Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 11:09




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Coś niedrogiego :> 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post CoĹ› niedrogiego :>
Siema, chciałbym rozpocząć dyskusję, na te chwilę raczej hipotetyczną. Myślę bardzo delikatnie nad zmianą niedługo auta. Z racji jednak na przeprowadzkę do Krakowa i związane z tym rozmaite wydatki zakup auta się zdecydowanie skomplikował, a i budżet - jeżeli wsio dojdzie do skutku - bardzo ograniczony. Tak naprawdę, może to być kwota 3-5 tyś zł, być może więcej. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile mi się uda odłożyć. Szukam zwykłego auta do jazdy na co dzień, w grę nie wchodzi diesel. W przypadku auta wielkości kompakta niewykluczone samo PB. Szperam sobie różne bryki po allegro i jest ogrom rozmaitych aut.

Moje wymagania:
- młodsze niż 1990 rok
- wyposaĹĽone w miarÄ™ (elektryka, wspomaganie, centralny to absolutne minimum)
- w miarę dynamiczny (coś żwawszego od Esperala, czyli w przypadku aut tego gabarytu minimum te 1.8 i koło 100 km)
- zdrowa buda (wsio zależy od egzemplarza ofc, ale nie chce kupować niczego, czego już się dawno chwyciła rdza).
- kurduple typu Clio I, Punto, Saxo, Corsa, Micra, Pug 106 i inne takie duperele nie wchodzą w grę, uprzedzając POŃCZAKa - Sierra i e30 również :D

Zastanawiam się nad wszelkimi autami - od Mondeo MKI, Renault 19, Vectra, Audi 80, Laguna czy Civ V przez Almerę przed liftem, po Esperala z jakimś 2.0 bo są śmiesznie tanie, szczególnie biorąc pod uwagę, że za grosze kupuje się auto od I właściciela ze śmiesznym przebiegiem.

Generalnie jestem otwarty na wszelkie propozycje - aut jest od groma i chętnie wysłucham waszych teorii i pomysłów :)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.09.2010, 14:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
W górnych rejonach podanej przez Ciebie kwoty rozglądałbym się za Carinę E lub Mazdą 626 GE 5d. Oba auta solidne, duże, dobrze wyposażone - elektryka, klimatyzacja, poduszki itp. Szczególnie Carinę można tak jak Espero wyrwać od pierwszego właściciela z Polski, ale wtedy są to zazwyczaj Bieda Edition. Nie wiem jak Toyota, ale silniki 1.8 i 2.0 Mazdy raczej dobrze dogadują się z gazem.

Z mniejszych... i chyba lepszych do miasta to Civic 3d ale po 95 roku - za 5-6 tysięcy można chyba znaleźć coś z tej generacji. Dobre silniki, dodatkowo 3d produkowana w Japonii i nie ma problemów 5d z korozją.

Może jeszcze Primera... są tanie jak barszcz, ale to takie trochę bezpłciowe auto (nawet bardziej niż Carina).

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Nie, 05.09.2010, 14:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Carina to ok propozycja, tylko jeśli chodzi o współpracę z LPG to czarno to widzę. Jeśli chodzi o wyposażenie - coś by się znalazło sensownego ;)

Mazda 626 - jeździłem tym kiedyś parę razy, w sumie auto ok, chociaż średnio mi się widzi wizualnie no i kawałek krowy. Generalnie przyzwyczaiłem się do jazdy czymś większym i w autach typu Mazda 323c czy autach klasy Corsy jest mi zwyczajnie ciasno. Dlatego pomijając coś z większych aut, myślę nad czymś pośrednim, czym będzie łatwiej parkować po mieście.

Co do Primery - bezpłciowa jest, ale tak samo jak i w sumie cała reszta :lol: :wink: Nie jest to zła propozycja ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.09.2010, 15:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Za tą kasę proponowałbym Almerę przede wszystkim za jej legendarną bezawaryjność.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 05.09.2010, 15:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Tak, tylko przy autach za te pieniądze w sumie liczy się bardziej jak zadbane jest auto, niż to jakim z fabryki wyjeżdżało :)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.09.2010, 15:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
No właśnie to użytkownicy piszą, że to bezproblemowe auto, a nie producent :wink: Jak znajdziesz w dobrym stanie, nie po dzwonie, to żadnych niespodzianek nie będziesz miał.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 05.09.2010, 16:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Siakieś Volvo może? Za 5 koła można spokojnie coś fajnego łyknąć - np 4x0 1.7 turbo albo dziewięcesetę jakąś, tudzież zagazowane 850. Albo może, hm, Senator RWD LPG?

