Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 1:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Drugie auto - do 10 tys. 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Drugie auto - do 10 tys.
Witam ;)

Jako, że moje obecne auto chciało mnie zabić dzisiaj ( :lol: ) ostatecznie postanowiłem, że pożegnam się z nim wcześniej niż zamierzałem. Jeśli da rade chciałbym kupić "nowe" auto już w tym roku, albo na początku przyszłego ... wolałbym uniknąć kupowania w śniegu ;) . Stare zamierzam sprzedać za jakiś 1 tys. zł, więc jeśli ktoś chętny ... ;)

Oczekiwania:

Minimum 4 drzwiowe, mile widziane 5 drzwiowe hatche :twisted:
Silnik benzynowy, benzynie plus pierdom dinozaurów (LPG) dziękuje, diesle ewentualnie rozpatrzę. Silnik nie większy niż hmm 1.7 :>
Klimatyzacja
Przednie szyby elektryczne (tylne w elektryce mile widziane ;))
Wspomaganie
2 x Airbag
W miarÄ™ bezawaryjne

To takie podstawowe wymagania ;) Budżet do 10 tys., może być lekko nagięty ;)

Nie ukrywam, że mam bardzo mocnego kandydata na którego jestem właściwie zdecydowany, a nawet dwóch ale chętnie posłucham waszych propozycji.
Mój kandydat nr 1 - Mazda 323F (model produkowany od 1998r) silnik 1.5 - 1.6 benzyna na łańcuchu, urodą nie grzeszy, ale to też jest pewien plus bo auto nie musisz się w oczy rzucać. Czytałem sporo o tym modelu i temu autu poza bezpłciowością nie można nic zarzucić ;)

Mój kandydat nr 2 - Nissan Almera N15 - wersja po liftingu. Stoją w podobnych cenach co Mazda, silnik 1.4 benzyna ...tylko ta korozja ;) Kumpel ma takiego i nie narzeka ogólnie jeśli nie mówi się o rdzy ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 14.11.2010, 21:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Dlaczego nie chcesz gazu?

_________________
locha lover


Nie, 14.11.2010, 22:09
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
kenji napisał(a):
Dlaczego nie chcesz gazu?


Bo dobrze mi się jeździ na samej benzynie :twisted: Nie szukam oszczędności (nie zrozumcie tego, że chce 4.0 RWD PB, na to jeszcze przyjdzie czas), Polo przyzwyczaiło mnie częstych wizyt na stacji mimo małych gabarytów ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Nie, 14.11.2010, 22:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Jeśli nie przeraża cię brzydota to Corolla e11, za 10k kupisz 1.6 110KM z sensownym wyposażeniem.

323F nie rdzewiały przypadkiem (nie wiem czy mnie pamięć nie myli)?
Za Almerą sam się kiedyś rozglądałem ale te zadbane i niepordzewiałe (a nie jest ich wcale tak dużo) trzymają cenę.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Nie, 14.11.2010, 23:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Tapir napisał(a):
Jeśli nie przeraża cię brzydota to Corolla e11, za 10k kupisz 1.6 110KM z sensownym wyposażeniem.

323F nie rdzewiały przypadkiem (nie wiem czy mnie pamięć nie myli)?
Za Almerą sam się kiedyś rozglądałem ale te zadbane i niepordzewiałe (a nie jest ich wcale tak dużo) trzymają cenę.


Corolla raczej mnie swoją brzydotą odstrasza :twisted: Już wole jeździć autem nijakim niż brzydkim ;) Co do rdzewienia "efki" to naczytałem się, że głównie śruby w podwoziu, a tak to rdzewieje jak każde inne normalne auto ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pon, 15.11.2010, 18:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Jeżeli 323f to może lepiej zainwestować w końcówkę produkcji poprzedniej generacji? Auto lepiej wygląda, a egzemplarze z ostatniego roku często są dostępne w limitowanych seriach, z dobrym wyposażeniem. Chyba, że bardziej na praktyczności Ci zależy, to wtedy BJ rzeczywiście lepsza będzie, tylko trzeba standardowo sprawdzić każdy egzemplarz pod względem rdzy i ewentualnego brania oleju przez silnik 1.5.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Pon, 15.11.2010, 23:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
N15 wartej uwagi w tych pieniądzach nie kupisz. Poza tym N15 straciła wiele z zalet N14. Za te pieniądze mógłbyś właśnie jakąś perełkę N14 znaleźć :)

