Obecny czas: Sob, 20.04.2024, 1:39




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Pampersowóz do 30 tys 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
pardon kup Alteę i zamiast "panie kierowniku" będą Ci mówić Szefo Image

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 03.02.2011, 15:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 20
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
OPEL ASTRA III
RENAULT MEGANE COMBI - choc pewnie Reanult odpada..

To sa samochody, ktore kupisz pewniaki 4-5 letnie w tych pieniadzach, z przeniegami okolo 100 tys. km.

100 KM i klime ma juz chyba kazde auto klasy sredniej...

W sumie to zostaje Ci tylko ta nudna ASTRA III i FOCUS

_________________
2.0 dCi 175 2.0 TCE 180 1.6 HDI 90


Czw, 03.02.2011, 15:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
DĹĽony napisał(a):
Tyle, ĹĽe benzyniaki niezbyt lubiÄ… siÄ™ z gazem.

to mi akurat nie przeszkadza gdyĹĽ nie rozwaĹĽam instalowania lpg

Jesli chodzi o megane combi - podoba mi się zwłaszcza z zewnątrz, natomiast nie wiem dlaczego ale wszystkie egzemplarze które widziałem miały strasznie wyciorane wnętrze - zwłaszcza te szare plastiki (gałka, kiera, klamki, uchwyty) były pożółknięte niczym palce palacza - bardzo to niesmacznie wyglada :(

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 03.02.2011, 20:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
Megane kombi mnie też się zawsze podobało, ale i druga seria nie jest pozbawiona problemów z elektryką i elektroniką - ale jak coś ma tego dużo, to większe jest ryzyko, że się popsuje. Ja w swoim Szczeniaku, jak wiesz, miałem silnik 1,6l 16V z gazem i to był chyba najlepszy element tego samochodu - poza karoserią - oczywiście. Więc Megane II z tym silnikiem byłoby niezłym rozwiązaniem.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 03.02.2011, 20:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
RR ltd Co. napisał(a):
Megane kombi mnie też się zawsze podobało, ale i druga seria nie jest pozbawiona problemów z elektryką i elektroniką - ale jak coś ma tego dużo, to większe jest ryzyko, że się popsuje. Ja w swoim Szczeniaku, jak wiesz, miałem silnik 1,6l 16V z gazem i to był chyba najlepszy element tego samochodu - poza karoserią - oczywiście. Więc Megane II z tym silnikiem byłoby niezłym rozwiązaniem.

Mój wujas miał takiego kombiaka od nowości, z tym że chyba 1,4. Od samego początku coś nie grało z silnikiem. Na gwarancji robili co mogli ale nic nie pomagało. Skończyła się gwarancja sprzedał auto bo nie miał już do niego siły... No ale może miał pecha :wink:


Czw, 03.02.2011, 21:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 20
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
pardon napisał(a):
DĹĽony napisał(a):
Tyle, ĹĽe benzyniaki niezbyt lubiÄ… siÄ™ z gazem.

to mi akurat nie przeszkadza gdyĹĽ nie rozwaĹĽam instalowania lpg

Jesli chodzi o megane combi - podoba mi się zwłaszcza z zewnątrz, natomiast nie wiem dlaczego ale wszystkie egzemplarze które widziałem miały strasznie wyciorane wnętrze - zwłaszcza te szare plastiki (gałka, kiera, klamki, uchwyty) były pożółknięte niczym palce palacza - bardzo to niesmacznie wyglada :(


To jest problem aut z wlasnie szarym wnetrzem, zaczyna sie to pokazywac przy przebiegach 150-200 tys. km
W czarnym tego nie ma napewno, bo nic takiego nie widzialem.

Kolega po poliftowe Megane Kombi, przebieg cos ponad 150 tys. km, nie ma absolutnie zadnych problemow z samochodem.
Silnik 1.9 dCi.

Tu masz ciekawa oferte, w budzecie, krajowka z przebiegiem 86000 km:

http://otomoto.pl/renault-megane-fl-kra ... 49200.html

Wyposazenie w sumie ok, brakuje tylko xenonow.