_________________
locha lover


Nie, 05.09.2010, 19:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2045
Miejscowość: Springfield
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Jeżeli myślisz o takiej lagunie to dobrze wyposażone będą modele po FLu więc one od 7,8 koła będą przynajmniej, z tego co pamiętam to 4 poduchy, wspomaganie, abs, klima w sumie też dosyć często spotykana raczej i materiały dobrej jakości. Z tego co pamiętam to problemem była by korozja układu wydechowego i pewnie na nadkolach mogło by się coś zbierać, elektroniki to one mają tyle co nic. Plusem takiej Laguny jest, że jak byś chciał kupić coś z tego samego rocznika to laguna będzie tańsza i lepiej wyposażona przeważnie bo wersje po flu byly bogate juz. Jedyne ryzyko to właśnie niezawodność, pewnie accord jakiś będzie pewniejszy ale pewnie 3 lata starszy.

Edit:
o wiele ciekawsza propozycja od laguny w sumie:
http://allegro.pl/renault-megane-classi ... 00689.html


Nie, 05.09.2010, 19:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Homer napisał(a):
Jeżeli myślisz o takiej lagunie to dobrze wyposażone będą modele po FLu więc one od 7,8 koła będą przynajmniej,


Przy tych kwotach różnica 2-3 tys. to wręcz granica zaporowa, dlatego na razie wolałbym się nastawić bardziej realnie i budżetowo.

Co do Megane - zieeeew. Poza tym kolejna propozycja, która przekracza grubo założony budżet!

Cytuj:
SiakieĹ› Volvo moĹĽe?


Szczerze mówiąc myślałem nad tym, ale bardziej czymś niskim, typu 460. 1.7 turbo to fajny motor, jednak z turbiną nie odważę się kupić. Jedynie coś wolnossącego wchodzi w grę. 850 to fajny czołg, nie jestem miłośnikiem kantów w środku (w przeciwieństwie do tych na zewnątrz), jednak nawet z LPG koszta śmigania tym po mieście to zdecydowanie niemałe sumy, no i zaparkować to gdziekolwiek w centrum graniczy z cudem :twisted: Ogólnie ciekawa opcja, ale ciężko będzie znaleźć coś sensownego, a nie chciałbym mieć potem wydatków związanych z utrzymaniem RWD.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.09.2010, 21:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Czterysety i osiemsety to FWD. A co do parkowania, to np seria 700/900 ma średnicę zawracania 9,9m, a 850tki 10,2 8) Także tego ;)

_________________
locha lover


Nie, 05.09.2010, 21:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Ból w gabarycie, nie w średnicy zawracania :) Już z Esperalem mam problemy z parkowaniem pod własnym blokiem, dlatego jest to tak naprawdę jedyny powód, dla którego rozważam coś z segmentu compact.

Osiemseta FWD - się niespodziewałem. Mój mechanior ma 850 i się go wypytam co i jak :D Co do serii 900 - nie wiem czemu jakoś mniej mnie przekonuje, głównie chyba za sprawą samych już sporych uturbionych silników.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.09.2010, 21:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
900 - silnik B230F - 2.3 bez turbo 115 koni, połowa na świecie jeździ w gazie, a silniki są tak bezproblemowe... że ch*j.

_________________
locha lover


Nie, 05.09.2010, 22:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Tak zerknÄ…Ĺ‚em i jednak mechanior mĂłj ma 940 :D

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.09.2010, 22:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Myślałeś o Nubirze hatchback?
mój wujek ma taką od nowości 2.0 16V niczym specjalnym się co prawda nie wyróżnia ale jest dość żwawa, dobrze się gazuje no i części są w razie potrzeby bardzo tanie.
Za 5-6tys. coś z początku produkcji powinieneś znaleźć :)

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 05.09.2010, 22:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Cytuj:
Myślałeś o Nubirze hatchback?

Z biegu powinieneś do Złotych Ust trafić :lol:


Matko, to auto to by chyba większą furorę niż Carens zrobiło...

Są samochody gdzie można aspekty wizualne zepchnąć na dalszy plan.. niestety nie jest to Nubira Hatchback

_________________
locha lover


Nie, 05.09.2010, 22:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Nubira to teoretyczny następca Espero, dosyć średnio udany. Nie oferuje kompletnie nic ciekawego, a wersja hatch to IMO totalna padaka. Jakbym miał lecieć w Daewoo, to bym kupił po prostu kolejne Espero tylko z 2.0.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.09.2010, 22:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Sorry Panowie, chciałem pomóc :)
Ale za to jaki egzotyk :twisted:
A moĹĽe Lantra tej generacji? http://allegro.pl/hyundai-lantra-kombi- ... 62754.html
albo Accent? http://allegro.pl/hyundai-accent-i1200753111.html
wieść niesie, że to dość przyzwoite samochody.
Żeby było ładnie to może?
http://otomoto.pl/lancia-delta-lancia-d ... 64178.html
http://allegro.pl/peugeot-306-1-9diesel ... 84904.html

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 05.09.2010, 22:25
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Czemu mnie nie lubisz?

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.09.2010, 22:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Bo odrzuciłeś na wstępie jedyne samochody które mogły być wysoko przy tych założeniach :twisted: :wink:

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 05.09.2010, 22:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: CoĹ› niedrogiego :>
Ale propozycje Lantry, Delty, Nubiry w hatchu, Accenta czy Puga w dieslu sÄ… stanowczo poniĹĽej pasa.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.09.2010, 22:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018