Co do 323F - fajne auto, sprawdź uszelki w drzwiach ;) No i jako że zamierzasz jeździć tylko na PB, to 323F jak na stosunkowo małe silniki mistrzem oszczędności nie jest.

Nie wiem czemu nie wolisz czegoś mocniejszego z gazem, no ale różne są fetysze.

Corolla E11 to bardzo dobry pomysł. Z silnikiem 1.3 dosyć dynamiczne (nie wierzę w to co pisze) ale mało pali. Znajomy ma i jeżeli nie przeszkadza Ci koszmarny wygląd i średnie wykończenie to auto do przemieszania się ok.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 16.11.2010, 12:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1886
Miejscowość: Stalowa Wola / Lublin
Samochód: e46 coupe
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Kobi napisał(a):
ako, że moje obecne auto chciało mnie zabić dzisiaj

sorry za off topic, ale tak z ciekawości zapytam jak wyglądała próba zabójstwa na Twojej personie? :wink:


Wto, 16.11.2010, 15:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Ice napisał(a):
N15 wartej uwagi w tych pieniądzach nie kupisz. Poza tym N15 straciła wiele z zalet N14. Za te pieniądze mógłbyś właśnie jakąś perełkę N14 znaleźć :)


N15 jest z lat 1995-2000 i za 10 koła mozna znaleźć już super sztukę, a Tobie pewnie chodziło o N16 :wink: A N14 nie znajdziesz bo nie występuje :twisted:

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 16.11.2010, 15:37
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Sorry, coś mi się pomieszało ;)

Za 10 koła szukaj N15 GTi i Cie pokocham :mryellow: A tak na serio - w tych pieniądzach N15 można trafić naprawdę świetną i zostanie sporo kasy :>

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 16.11.2010, 16:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Wilhelm von Kropkus napisał(a):
Kobi napisał(a):
ako, że moje obecne auto chciało mnie zabić dzisiaj

sorry za off topic, ale tak z ciekawości zapytam jak wyglądała próba zabójstwa na Twojej personie? :wink:


Szkoda gadać. Nawet koleś który stracił ostatnio nogę mówił, że miałem szczęście, że stało się to pod domem. Otóż wachacz wyleciał ze zwrotnicy, koło się zgięło pod kątem prawie 90 stopniu co spowodowało, że wypadła też półoś z przegubu, więc jedna wielka pizda ... Wielkie pozdrowienia dla pana diagnosty który podobno sprawdził auto na przeglądzie na którym byłem tydzień wcześniej. Auto jutro holuje do warsztatu bo próba wymontowania wachacza pod domem zakończona niepowodzeniem (śruby się zapiekły), poza tym trzeba wymienić przewód hamulcowy który też ucierpiał.
Ice napisał(a):
Za 10 koła szukaj N15 GTi i Cie pokocham A tak na serio - w tych pieniądzach N15 można trafić naprawdę świetną i zostanie sporo kasy


N15 to naprawdÄ™ fajne auto w dobrych pieniÄ…dzach. Silnik 1.4 nawet daje rade w takim aucie, ale ta korozja w nim mnie z lekka przeraĹĽa ;)
Ice napisał(a):
to 323F jak na stosunkowo małe silniki mistrzem oszczędności nie jest.


Pali mniej od Polo więc jest wysoko ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Wto, 16.11.2010, 17:05
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Jurko napisał(a):
Jeżeli 323f to może lepiej zainwestować w końcówkę produkcji poprzedniej generacji? Auto lepiej wygląda, a egzemplarze z ostatniego roku często są dostępne w limitowanych seriach, z dobrym wyposażeniem.


