Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 21:52




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Coś z napędem na 4 koła dobrze wyposażonego 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: CoĹ› z napÄ™dem na 4 koĹ‚a dobrze wyposaĹĽonego
Kumpel coraz mocniej szuka, zainteresował się jeszcze Santa Fe i Toyotą LC (może ktoś cos moze powiedziec na temat tych aut) ale najgorzej jest z silnikiem. Na zachodzie coraz więcej sprzedaje się aut zasilanych PB, a sprzedawane tam używane diesle jadą do Polski i większość aut używanych w Polsce to diesle i ciężko coś znaleźć z benzyną.
A co powiecie na temat A6 Allroad? Silnik 2,7T jak znosi LPG?


Nie, 02.01.2011, 19:30
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: CoĹ› z napÄ™dem na 4 koĹ‚a dobrze wyposaĹĽonego
fiko7 napisał(a):
A co powiecie na temat A6 Allroad? Silnik 2,7T jak znosi LPG?

Trzyma mocno cenę, dużo egzemplarzy bitych, wymaga odpowiedniego serwisu, drogie w eksploatacji, genialny napęd, generalnie mało co się psuje, jest przestronne, instalacja LPG do tego silnika to MINIMUM 4500 zł, jeżeli chce by to było naprawdę profi to niech przygotuje 6 tysięcy ( kupienie taniej instalacji do tego silnika to głupota, szybko się zemści ), przed kupnem do sprawdzenia koniecznie zawieszenie ( pneumatyka ) i silnik (2 turbiny = 2 x koszty ). Szczerze powiedziawszy, pierwszy lepszy człowiek nie powinien kupować tego auta. Trzeba liczyć się z dużymi wydatkami.

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Pon, 03.01.2011, 16:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: CoĹ› z napÄ™dem na 4 koĹ‚a dobrze wyposaĹĽonego
To w takim razie zostaje chyba znalezienie Sorento lub Forestera, chyba że Santa Fe ale zbyt mało o nim wiemy.


Pon, 03.01.2011, 17:33
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: CoĹ› z napÄ™dem na 4 koĹ‚a dobrze wyposaĹĽonego
Tylko, że Forester tani w utrzymaniu również nie będzie. Same części są dosyć drogie.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 03.01.2011, 17:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: CoĹ› z napÄ™dem na 4 koĹ‚a dobrze wyposaĹĽonego
Tylko zarówno ja jak i kolega mamy bardzo dobre doswiadczenia z autami Japońskimi. Ja pamietam gdy w 2007 roku miałem 10 letniego Accorda w którego przez rok oprócz rzeczy eksploatacyjnych włozyłem około 200 zł (Jakiś niecały rok temu spotkałem chłopaka który kupił ode mnie ten samochód i był bardzo zadowolony bo auto nadal jest bezawaryjne. Gdy go kupował zastanawiał się jeszcze nad A4 i jak stwierdził dokonał bardzo dobrego wyboru kupując Hondę). Miałem kilka Toyot które były bezawaryjne, kolega miał tez kilka Toyot, a obecnie jeździ carina E w którą przez 3 lata oprócz eksploatacji praktycznie nic nie wlożył. O Foresterach też takie opinie krążą. Z tego też względu kolega rozważa jeszcze Lexusa RX 300 tylko te dołączany napęd słabo mu pasuje.


Pon, 03.01.2011, 18:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: CoĹ› z napÄ™dem na 4 koĹ‚a dobrze wyposaĹĽonego
Tak. Ale są elementy eksploatacyjne, których wymiany uniknąć się nie da, a marka Subaru słono sobie za wszelkie części liczy. Parę Motorów temu był właśnie test porównawczy Outbacka i Forestera w używanych i warto się przed zakupem zorientować o jakich kwotach mowa, żeby potem niemiło się nie zaskoczyć.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 03.01.2011, 19:11
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: CoĹ› z napÄ™dem na 4 koĹ‚a dobrze wyposaĹĽonego
Myslisz o rozrzadzie? Wydaje mi sie, ze tak samo jak w subaru, tak samo malo kto bedzie chcial dlubac rozrzad w v6t.. a jak juz to za rownie niemala kase.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Wto, 04.01.2011, 12:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018