Switch to full style
Wszelkie porady dotyczące kupna samochodu, zarówno nowego, jak i używanego
Wyślij odpowiedź

co kupić żonie Forda KA czy Fiesta?

Pon, 11.04.2011, 12:19

Witam wszystkich serdecznie. Mam pewien dylemat, moja ślubna uparła się, że chce mieć swoje auto. Po długim procesie decyzyjnym udało mi się zawęzić krąg wyboru do dwóch aut:Ford KA i Ford Fiesta. Marka jest już ustalona pozostaje tylko wybrać. Nie chciałbym dokonać pochopnej decyzji bo w zasadzie ja też czasem tym autem będę jeździł, a muszę się szybko zdecydować. W Auto Plaza na Bielanach do 15 kwietnia jest akcja promocyjna Wielki Tydzień, czyli w zasadzie totalna wyprzedaż tego co mają na stanie. Chce się jeszcze załapać i kupić autko te parę tysi taniej…

Re: co kupić żonie Forda KA czy Fiesta?

Pon, 11.04.2011, 13:40

A. Nie ten dział troszkę
B. Ja brałbym Fiestę. Owszem, Ka to malutkie słodziutkie auto, ale Fiesta jest większa, wygodniejsza i równie ładna :wink:

Re: co kupić żonie Forda KA czy Fiesta?

Pon, 11.04.2011, 13:44

Popatrz na inne tematy i przeanalizuj czym siÄ™ roĹĽni TwĂłj temat od wszystkich innych w tym dziale? :)

Co do samochodu... no to ciężki wybór, ale jak by ktoś mnie zmuszał do podjęcia decyzji to bym wolał Fieste :)

Temat już został przeniesiony. Był w seryjnych. Mod.

Re: co kupić żonie Forda KA czy Fiesta?

Pon, 11.04.2011, 13:54

Zależy co jest Twoim priorytetem i ile siana masz na to..Ka jest tańsza od Fiesty,ale po dokupieniu paru opcji będzie w cenie Fiesty.Ale będziesz miał trochę więcej wyposażenia,Ka będzie trochę bardziej dynamiczna,lecz Fiesta będzie przestronniejsza.
Na ford.pl masz fajnÄ… opcjÄ™ ''porĂłwnanie'', klikasz samochody osobowe i dodajesz do porĂłwnania .
Liczba drzwi nie jest dla Ciebie ważna,dziecka żona wozić nie będzie,więc sądzę,że w Twoim przypadku lepszym autkiem dla żony będzie Ka.Chyba,że różnica 4-5 tyś.nie jest ważna,więc możesz dopłacić za większy bagażnik,więcej miejsca w środku,za stylistykę,ale chyba kosztem nieco gorszych osiągów.
Pamiętaj!Dla żony Ka,dla siebie RS :twisted:

Re: co kupić żonie Forda KA czy Fiesta?

Wto, 12.04.2011, 22:36

Domyślam się, że chodzi o samochody nowe. Bierz Fiestę 3d, wygląda fantastycznie i nie jest Fiatem.

Re: co kupić żonie Forda KA czy Fiesta?

Śro, 13.04.2011, 16:07

POŃCZAK napisał(a):DomyĹ›lam siÄ™, ĹĽe chodzi o samochody nowe. Bierz FiestÄ™ 3d, wyglÄ…da fantastycznie i nie jest Fiatem.


A co takiego z Fiatami jest nie tak? Poza tym, że to Fiaty? ;) Znajomi mają Grande Punto i Lineę i nie słyszałem żeby na nie narzekali. A cenowo są bardzo korzystnie, szczególnie wielgachna Linea. :)

Re: co kupić żonie Forda KA czy Fiesta?

Czw, 14.04.2011, 8:22

W sumie nic, poza tym, że po 10 latach będzie kosztował 25zł i wszystko w nim się zepsuje. Po prostu, Ford to marka wyżej od Fiata, więc nie chciałbym kupować modelu który jest fiatem z innym znaczkiem. Mógłbym kupić Forda przygotowanego wspólnie z BMW, ale kupiłbym BMW przygotowanego z Alfą Romeo. :twisted:
Poza tym Fiesta jest większa i ma lepsze proporcje.

Re: co kupić żonie Forda KA czy Fiesta?

Sob, 16.04.2011, 21:28

Jeśli wybór ograniczył się do dwóch małych Fordów i z nich trzeba zdecydować... hmm... zapytałbym żony który woli i już :> :lol:

Re: co kupić żonie Forda KA czy Fiesta?

Pią, 01.07.2011, 15:28

Kurai, na tym właśnie się skończyło : ) Ja wolałem Fiestę ale żona uparła się na KA i już nie było rozmowy! Trochę się potargowaliśmy w salonie w Auto Plaza na Sokratesa i dostaliśmy jeszcze rabat i zimówki w cenie, więc oferta całkiem spoko. Zresztą z bardzo fajny gość się nami zajmował. Tylko żona wybrała sobie oryginalny kolorek więc musi poczekać, ma przyjść za 2 tygodnie…
Wyślij odpowiedź