Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 19:37




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Gdzie po auto, do komisu czy w Europę uderzyć 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post Gdzie po auto, do komisu czy w EuropÄ™ uderzyć
Witam wszystkich uĹĽytkownikĂłw po raz pierwszy.

Mieszkam w woj.podkarpackim, chcę kupić samochód do 15 tys. diesel z rodziny kombivanów Partner, Kangoo,Doblo itd. Samochód ma służyć do przewożenia towarów. Proszę o poradę który model wybrać i najważniejsze czy szukać po komisach, ogłoszeniach czy też udać się z kimś kto robi takie wycieczki za 500 zł do Niemiec ,Holandii , Włoch?


Wto, 09.11.2010, 11:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Gdzie po auto, do komisu czy w EuropÄ™ uderzyć
Kupując za granicą wybierasz egzemplarz wg swojego gustu. Kupując w Polsce auto od handlarza musisz dać mu zarobić i bierzesz auto, które on tanio kupil. Generalnie szukałbym egzemplarza od osoby prywatnej bądź za granicą.

Co do 3 twoich propozycji (a w zasadzie 4 bo do Partnera dochodzi Berlingo) - te auta wg mnie się mocno różnią i na początek bym się przejechał każdym z nich. Mi np. Kangoo kompletnie nie leżało, bo czułem się w nim jak w typowym furgonie, natomiast Doblo tej generacji atakuje wszechobecnym plastikiem średniej maści. Z tej trójki Berlingo/Partner z HDi to naprawdę udane samochody.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 09.11.2010, 12:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Gdzie po auto, do komisu czy w EuropÄ™ uderzyć
Handlarza przynajmniej możesz możesz zaciągnąć do polskiego sądu, jak masz dowody, że Cię oszukał (rękojmia), zaś w EU możnaby fortunę wydać na to i zginąć w gąszczu tamtejszych przepisów. Zakup samochodu od osoby fizycznej to niemal niemożliwość - mówię to po 2 miesiącach poszukiwania samochodu.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 09.11.2010, 13:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Gdzie po auto, do komisu czy w EuropÄ™ uderzyć
A szukałes RR w komisach? Tam dopiero ciężko znaleźć samochód...

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 09.11.2010, 13:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Gdzie po auto, do komisu czy w EuropÄ™ uderzyć
Ja, jeżeli teraz miałbym brać samochód i chciałbym być pewny jego stanu technicznego jechałbym na zachód Niemiec.

Czasem wyjeżdżam po auta (Chemnitz/Zwickau) - 90% autohausów to Turcy (jest też paru Rosjan). Te auta aż tak bardzo lepsze od dostępnych w naszych komisach nie są, też mają kręcone liczniki i też często są składane z kilku. Chociaż fakt, że można trafić okazje, tj. ktoś akurat przyprowadza auto (tak kupiłem 206HDi).

A na zachodzie - ceny wyĹĽsze niĹĽ bliĹĽej granicy, sporo wyĹĽsze. Ale stan techniczny nieporĂłwnywalnie lepszy od rodzimych aut czy tych z w/w okolic.

_________________
HABEMUS SEDAN


Wto, 09.11.2010, 17:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018