Obecny czas: Śro, 15.05.2024, 2:40




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Sedan dla przyjemności 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Niedawno wpadłem na ciekawą myśl. Mianowicie chodzi mi po głowie samochód tak do 4 tys., którego mógłbym sobie za nieduże pieniądze doprowadzić do ładu i używać raz na tydzień. Tak naprawdę mam już swojego faworyta w tej kwestii i jeśli byłoby to tylko możliwe chętnie zakupiłbym sobie takiego leisure car'a. Nie znajduję szczerzę mówiąc lepszej propozycji i trudno byłoby ją przebić ale....kto wie. Szedłbym najchętniej w takim kierunku:

90 B3 nazi sedan FWD/AWD PB fĂĽnf zylinder manual

Chciałbym po prostu samochód, którego mógłbym spokojnie dłużej potrzymać, coś co może za jakiś czas stanie się już wartościowym youngtimerem. Coś co będzie można zrobić samemu za pomocą młotka, za śmieszne pieniadze. No i oczywiście coś, czego nie skonsumuje mi ruda. No i oczywiście auto, którym można trochę przycisnąć. Oczywiście nie mówię tu o pomysłach typu amerykański motor technologicznie z czasów wojny secesyjnej, mający ćwierć kubika pojemności i moc 90 KM. Jakie inne propozycje w tych pieniądzach byłyby możliwe i w miarę trzymające się kryteriów?

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Nie, 10.04.2011, 12:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
ford sierra z silnikiem sohc 2.0 pinto. silnik nie do zajechania a baza może wyewoluować w co tylko chcesz :D łatwo i dość tanio można podnieść moc, poprawić hamulce itp itd. części tanie więc raczej nie będzie szkoda przybutować. RWD też swoje zrobi :)
minus? sierra, blachy, sierra.

ideału nie kupisz, jednak sierra to jest chyba to auto które najbardziej spisuje się jako taka podstawowa baza do różnych modów.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Nie, 10.04.2011, 14:03
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Najlatwiej z niej wykrzesac moc, bo do budy bez przerbobek wchodzi silnik 2.9, przy niskiej masie to juz jezdzi. Wymagana wymiana silnika, skrzyni (chyba, ze juz jest pod V6) i walu napedowego + elektryka do ogarniecia i mozna palic.

Rdza to faktycznie nie lada problem... tzreba szukac naprawde zadbanych egzemplarzy, ktore pol zycia w garazu staly.

Jak chcesz to mam bude mk1 coupe rozebrana niemalze, wymaga pospawania/polatania podlogi, wymiany progow i poprawek na drzwiach.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Nie, 10.04.2011, 14:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Bmw seria 3 e21.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 10.04.2011, 14:18
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
ford scorpio 2.9 V6 :mryellow: albo bmw e36 :>

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Nie, 10.04.2011, 15:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
BMW
E21, E28, E30, E34, E36
zalety: dosyć dostępne części, w ASO często części za nie dużą kasę, nawet do klasycznych modeli, mocne i trwałe silniki, sporo dyfrów do wyboru, dużo części tuningowych : zawieszenia, rozpórki itd.

Ford
Sierra
- tutaj proponujÄ™ jednak zakup 3d mk I i wrzucenie jakiegoĹ› fajnego silnika pokroju 2.9 V6 lub 2.0 DOHC.
Ale jeśli wolisz sedana to mk II idzie kupić w spoko stanie za nie wielką kasę. Do tego wrzucasz 2.9 V6 i sielana. Chyba, że Ci 2.0 DOHC wystarczy. Mi styka, na suchym bokiem nie idzie za chętnie, ale może na nowym zawiasie będzie lepiej.


ReasumujÄ…c : weĹş to co Ci siÄ™ spodoba, bo cytujÄ…c mojego znajomego:
Cytuj:
To jaki samochód wybieracie często zależy od bardzo zróżnicowanych czynników.

Od opinii waszego najlepszego kumpla, od wyniku testów w kolorowym magazynie, czy tego jakie cyferki znajdują się w tabelce z osiągami wygrzebanej gdzieś w czeluściach internetu – ja to określam jako wybieranie świadome. Generalnie jest w porządku bo niweluje ryzyko, że kupicie samochód zupełnie nie spełniający waszych oczekiwań.