_________________
2.0 dCi 175 2.0 TCE 180 1.6 HDI 90


Pią, 04.02.2011, 6:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
Mam w domu
MazdÄ™ 6 2.0 benzyna kombi
Focusa II 1,8 tdci

Wcześniej miałem focusa I 1.6

Mazda bije na głowę w komforcie focusa na głowę. To jest pewne. Nie wiem tylko jak roczniki starsze bo moja jest 2007. W każdym razie jak czegoś jesteś ciekawy to pytaj, bo dużo by pisać.

W kaĹĽdym razie mazda jest super.


Pią, 04.02.2011, 13:31
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
Komfort jest podobny i w wersji sprzed 2006, jedynie tam rdza ponoć bardziej dokucza.

IMO ze wszystkich propozycji Focus i Mazda to dwie najciekawsze opcje. Albo kompakt, który się świetnie prowadzi jak na zwykły wóz, albo coś wygodniejszego.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 04.02.2011, 14:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 20
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
Nigdy nie mialem, nigdy nie jechalem Mazda 6. Mial gosc na osiedlu i chwalil, mial wlasnie 2.0 benz.
Auto generalnie troche drozsze w czesciach ekspolatacyjnych od konkurencji, jesli chodzi o powazniejsze tematy to robi sie juz naprawde duzo drozej. 2.0 benz, tez dodatkowo bedzie palil ze 2-3 l/100km - raz silnik, dwa jest to auto klase wyzej.

_________________
2.0 dCi 175 2.0 TCE 180 1.6 HDI 90


Pią, 04.02.2011, 14:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
Mazda mi średnio pali 9-9.5 w jeździe mieszanej z czego 2/3 to miasto.
Na trasie przy spokojnej jeździe można zejść poniżej 7l przy normalnej 7-7.5l

Focus 1.6 benzyna mniej więcej litr mniej niż Mazda.

Nowy focus 1.8 tdci nie wiem ile pali w trasie. W mieście żonie pali 6-7l ale sporo korków.

IMO diesel nie jest wielką oszczędnością i dobrze robisz myśląć o PB.


Pią, 04.02.2011, 17:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
generalnie przełykam spalanie 12-13 litrów PB, więc ON mnie nie urządza. Co do forda to jestem skłonny przytulic nawet 1.8 czy 2.0 ale czytałem, że te silniki poza plusem (łańcuch) mają jakieś obsługowe sentencje typu cykliczna regulacja luzu zaworowego etc.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 04.02.2011, 21:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
A moĹĽe avensis?

MajÄ… 2 egzemplarze:
http://www.toyota.pewneauto.pl/szczeg.a ... 965#szczeg

http://www.toyota.pewneauto.pl/szczeg.a ... 966#szczeg


Nie, 06.02.2011, 20:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
Nikt jeszcze nie wspomniał tutaj o Vectrze C, wersja liftback dość praktyczna, miejsca wewnątrz sporo. Wybór egzemplarzy też niezły, no chyba że zraziłeś się do Opla?

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Pon, 07.02.2011, 9:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
nie, nie zraziłem się - mogę pomyśleć też o C / Signum - jednak nie zagłebiałem sie w temat

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 07.02.2011, 10:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
pardon wymień może modele, które ewentualnie bierzesz pod uwagę bo z tego co widzę to na wszystko baskont :mryellow:

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Pon, 07.02.2011, 15:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
Dziś zauważyłem pewną niepokojącą tendencje u Ciebie, pardon :
Najpierw miałeś FWD, później kupiłeś RWD i miałeś wysoko, później RWD/AWD, a teraz rozglądasz się za FWD. To tak jakby jakieś stworzenie ewolucyjnie wyszło z wody, pochodziło po lądzie po czym wróciło do bycia planktonem. Jest nisko.