Nie polecam, to jedna wielka rdza, sam miałem swego czasu taki ezgemplarz - juz w tedy 12-letni czyli tak jakby teraz kupic '98 i mimo tego ze szukałem jak w najlepszym stanie to regułą była korozja wenętrzych nadkoli tylnych (we wszystkich oglądanych przeze mnie sztukach :shock: ! i to na wylot) - korozja bagażnika pod tapicerką oczywiście oraz nalot juz na podłodze i progach. Super auto - ekstra silniki , drzwi bez ramek - na tamte czasy robił furrorę, ale ta korozja spędzała sen z powiek niestety .. nisko jak ch*j

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 19.11.2010, 11:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Ja też cofam swoją propozycję, żebyś kupował Almerę. Chcesz kupić 5d, a w tym stanie to koszmarne prawie kombi.

Co do rdzy - niestety, ale JDM z tego okresu ją lubią i to szczególnie w tematach podwoziowych, dlatego przed zakupem warto zajechać na podnośnik lub chociaż kanał.

Moje dwie propozycje aut dosyć niezłych, chociaż zapomnianych i pogrążonych w stereotypie:
http://moto.allegro.pl/rover-200-1-4-16 ... 49313.html
http://otomoto.pl/peugeot-306-C15489645.html

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 19.11.2010, 11:46
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Co do Peugeota to dziękuje postoje, nie mam zamiaru wydać 1 tys. na naprawę tylnej belki która była by na 100 procent do naprawy ;) Rover ... nie moja bajka, poza tym to małe auto, a ja szukam czegoś większego niż samochód klasy B ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 19.11.2010, 18:45
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Do głowy przychodzą mi kolejne typy ;)

Ford Focus I z silnikiem 1.6
Skoda Fabia 1.4
Opel Astra II 1.6

Miał ktoś bliższą styczność z tymi autami i może powiedzieć jak wypada eksploatacja ? ;)

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 19.11.2010, 22:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
No kurna, Kobi, Fabia, Astra? Czemu aż tak strasznie nijako? Nieśmiało podsunę jakiegoś Senatora - ewentualnie jakiegoś Miecia... :> tudzież Volvo :mryellow:

_________________
locha lover


Pią, 19.11.2010, 22:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Astra II na pewno będzie tania w eksploatacji, blachy już ok. Jak Ci się podoba to dobra opcja.

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 19.11.2010, 22:25
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
kenji napisał(a):
No kurna, Kobi, Fabia, Astra? Czemu aż tak strasznie nijako? Nieśmiało podsunę jakiegoś Senatora - ewentualnie jakiegoś Miecia... :> tudzież Volvo :mryellow:


Bo nie ma być ekstrawagancko ;) Ma być dobrze sprawujący się samochód. Senator - może w innym wcieleniu :twisted: O Volvo myślałem, konkretnie S40 ... ale naczytałem się o nim niezbyt pochlebnych opinii, to auto poza znaczkiem nie ma nic wspólnego ze Szwecją :twisted:
bartez napisał(a):
Astra II na pewno będzie tania w eksploatacji, blachy już ok. Jak Ci się podoba to dobra opcja.


Astra II nie jest tania w eksploatacji ? Przecież to bardzo popularny samochód, części musi być multum i za dobre ceny :>

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Pią, 19.11.2010, 22:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Kobi napisał(a):
Astra II nie jest tania w eksploatacji ? Przecież to bardzo popularny samochód, części musi być multum i za dobre ceny :>


No przecież piszę, że będzie :wink:

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 20.11.2010, 7:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Drugie auto - do 10 tys.
Kobi napisał(a):
Co do Peugeota to dziękuje postoje, nie mam zamiaru wydać 1 tys. na naprawę tylnej belki która była by na 100 procent do naprawy ;)


No tak. Już widzę, jak kupisz używane auto i nie włożyć w nie złotówki. Ciekawa teoria.

A co dalszych propozycji - Focus chociaż się fajnie prowadzi, więc ja bym szedł w tą stronę.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 20.11.2010, 12:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018