To rozwiązanie ma jednak jedną zasadniczą wadę – na końcu waszej szczegółowej i wielowątkowej analizy zawsze jako najlepsza opcja wyjdzie wam golf w dieslu.


Weź więc ten wóz który po prostu Ci się spodoba a nie myśl o tym co jest rozsądniej. Najrozsądniej brać Golfa w dieselu.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Nie, 10.04.2011, 20:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Sam miałem kiedyś podobną zagwozdkę i IMO najrozsądniejszą opcją jest E30. I nie mówię tutaj teraz o lataniu bokami ale po prostu o czerpaniu przyjemności z weekendowej przejażdżki.
Auto na pewno rozwojowe, powoli staje się klasykiem, dresiwo przerzuciło się na młodsze Beemki. Zadbane sztuki niedługo IMO zaczną drożeć.
Zdaję sobie sprawę, że w założonym budżecie znaleźć zdrową sztukę (nie pordzewiałą, nie skażoną gazem ani ręką polskiego tjunera) nie będzie łatwo ale się da.

O coĹ› takiego mi chodzi: http://moto.allegro.pl/sprzedam-bmw-325 ... 01756.html
http://moto.allegro.pl/bmw-e30-zadbane- ... 37289.html

Kolega z pracy kupił zadbaną 320, jeździł ok rok (i już wtedy morda mu się cieszyła) a teraz zrobił swap na 2.8 z e36 + zawias i hamulce. Jeździ bajecznie.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Nie, 10.04.2011, 22:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Bynajmniej miałby to być samochód, który chciałbym doprowadzić do stanu oryginalnego (w miarę możliwości), taka landara do pucowania i polerowania w sobote i zdrapywania każdego komara z reflektora, gdy mi się będzie nudzić. Nie chcę się póki co się bawić w swapy, przekładki i odchudzanie, po to tylko żeby rozbijać się nim po krzakach. Do tego Sierra się na pewno nadaje (elo Pończak) Poza tym Ford mnie jakoś....źle nastraja, nie czuję w nim tego czegoś. Blachy Sierry faktycznie są...a w zasadzie ich nie ma. Co do tego to szczerze myślałem jeszcze właśnie nad E30 i E36. Jedno już odrzucone przez dresiwo, drugie jeszcze w niektórych kręgach wciąż na topie (elo Pończak). Jeśli byłoby coś co ma więcej niż te 2 litry pojemności....czemu nie. Na pewno nie coś w stylu 1,6 do E36....k**wa, bez przesady :> I o to chodzi by nie był to Golf w dieslu - to ma być czysto przyjemnościowy sprzęt do samozadowalania, niekoniecznie racjonalny.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Nie, 10.04.2011, 23:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Wiesz.. 1.6 sprawdza się jak chcesz jeździć tym ot tak dla samej jazdy, ewentualnie pójść bokiem zimą lub na mokrym trochę. Jak chcesz, żeby E36 sprawiało Ci przyjemność z jazdy to M50B25 albo M52B28.

E30 już są klasyczne, mało ich na allegro w ciekawym stanie i z dobrym silnikiem. Oraz kosztują już więcej niż np. rok temu. Tendencja youngtimerowa. E36 z kolei zaczyna zajmować miejsce E30 kiedyś, więc coraz więcej drift projektów w E36 będzie, co mnie cieszy (ile można oglądać E30 V8 :P)

Jak szukasz czegoś co kupisz za 4k i będziesz chciał trochę wydać na ten wóz to dozbieraj więcej, bo w takiej kasie nie kupisz czegoś co w serii będzie dawało radość z jazdy. Chyba, że jesteś mną i czerpiesz radość z jazdy bokiem - wtedy bierz Sierrę. W przypadku jazdy na okrągło - też się nada, lecz lepsze do tego będzie E30.

