Obecny czas: Pią, 26.04.2024, 9:49




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
SZCZECIN OSZUŚCI PTD / K&K MOBILE 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post SZCZECIN OSZUĹšCI PTD / K&K MOBILE
Kupiłem z tego autohandlu samochód sprowadzony z Niemiec i chciałem się podzielić kilkoma uwagami:

- przekonywali, że samochód jest zwolniony z opłaty recyklingowej (500zł), ponieważ jest sprowadzony przez firmę. Otrzymałem zaświadczenie o zakresie działalności firmy, które miało wystarczyć do rejestracji – BZDURA. Musiałem ją zapłacić sam, a w ogłoszeniu wyraźnie napisali i potem zapewniali, że samochód jest w całości opłacony i przygotowany do rejestracji.

- samochód w „idealnym stanie technicznym”, który miał nie wymagać żadnego wkładu finansowego na dzień dobry miał do wymiany felgę i łożysko, ponieważ jeździł z NIEDOKRĘCONYM KOŁEM .

- zauważyłem, że nie działa jedna z szyb elektrycznych, na co usłyszałem że to nie problem, bo to tylna szyba i sobie kiedyś wymienię (!) i po wielkich „negocjacjach” z łaski opuścili 100zł na to, mimo że mechanizm z wymianą kosztuje przynajmniej dwukrotnie więcej.

- w ogłoszeniu napisano, że samochód ma autoalarm, a na miejscy sprzedający powiedział że nie (musiało mu się „wpisać” przez pomyłkę). Żadnej obniżki ceny z tego powodu.

- w ogłoszeniu napisano, że rok produkcji samochodu to 2000, jednak w niemieckich dokumentach nie ma takiej informacji, jest tylko data pierwszej rejestracji. Ta rzeczywiście nastąpiła w 2000, jednak na badaniu technicznym okazało się że samochód jest z 1999 roku.

- mimo wielokrotnych ustaleń telefonicznych nie przysłali mi do domu polskiego przeglądu i tłumaczenia dokumentów, których nie wziąłem od nich ze Szczecina, ponieważ rzekomo zostały jakimś cudem na biurku. Prawdopodobnie nigdy ich nie mieli.

- dwukrotnie rozmawialiśmy o tym, że samochód nie ma gaśnicy, trójkąta i apteczki, pomimo obietnic nie dostałem ich.

- przed kupnem przez telefon zostałem poinformowany, że przednia szyba jest do wymiany, ale nie ma problemu bo zrobią to na miejscu na swój koszt tylko chcą żebym to najpierw zobaczył. Na miejscu okazało się, że wymiany nie będzie (w ogóle jej nie planowali…), ale chociaż dostałem na to 400zł upustu.

W ogłoszeniu napisali, iż misją ich firmy jest poprawa wizerunku sprzedaży samochodów używanych w naszym kraju. Nic bardziej mylnego. Był to mój pierwszy zakup, stąd pewna naiwność z mojej strony, nie sprawdziłem wszystkiego skrupulatnie tak jak powinienem. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM. UNIKAJCIE FIRMY K&K MOBILE TUDZIEŻ PTD PROFESSIONAL TUNING DESIGN (SZCZECIN, UL. LWOWSKA 6) I ICH WŁAŚCICIELI (SZYMON K.)/PRACOWNIKÓW, NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ.


Sob, 04.09.2010, 16:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: SZCZECIN OSZUĹšCI PTD / K&K MOBILE
Standardowe zachowanie, normalne w każdym komisie. I tak mało problemów z autem jak na naszych handlarzy którzy na codzień wciskają dużo gorsze miny. Komisy omijamy szeroki łukiem koledzy.

_________________
Fan ON


Sob, 04.09.2010, 18:22
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: SZCZECIN OSZUĹšCI PTD / K&K MOBILE
Masz prawo zwrócić auto jeśli jest z komisu i domagać się zwrotu z pieniędzy z tytuły niezgodności towaru z umową (jeśli coś wyszło po zakupie, a nie powiedzieli o tym)

Pytanie zasadnicze, skoro wiedziałeś o tylu mankamentach auta i widziałeś, że nie grają czysto ... po co brałeś to auto ?

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Sob, 04.09.2010, 20:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: SZCZECIN OSZUĹšCI PTD / K&K MOBILE
http://www.mg.gov.pl/NR/rdonlyres/02CDF ... kst_je.pdf

Art. 8 i 9. Masz 2 miesiÄ…ce na zwrot auta.

Cytuj:
ponieważ jeździł z NIEDOKRĘCONYM KOŁEM


To gratulacje braku czujności. Odkręcić koło mógł każdy, gdziekolwiek. Nie jest to wada nieistotna.

Cytuj:
po wielkich „negocjacjach” z łaski opuścili 100zł na to, mimo że mechanizm z wymianą kosztuje przynajmniej dwukrotnie więcej.


Nikt Ci nie kazał godzić się na tak małą rekompensatę.

Generalnie skoro w momencie zakupu dowiedziałeś się o większości wad, to nie wiem czemu się zdecydowałeś na zakup.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 04.09.2010, 21:03
Profil

Postów: 2
Post Re: SZCZECIN OSZUĹšCI PTD / K&K MOBILE
Chciałem przede wszystkim przedstawić podejście tego autohandlu do klienta. Sam zakup nie był może najbardziej udany, ale po drobnych naprawach wszystko zaczęło w miarę grać. Problem z nimi polega na tym, że nie mówią prawdy i na każdym kroku trzeba ich pilnować. Wiem, że to normalne u handlarzy, ale mimo to wydaje mi się, iż warto dzielić się takimi uwagami z innymi, być może potencjalnymi klientami tego konkretnego komisu.


Sob, 04.09.2010, 22:13
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: SZCZECIN OSZUĹšCI PTD / K&K MOBILE
No niestety Ameryki nie odkryłeś i tak jak już koledzy powiedzieli wszystkie komisy warto omijać szerokim łukiem.


Nie, 05.09.2010, 14:37
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: SZCZECIN OSZUĹšCI PTD / K&K MOBILE
W sumie w/w wady to i tak nic jak na 11-letnie auto. Wątpię czy zainteresowany znalazłby wóz z tego rocznika bez najdrobniejszej skazy. Mogłeś szukać dłużej albo zwiększyć budżet.
Można zapytać co to za samochód ?

ps. 1. Skoro sprzedawca wskazał Ci te usterki a Ty uzbrojony w tą wiedzę nabyłeś samochód - nie możesz rościć pretensji, gdyż zgodziłeś się na to i dostałeś za nie rabat.
ps. 2. .... omijaj komisy

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 08.09.2010, 19:04
Profil

Postów: 2
Post Re: SZCZECIN OSZUĹšCI PTD / K&K MOBILE
cobra napisał(a):
jak już koledzy powiedzieli wszystkie komisy warto omijać szerokim łukiem.


OK. to gdzie polecacie kupować auta za granicą czy lepiej od prywatnej osoby?


Wto, 09.11.2010, 13:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: SZCZECIN OSZUĹšCI PTD / K&K MOBILE
Za granicę najlepiej pojechać samemu z kimś obcykanym, a w kraju to wiadomo, że od osoby prywatnej, a nie z komisu.

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 09.11.2010, 14:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018