Obecny czas: Nie, 12.05.2024, 6:56




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Rejestracja samochodu z ważnym OC i przeglądem. 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post Rejestracja samochodu z waĹĽnym OC i przeglÄ…dem.
Witam, mam zamiar kupić sobie pierwsze auto aby mieć czym dojeżdżać do pracy i chce się dowiedzieć jak to jest z tym OC i przeglądem. Dajmy na to :P kupiłem auto, którego właściciel miał opłacone OC i przegląd jeszcze na pół roku od dnia sprzedaży. Czy przy rejestracji tego samochodu nie będę musiał robić przeglądu ? I czy nie będę musiał wykupywać OC ( mam 0 procent zniżki tak więc nie stać mnie na razie na zapłacenie ponad 1000 zł za OC), czy będę mógł używać OC sprzedawcy mimo, że zarejestruje auto na siebie ( 0 % zniżki ;p )? Jeżeli tak to jeszcze jedno pytanie, czy jak okaże się, że mogę używać jego OC to czy nie będę nic musiał dopłacać ( załóżmy, że koleś miał 60 % zniżki ) czy dopiero podniosą mi tę opłatę za OC po skończeniu się OC tamtego kolesia, czyli po pół roku? I czy będę mógł ewentualnie zrezygnować miesiąc przed końcem polisy wcześniejszego właściciela?


Czw, 09.09.2010, 20:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Rejestracja samochodu z waĹĽnym OC i przeglÄ…dem.
Przegląd auta Cię nie interesuje, dopóki jest, to jest ważny, bez względu na właściciela. Jeśli chodzi o OC - teoria głosi o 30 dniowym terminie na zgłoszenie się do ubezpieczalni, w jakiej poprzedni właściciel zakupił OC i dokonanie rekalkulacji składki i dopłacenie ewentualnej różnicy.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 09.09.2010, 20:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018