Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:56




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Renault Megane II 1.9 Dci 120 km Hatchback 
Autor Wiadomość

Postów: 3
Post Renault Megane II 1.9 Dci 120 km Hatchback
Witam chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tym autku Renault Megane II 1.9 Dci 120 km Hatchback
. Ostatnio nosze się z zamiare kupienia auta. Akurat posiadam do 13500zł niestety prędko więcej nie będe miał a więc wychodze z pytaniem czy uda sie kupić do tej kwoty to auto??( oglądająć allegro i otomoto znalazlem w miare dużo tych autek do takiej ceny) .
Po drugie jeśli już w kwesti kasy starczy mi to jaka najlepsza jest wersja? 1.6 czy 1.9 ponieważ czytam troche o tym zauważylem że 1.9 120km Dci jest najoszczędniejszy pod względem spalania
jak i najmniej awaryjny czy to prawda??
i po trzecie a zarazem ostatnie czy warto wogóle kupować to auto? wszyscy odradzają francuzów ( sam mam Lagune II z 1998r. i naprawde auto
jest dosyć awaryjne ciągle coś sie psuje i trzeba naprawiać a to dosyść drogie częśći) , więc jestem ciekaw jakie są wasze opinie? może ktoś ma megane II i powie czy opłaca sie kupić czy nie?? czekam na szczerze i prawdziwe odpowiedzi z góry dzięki
własnie przeglądając otomoto trafiłem na taką oto meganke co powiecie??
http://otomoto.pl/renault-megane-C15375903.html
I takÄ…
http://otomoto.pl/renault-megane-C15382410.html
http://otomoto.pl/renault...-C14672861.html
jak myślicie?


Czw, 07.10.2010, 13:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Renault Megane II 1.9 Dci 120 km Hatchback
Co do 1,9 dti obejrzyj sobie aktualny odcinek "Zakupu kontrolowanego" na TVN Turbo - tam testowano Scenika i Primerę z tym silnikiem - mówili, że często zdarzają się usterki i leci turbina.
Koleżanka ma podobną Meggi z 1.6 16V i jest bardzo zadowolona, mówi tylko, że na dzień dobry warto zmienić cewki zapłonowe, bo te fabrycznie montowane są wadliwe. A 1.6 (z doświadczenia mówię) nieźle znosi zagazowanie.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 07.10.2010, 13:54
Profil

Postów: 3
Post Re: Renault Megane II 1.9 Dci 120 km Hatchback
aha. ja właśnie słyszałem że jednak 1.9 Dci najlepsze oprócz tego że turbina siada... ale co sądzicie o tych autach które pokazałem ??


Czw, 07.10.2010, 14:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Renault Megane II 1.9 Dci 120 km Hatchback
Nie szukałbym najtańszej Meganki, bo w taki sposób możesz się tylko zrazić do marki. Mimo, że ceny są bardzo rozbieżne, to te niższe dlaczegoś są. Sam szukałem długi czas Laguny II 1.9dCi w cenie 12-13 tys. (2001 rok). Owszem - kupisz taką, ale tylko po to, żeby dołożyć zaraz do niej kolejne kilka tysi - w tym przypadku lepiej wziąć poprzedni model a doinwestowany.
Co do 1.9dCi ... usterki turbiny zdarzają się głównie, gdy na zimnej daje się od razu buta ... sam silnik nie ma nadzwyczajnej usterkowości, jest dynamiczny i przyjazny. Ostatnio jednak się przekonałem, że 1.9jtd w fiatach to coś, na co warto zwrócić uwagę ;).

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 08.10.2010, 12:48
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018