Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 9:00




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Rodzinne do 10 tyś - proszę o pomoc. 
Autor Wiadomość

Postów: 19
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
witam ,
dziękuję Wam za wszystkie posty i podpowiedzi , dzięki nim mam już jakąś "wizję " przyszłego auta.
teraz muszę tylko je zobaczyć na 'żywo" i będę kombinować a myślę , że z tych aut jakie zaproponowaliscie już dam radę jedno wybrac.
mam pytanie odnośnie fiata multipli , bo wczoraj widziałam je i miałam wrażenie , że to takie delikatne autko ,że jak się w nie puknie to się rozleci :)
jaka jest prawda ? czy jest wygodnym autem ? bezpiecznym ? szczerze mówiąc to oryginalne pod względem wyglądu auto i dlatego przykuło moją uwagę , ale jak to się miewa do jakości ?


Nie, 23.01.2011, 21:52
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
Ice napisał(a):
mnap86 napisał(a):
A moze Fiat Ullyse? To bardzo fajne auto, do tego ma drzwi odsuwane, a nie tradycyjne, co ulatwia zaladunek na parkingach. Do tego mieszcza 7 osob..


Tylko auta tej półki, jak i inne Espace, Sharany etc. to już miniciężarówki i do jazdy po mieście dla kobiety to średnio wygodne auto :>



No wlasnie Ullyse jest mniejszy od sharana czy alhambry, a juz napewno od espace :)


Multipla.... Na pewno jest to auto "oryginalne" :). Jezeli nie bedzie zakatowane to pojezdzi.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Nie, 23.01.2011, 23:17
Profil

Postów: 19
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
ja już nie wiem co robić , wszystkie Wasze propozycje sprawdziłam i oto do czego doszłam :
Daewoo Tacuma - nie podoba mi się za bardzo, tzn jest ok i bagażnik nawet nawet , ale co z częściami ?
Ford Fiesta - okropnie mi siÄ™ nie podoba
Citroen Xsara Picasso - hmm ... sama nie wiem
Mitsubishi Space Star - jest fajny , ale jak z częściami ?
Mazda Premancy - śliczne auto , nowsze roczniki drogie , jak z częściami ?
Toyota Yaris Verso - jw. ( piękna )
Fiat Idea - malutki bagażnik ( odpada ) , Multipla - śmieszna , ale może byłaby ekonomiczna ?
a co myślicie o autach takich jak Skoda np. Fabia , Opel np. Meriva ?
generalnie powoli się poddaję , potrzebuję auto większe troszkę od golfa , ekonomiczne i bezpieczne, wygodne dla 5 osób z przyzwoitym bagażnikiem, mogę jezdzić na benzynie ( to nie problem ) , pojemność silnika to 1,4 - 1,6 ( wystarczy ) i żeby w razie awari części nie były bardzo drogie . czy mam za duże wymagania ? w trasę ( 300 km w jedną stronę ) wyjeżdżam 1 - 2 razy w miesiącu , niech to auto dobrze trzyma się drogi i mnie nie zawiedzie a będzie ok :)
może teraz określiłam się nieco lepiej i będziecie w stanie pomóc , pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez xgosiax, Wto, 25.01.2011, 21:34, edytowano w sumie 1 raz

Wto, 25.01.2011, 16:35
Profil

Postów: 159
Miejscowość: Nuneaton
Samochód: civic 9
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
z segmentu golfa tyle ze z wiekszym bagaznikiem :
opel astra II kombi - auto proste i niezawodne
citroen xsara kombi - wygodne i sympatyczne auto ktore nie psuje siÄ™ bardziej niz inne ;)
cos wiekszego:
opel vectra B kombi - kawalek wygodnego samochodu, trzeba uwazac na blache i zawieszenie
renault laguna I kombi - pojemny i wygodny

na ten moment nic innego mi nie przychodzi do głowy ;) ja bym brał astre II :roll:

_________________
był: Citroen ZX 1.8 8v PB + LPG
był: Opel Kadett 1.4 8v PB
był: Daewoo Nexia 1.5 16v PB + LPG
był: Seat Cordoba 1.6 8v PB + LPG
był: Citroen Xsara 1.4 8v PB
był: Vectra c 1.8 16v PB
był: Suzuki Alto 1.1 PB
Jest: Honda Jazz III 1.4 PB
Jest: Honda Civic IX 1.8 PB