A na serio - weĹş coĹ› co chociaĹĽ trochÄ™ jest AWD. Lepszy IRD unit niĹĽ Focus xD
BTW - i tak wybierzesz focusa, lub coś co akurat Ci wpadnie na myśl, dlatego nawet nie próbuje Ci czegoś tu sugerować, bo jest to kompletnie bez sensu.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pon, 07.02.2011, 16:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
stan1906 napisał(a):
z tego co widzÄ™ to na wszystko baskont :mryellow:


:lol: no pierwszy raz w zyciu mam mega baskont :lol: serio nie wiem co wziąść.

@ Pończak - za tą cenę nie ma nic rozsądnego rwd - nie kupie przecież starej e46 w padniętym dieslu z przebiegiem bańki. Suva żadnego nie chce bo miałem terenówkę więc po co brać coś co jest od niej gorsze? Planowałem w wakacje cos do zabawy na tył - z3 lub miate ale plany uległy zmianie. Uaz poszedł do żyda, narazie jeżdzę śmieciarką 1.7D i szukam czegos co spełni moje wymogi - czyli bedzie w miare zwinne w mieście, pakowne, funkcjonalne i nie bedzie wyglądać jak puzon, to tego nie bedzie starsze niz 5-6 lat i zmieści się w budzecie. Sam sie zdziwiłem ze jak przyjdzie co do czego to wybór jest naprawdę wąski mimo bogactwa rynku motoryzacyjnego :lol:

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 07.02.2011, 18:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
Wybór jest wąski z tego samego powodu, z którego trudno znaleźć wóz który:
- ma RWD
- ma moc powyzej 160 km
- jest ladny
- czesci sa tanie
- dobrze lata bokiem
- jest lekki
- latwo dostepne czesci do tuningu
- budzet ponizej 10k
- max 10 letni woz


Po prostu - cudów nie ma. Szczególnie jak szukasz dupowozu. Wiem, że każdy by chciał całkiem bezawaryjny wóz, więc szukasz czegoś nowego, ale pamiętaj jak u nas jest - wiele ludzi szuka takich wozów, więc jest popyt - więc są handlarze - więc jest wiele samochodów które są poskładane z wraków - bo się to opyla. Trudno czasem poznać rozmiarów uszkodzenia. A płacisz jak za zboże, bo nowy rocznik. Dlatego właśnie jestem za tym, by kupić nieco starsze Audi - np. A4 B5 lub B6 nawet jeśli się trafi. Zobacz na Twojego kuzyna, upala starym A6 cały czas za granice a mimo wszystko ten wóz daje rade ciągnąć lawetę z jakimś małym miejskim samochodem na handel :>
Co jeszcze - polecam ten temat w wolnym czasie poczytać, bardzo ciekawe wypowiedzi się zdarzają:
http://www.racingforum.pl/Bite-ale-bezw ... 82229.html

BTW - jak będziesz jechał coś oglądać to daj znać, chętnie się zabiorę, albo pojedziemy moim wozem.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pon, 07.02.2011, 19:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
Bo u nas każdy chce dobrze i tanio. Tak się kufa nie da. Albo tani dupowóz, albo drogie utrzymanie, albo moc. A u nas ludzie chcieli by szybki, dynamiczny, tani, nic nie palący, młody i solidny samochód za 5 koła.

Pardziu dobrze robi, szuka pampersowozu, więc na H mu 300 km na tylnej osi, które będzie spalać budżet rodzinny stojąc w korku.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 07.02.2011, 19:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: PampersowĂłz do 30 tys
Cytuj:
upala starym A6 cały czas za granice a mimo wszystko ten wóz daje rade

nie daje rady bo juz trzecie TDi swapuje pod maske :> tamte zakatował

apropo pampersa - upaliłem dzis w komisie focusa 2 w hatchu 5d (z tym że klekot) i badajac kufer (nie mowie o zlozeniu tylnych foteli) to całkiem pojemny - pytanie czy wózek rwd tam wejdzie - mam jeszcze sporo czas więc mam totalny luz na przymiarki

Cytuj:
poskładane z wraków

dlatego nie interesuje mnie import, tylko krajowka najlepiej wtĂłrnik salonowy

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 07.02.2011, 19:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018