Wszelkie porady dotyczące kupna samochodu, zarówno nowego, jak i używanego
Wyślij odpowiedź

Chevrolet Lacetti

Pon, 28.03.2011, 18:57

Witam.

Przymierzamy się z tatą do kupna drugiego samochodu. W grę wchodzi między innymi właśnie ten Chevy. Zainteresowaliśmy się nim głównie ze względu na całkiem ciekawy wygląd oraz niską cenę ( model z 2006 roku można kupić za 16-17 tys :shock: ). Nie mam nigdzie jakiegoś konkretnego opisu tego modelu. Miał ktoś do czynienia z tym samochodem ? Jak to sie sprawuje, jak trwałość, będzie sprawiał dużo problemów ? Przewidywany przebieg roczny tego auta w naszych rękach to 6-7 tyś km. Warto ?

Re: Chevrolet Lacetti

Pon, 28.03.2011, 20:23

Kuzyn ma od nowości 2004 rok z silnikiem 1.6. Przejechał przez ten czas troche ponad 70 tys. Samochód użytkowany jest zdecydowanie delikatanie i nie sprawiał przez ten czas żadnych problemów. Prawde powiedziawszy nie przypominam sobie na chwilę obecną o jakiejś usterce. Jedyną drażniącą rzeczą były kiedyś często przepalające się żarówki z przodu. Sam samochód nie wzbudza żadnych emocji ani negatywnych ani pozytywnych. Zwykłe, całkiem pojemne jeździdło :)

Re: Chevrolet Lacetti

Pon, 28.03.2011, 21:05

A auta z jakim przebiegiem wchodzÄ… w gre?

Re: Chevrolet Lacetti

Pon, 28.03.2011, 21:24

Grzyws napisał(a):MiaĹ‚ ktoĹ› do czynienia z tym samochodem ?

Top gear :lol:

Re: Chevrolet Lacetti

Wto, 29.03.2011, 6:13

Ice z założenia miało być Bravo 2 1.9 JTD. Byliśmy wczoraj na jeździe próbnej żeby się tym przejechać i całkiem fajnie to jeździ. Co się tacie nie spodobało to dość głośna praca zawieszenia ale to raczej w każdym kompakcie tak jest. Nawet w BMW e90 jak jechałem na to dziurach dudni ;)
Czego szukamy ?
Kompakt - jak najmłodszy z jak najmniejszym przebiegiem do 36 tyś zł. Najlepiej diesel ale benzyna też wchodzi w grę. Oglądaliśmy Astrę 3 ale tacie nie przypasowało wnętrze i odpadła.
Jeszcze myślimy nad Fordem Focusem 2 z silnikiem 1.6 benzyna.
Lacetti wczoraj nam wpadło w ręce. Był niedaleko, niedrogi i baardzo zadbany dlatego się nim zainteresowaliśmy mało brakło do kupna ale ktoś na ubiegł i auta już nie ma. Auto z tej aukcji http://otomoto.pl/chevrolet-lacetti-1-w ... 89082.html. Dlatego o nie pytam bo gdyby znowu pojawiło się jakieś w takim stanie to ojciec byłby skłonny go kupić.

Wilhelm von Kropkus Dzięki ! Właśnie o takie informacje mi chodziło. A jeździłeś może tym samochodem ?

Re: Chevrolet Lacetti

Wto, 29.03.2011, 18:06

Samochodem jeździłem, ale bardzo mało. Zrobiłem nim max 100 km i znam go głównie z punktu widzenia pasażera tym nie mniej spróbuje napisać coś jeszcze. 8)
Jeśli chodzi o dynamike to powiedziałbym, że typowy kompakt z 1.6. szału nie robi, ale na codzień osobie spokojnie jeżdzącej wystarczy. Troche niepodobała mi się nie za precyzyjna skrzynia biegów i z tym mogłoby być lepiej. Zawieszenie jest nastawione miękko i przy szybszej jeździe buja się ;) Co ciekawe z tyłu jest wielowachacz. Aha i jeszcze jedno. Kuzyn ma sedana, ale techniczne jest to samo co hatchback. Generalnie o awaryjność nie obawiałbym się. Co do wnętrza troche za dużo szarości jak dla mnie, a deska z twardych plastików dosyć podatnych na zarysowania. Tak poza tym całkiem przestronne, również z tyłu. Jeszcze przyczepić się można nisko umieszczonej kanapy z tyłu i za małej ilości miejsca na stopy pod fotelem. Co przy dłuższej jeździe jest męczące. Narazie to tyle co mi przychodzi do głowy ;)

Re: Chevrolet Lacetti

Wto, 29.03.2011, 20:58

Dziekuje bardzo za odpowiedz:). Myślę że jeżeli znowu trafi sie taka okazja to będziemy skłonni w strone Lacetti. Jeżeli nie to wybór będzie między Foką a Bravką w zalezności co ma cichsze zawieszenie;)

Re: Chevrolet Lacetti

Wto, 29.03.2011, 21:01

czy to nie jest w dalszym ciągle poprostu lanos :?: Pytam bo duzo lacetti widziałem z "kapustą" na kierownicy

Re: Chevrolet Lacetti

Wto, 29.03.2011, 21:20

To jest Daewoo Lacetii, Nubira, Suzuki Reno, Chevrolet Lacetti i jeszcze ma z 30 innych nazw w zależności od rynku ;)
Następca Lanosa jednym słowem ;)
Wyślij odpowiedź