Wto, 25.01.2011, 20:35
Profil

Postów: 19
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
wzięłabym astrę , ale nie w kombi :/ auta w kombi są straasznie dłuuuugie i brzydkie ... fajna jest 3 i 5 drzwiowa astra, właściwie to jak oglądałam auta to najbliższe wyglądem jest mi Daewoo Tacuma , bo raczej ma wszystko co mieć powinien i rozmiarowo też jest ok, tylko boje się , że z częściami problem będzie.
przejrzałam już chyba całe to forum i dużo fajnych aut znalazłam , tylko nie wiem co z tymi bagażnikami w nich. czas iść do komisu i obadać :)
ogólnie jak będę już na coś zdecydowana to z jakim zawieszeniem auto ma być ? hatchback tak ?


Wto, 25.01.2011, 21:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
Zastanawiasz się nad Oplem Merivą a odrzuciłaś Fiata Ideę który wielkościowo jest bardzo podobny.
Może Lancia Phedra tylko one około 20 tys.


Wto, 25.01.2011, 22:50
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
xgosiax napisał(a):
Mitsubishi Space Star - jest fajny , ale jak z częściami ?



Czesci bardzo tanie, wiele wymiennych z modelami colt/lancer. Ogolnie to auto ma bardzo wiele z nimi wspolnego.. A i jest naprawde bezawaryjne.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Wto, 25.01.2011, 22:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
mnap86 napisał(a):
A i jest naprawde bezawaryjne.


...poza ogromną podatnością na korozję, te auta gniją do potęgi. Równie fatalnym pod tym względem wyborem może byc tylko mazda mpv

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 26.01.2011, 1:57
Profil

Postów: 19
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
fiko7 napisał(a):
Zastanawiasz się nad Oplem Merivą a odrzuciłaś Fiata Ideę który wielkościowo jest bardzo podobny.


przepraszam , że nie znam się na wielkości aut i bagażników w nich :)
ja te wnioski wyciągnęłam po fotkach z internetu ...


Śro, 26.01.2011, 12:44
Profil

Postów: 19
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
pardon napisał(a):
mnap86 napisał(a):
A i jest naprawde bezawaryjne.


...poza ogromną podatnością na korozję, te auta gniją do potęgi. Równie fatalnym pod tym względem wyborem może byc tylko mazda mpv



hmm myślisz , że wpadnę pod podłogę ?



dziękuję za wszystkie posty , dużo czytałam o tym modelu mitsubihi i 90% to opinie pozytywne , podoba mi się , więc w następnym tygodniu jadę oglądac :)
zobaczymy co z tego wyjdzie , mam nadzieję ,że będzie ok
jeżeli macie jeszcze jakieś opinie na jego temat proszę piszcie - im więcej tym lepiej . dziękuję.


Śro, 26.01.2011, 12:49
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
Oglądając go pomijając budę warto byłoby podjechać do warsztatu na podnośnik przed zakupem i sprawdzenie stanu podwozia.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 26.01.2011, 12:52
Profil

Postów: 19
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
witam ponownie ,
byłam już oglądać 1 auto ( rdza , rdza i jeszcze raz rdza ) a dzisiaj jadę zobaczyć to
http://otomoto.pl/mitsubishi-space-star ... 50287.html
co myslicie na jego temat ? czy mogę jakoś sprawdzić faktyczny przebieg i czy ten silnik nie jest za słaby na to auto ?
dziękuje i pozdrawiam

aa autko jest na włoskich blachach - niby opłacone - jaki stan jest włoskich aut ? mocno maltretują je tam ?


Wto, 01.02.2011, 12:20
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
Najwieksza bolaczka wloschow sa szkody parkingowe, ocierki itd... oni sie wszedzie pchaja, wiec jezeli czegos sie spodziewac, to najbardziej drobnych napraw blotnikow, drzwi, zderzakow... Chyba, ze ktos przywiozl rozbitka i wyklepal (co wydaje sie malo oplacalne w przypadku takiego auta, chociaz wszystko mozliwe).

Silnik standard, wyglada przyzwoicie.

