cytuj:
Tyle co przejadÄ™ dieslem, nie przejadÄ™ raczej benzyniakiem

Kiedys faktycznie tak było, jednak uważam że w tej chwili dobra niewysilona benzyna przejedzie więcej niz nowoczesny diesel.


Pią, 10.12.2010, 9:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: MyĹ›lÄ™ nad awansem
Fakt, że diesel musi się rozgrzac, ale w tym czasie nie pochłonie chyba więcej niż benzyna w tych samych warunkach. Może się mylę.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Pią, 10.12.2010, 10:09
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018