Może.. może uda się trafić za okolice 5k E30 318is który w tej budzie byłby całkiem żwawy.
Aha - nie doprowadzisz do ideału tanim kosztem czegoś co będzie RWD za mniej niż 4k i będzie miało mocny silnik. Musisz szukać wozu który za 4k będzie już w dobrym stanie, by poprawić tylko kilka rzeczy. Chyba, że dobry stan to taki, że samochód przejdzie przegląd :) Serio.

MoĹĽe coĹ› takiego:
1) http://otomoto.pl/bmw-320-zadbana-spraw ... 55940.html
2) http://otomoto.pl/bmw-318-C18238513.html
3) http://otomoto.pl/bmw-320-320i-129ps-al ... 10474.html

to tak na szybko znalazłem na allegro.. mniej więcej taki wóz mógłbyś kupić za tą kasę.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pon, 11.04.2011, 0:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 200
Miejscowość: Gniezno/DE-Witten
Samochód: Mercedes CL 500
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
a moĹĽe jakiĹ› W201?

_________________
Wyznaje tylko w jedną religie.
Mercedes

20 kwietnia 2011-na świat przychodzi moja ukochana córeczka Zuzia!
19.11.2010-ślub z moją ukochaną Monisią


Pon, 11.04.2011, 18:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Nie sądziłem, że tak tanie są te Mietki, całkiem ich sporo, nie mówiąc o tym, że wyglądają wizualnie lepiej od wielu BMW z ofert. Co do kryteriów, to szkoda tylko, że ciężko znaleźć (nie tyczy się to tylko Mercedesa) coś co miałoby więcej niż 2 litry pojemności.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Pon, 11.04.2011, 21:11
Profil

Postów: 992
Miejscowość: Stargard Szczecinski
Samochód: makaron
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Kiedys byl na allegro w201... evo. Tylko to poza budzetem :P Reszta jako funcar raczej nie warta uwagi... IMHO.

_________________
"Nie potrzebuję, ale na śniegu jest gładko jak dżilette :)"
-hajper


Wto, 12.04.2011, 12:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Czemu wszyscy piszą o funcar, jak kolega, z tego co potrafiłem wyczytać, chce samochód do wypicowania, który byłby mocny na trasie? Co do braku samochodów >2.0 ... pewnie dlatego, że wciąż wszystko leci z zachodu, a akcyza na takie silniki jest dużo wyższa.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 12.04.2011, 13:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
PiasQ napisał(a):
Czemu wszyscy piszą o funcar, jak kolega, z tego co potrafiłem wyczytać, chce samochód do wypicowania, który byłby mocny na trasie?
Gdzie ty wyczytałeś cokolwiek o trasie?
Ja zrozumiałem, że samochód ma dawać przyjemność. Dla jednego ta przyjemność to latanie bokiem, dla drugiego ciśnięcie na trasie, dla mnie to sprawna jazda po zakrętach i ewentualnie leniwe toczenie się po okolicy w niedzielne popołudnie.
Co do Mieczysława 190 - IMO ten samochód po prostu nie ma tego czegoś. Może i jest RWD PB i sedan ale po prostu nie powoduje jakiegokolwiek wzrostu ciśnienia.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Wto, 12.04.2011, 20:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Przyznam racjÄ™ Tapirowi, Mietek moĹĽe ma prestiĹĽ i poczucie luksusu, ale jakoĹ› nie ma w sobie ekspresji i emocji.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Wto, 12.04.2011, 20:57
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Bo Mercedes to dobry materiał na taryfę Image

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 12.04.2011, 21:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Ostatnio czasem coĹ› nie mam daru percepcji :P

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Wto, 12.04.2011, 21:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Dla mnie właśnie ma klimat to auto, przy takich założeniach sprawiłbym sobie MB190
Image :mryellow:

A jak nie, to zostaje jakaĹ› betka :>


Wto, 12.04.2011, 21:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Niby wsio ok, ale dalej brakuje mi tu tylko koguta na dachu.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 12.04.2011, 21:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Sedan dla przyjemnoĹ›ci
Ice napisał(a):
Niby wsio ok, ale dalej brakuje mi tu tylko koguta na dachu.

zrzędzisz. coraz mniej 190 na taksie jeździ. a dobry zadbany egzemplarz będzie przybierał na wartości ;)

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Wto, 12.04.2011, 22:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018