Kierownica na moje oko ma wiecej niz 165Kkm, obstawialbym 200-220.. chociaz wlosi raczej nie dbaja zbytnio o auta (potrafia trzymac smietnik, podrapac, poobijac...). Zdazaja im sie rowniez "rece z papieru sciernego" czym mozna by sprobowac tlumaczyc kierownice..

Z drugiej strony to sa bardzo malo awaryjne auta, wiec jezeli nie jest zgnite ani nikt go nie naprawila drutem... to pojezdzi jeszcze dlugo.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Wto, 01.02.2011, 22:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
No raczej przebieg ciut zaniżony, patrząc na kierę. Auta z Włoch łagodniej traktuje rdza, także to w tym wypadku może być dużym atutem ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 01.02.2011, 23:36
Profil

Postów: 19
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
na początku chciałabym podziękować Ice za to ,że "pokazał" mi auto mitsubishi space star :) a całej reszcie użytkowników forum za pomoc i opinie.
myślę , że już trafiłam w swój typ auta i właśnie mitsubishi chce jezdzić. te auto do którego linka Wam pokazałam jest super, nie mówię już tu o przebiegu , bo wiadomo ,że większość ma cofane liczniki , ale z tego co zauważyłam to rdzy nie ma nigdzie , w środku jak i na zewnątrz stan jest idealny i silnik pracuje cicho i równo.auto ma fajne gabaryty ( o takie mi chodziło ) , jest wygodne i wogóle naj ;) reszty dowiem się już konkretnie przy podpisaniu umowy ( będę chciała odwiedzić stację diagnostyczną ), panowie z komisu mili i chętni do współpracy, więc wszystko powinno dobrze się skończyć tzn, kupnem przeze mnie tego auta. podsumowując dużo "dało" mi wasze forum i przez to jestem troszkę mądrzejsza i myślę , że dokonam trafnego wyboru.
mam nadziejÄ™, ĹĽe juĹĽ w sobotÄ™ pochwalÄ™ siÄ™ swoim nowym autem :) pozdrawiam


Śro, 02.02.2011, 21:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
No widzisz, a chciałaś Carensa :twisted:

_________________
locha lover


Śro, 02.02.2011, 21:06
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
Cieszymy się Twoim szczęściem ;)

Przed kupnem jedź obowiązkowo do mechanika. Tylko najlepiej do jakiegoś znajomego - niech Ci poleci jakiś kolega/znajomy ktokolwiek. Komisy często się godzą na oględziny u mechanika, tylko okazuje się, że mają swoich zaprzyjaźnionych, którzy oczywiście są stronniczy. Dlatego zadbaj, żeby auto trafiło do kogoś, kto obejrzy go fachowym i przede wszystkim obiektywnym okiem. Ludzie na tym rynku się znają, więc nawet nie wiesz jak nieświadomie możesz sama wybierając mechanika natrafić na takiego, który przyjaźni się z komisem :)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 02.02.2011, 21:12
Profil

Postów: 19
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
kenji napisał(a):
No widzisz, a chciałaś Carensa :twisted:



skutecznie wybiłeś mi to z głowy hihi


Śro, 02.02.2011, 22:21
Profil

Postów: 19
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
co do mechaników w tamtym rejonie to jest problem , nie znam w tym mieście nikogo - to mała miejscowość - więc wszyscy będą się znali ... niedaleko jest Toruń, ale niestety i tam nie będę wiedziała do kogo uderzyć , dlatego do głowy przyszła mi tylko stacja diagnostyczna , której będę szukać ... najgorszy do rozgryzienia jest stan techniczny , ale w sumie to jest 12to letnie auto i na szał też nie mogę liczyć . jak już jesteście tacy mili to powiedzcie na co szczególnie zwrócić uwagę , żeby się w coś nie wpakować ?


Śro, 02.02.2011, 22:27
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: proszÄ™ o pomoc :)
No cóż, jako kobieta średnio zorientowana w motoryzacji to sama raczej nie masz co sprawdzać jakiś szczególnych objawów, bo mija się to z celem. Weź po prostu jakiegoś chłopa ze swojego otoczenia, który odróżnia przód auta od tyłu i coś Ci powinien z podstawowych rzeczy doradzić.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 02.02.2011, 22:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018