Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 17:25




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Dla młodej rodziny z dzieckiem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Witam! Z ciekawości chcę poznać Wasze zdanie na temat autka dla młodej rodziny z dzieckiem.
Znajomy ma przeznaczoną sumę 30k-40k PLN na auto używane,kilkuletnie,oszczędne,z dobrym wypasem..wiadomo..
Ważne są dla niego:poj i ustawność bagażnika(wózek),bezpieczeństwo i dobra widoczność z miejsca kierowcy(autem też będzie jeździć żona :wink: )
Zachorował na punkcie Kaszkaja i C-maxa (S-max też..),mówi,że z dieslem nie miał styczności i dla niego bez znaczenia czy benzyna czy dizel,choć osobiście uważam,że będzie się kręcił wokół komina..
Ogólnie bierze różne opcje pod uwagę:tzn. kombi np. Mondeo czy Passka też,oglądał Octavię 2.0TDi (170KM) liftback..klasa średnia to max,nie chce większego auta ,ale też nie chce kompakta(chyba,że SUV czy Van),marki premium odpadają,choć wspominał o A4 Avant..
Uważam,że C-max będzie dobrą propozycją:pojemny kufer,przeszklone nadwozie,dobre prowadzenie,wyposażenie itd.itp a jakie jest Wasze zdanie?
Mam jeszcze przy okazji małe pytanie nt.Forda w dieslu..któreś jednostki były mniej udane,ale nie mogę sobie przypomnieć które,czy 1.8 TDCi czy 2.0...?
Osobiście biorę inne kryteria pod uwagę,dlatego też nie chcę mu mieszać w głowie osobistymi sympatiami,więc liczę na Wasze propozycje,może ktoś miał niedawno podobny problem..Z góry dzięki!

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Wto, 07.06.2011, 21:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Avensis w benzynie będzie dobrą opcją, bo diesle D4-D dobre, ale drogie w serwisie. Z SUVów to pomyślałbym nad jakimś Foresterem.

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 07.06.2011, 21:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Mogę się wypowiedzieć do do Fordów.
2.0 TDCi w S Maxie/C Maxie/ Mondeo MK IV ma mało wspólnego z tragicznym silnikiem 2.0 TDCi 130 (koni) z Mondeo MK III.
W przedliftowym MK III (do maja 2003 ) wtryski Boscha bodajże to swoisty rodzaj bomby z opóźnionym zapłonem. W Mondeo z którym mam styczność potrafiły paść 4 na raz a po regeneracji po tygodniu jeszcze raz. Po liftingu zmienili chyba dostawcę wtrysków na Delphi i coś się poprawiło.A tak poza tym w 2.0 TDCi z MK III lubią padać pompy wtryskowe, alternatory i innego rodzaju osprzęt silnika. W Mk IV już nie słyszałem żeby ktoś strasznie narzekał na ten silnik ale tu nie doradzę bo nie mam styczności z takim autem.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Wto, 07.06.2011, 21:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
A jak ma się szóstka Mazdy na tle Avensisa na rynku używanych?ceny części,awaryjność..Forestera polecę,bo mi też chodził po głowie :wink:

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Wto, 07.06.2011, 21:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Przed liftem 2003 jak dobrze kojarze były wtryskiwacze Siemensa.

Edit
Szóstka to równie dobre auto co Avensis, ceny podobne tylko absolutnie nie diesel, bo tam wymiana wtryskiwaczy w ASO może wynieść około 20 tys zł. W Mazdzie większym problemem jest rdza w nadkolach z tyłu.

_________________
PB RWD jest wysoko


Wto, 07.06.2011, 21:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Co do Fordów,to w modelach np.S-max 2006,2007 już były wtryskiwacze wymienione? czyli też można śmiało polecić 1.8 TDCi i 2.0TDCi..

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Wto, 07.06.2011, 21:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Kaszkaj ma bodajże 390l bagażnika. Ciut mało jak na auto rodzinne.

Mogę dorzucić od siebie trzy grosze, bo:
1. Posiadam dziecko lat 3
2. Posiadam mazdÄ™ 6 i focusa II

Mazda to inna klasa. Wygoda, przestrzeń, jakość materiałów. Jak na razie ma 80 tys km i nie ma problemów. Silnik 2.0 benzyna, przyzwoite osiągi i spalanie.
Fajny system składanie siedzeń tylnych z bagażnika, zintegrowana siatka w rolecie rozwijana do sufitu. Bagażnik 505l starcza - kombi.

Focus to 1.8 tdci, zwykły 5D. Śmiga szybko i bardzo sprawnie, tylko sporo przy tym warczy. Od 1800 katapultuje, poniżej ledwo jedzie. Kiepskie plastiki. W porównaniu z mazdą węższy, mniej miejsca nogi, słabiej wyciszone wnętrze. Na te problemy z przestrzenią nie powinien cierpieć C-max.
Focus na razie ok 50 tys przejechane, przez 3 lata bez ĹĽadnych problemĂłw.

Krótko mówiąc przy dziecku poleciłbym minivana. Może mazda 5? Nie tylko przestrzeń i widoczność. Te wszystkie schowki, stoliczki rozkładane, zapalniczki dodatkowe, lusterka zaczynają mieć głęboki sens przy dzieciach - wcześniej uważałem to za duperele.
Kombi Ci tego nie da.


Pią, 10.06.2011, 13:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Z bagażnikiem to racyjka,też to zauważył.Mazdę 6 oglądaliśmy pare dni temu,spoko autko,Accord też mu się spodobał.
Jednak tak jak napisałeś,tak mu też mówiłem,że minivan ma więcej rodziinych bajerów:
Cytuj:
Kombi Ci tego nie da.
To prawda.
Hondy mu się spodobały i był zainteresowany nawet FR-V ,ale jednak ją odrzucił.Te tylne lampy.. i 6 miejsc nie potrzebuje..Nadal z minivanów przoduje Ford C-Max,ale Mazdę 5 musi też zobaczyć,bo to ciekawy model.
Fiatów i Francuzów :/ nie za bardzo ,choć wspominałem o Cromie z full wypasem,jednak nie jest przekonany a C5 miał przyjemność się przepłynąć :wink: jednak nie jest pewny tego zawieszenia :/ Bierze przeróżne opcje pod uwagę,choć coraz mniej zwykłe kombi..jednak przestrzeń,widoczność,te schowki,lusterka,stoliczki i in.bajery w minivanie mogą przekonać..

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Pią, 10.06.2011, 19:48
Profil

Postów: 32
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Mondziak 2006
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Jak Wam się podoba C-Max to bym brał C-Maxa – to jest sensowne, solidne autko. Jeżeli nie macie żadnego pewnego źródła zakupu, to najlepiej wybrać się do komisu przy ASO Forda, wtedy masz pewność, że kupisz sprawdzone autko, a nie szrota. Musicie poszperać sobie sami zgodnie z Waszymi preferencjami ale na przykład ten C-Max wygląda bardzo sensownie: http://www.uzywanejaknowe.pl/Oferta/174 ... 115km.aspx, albo ten http://www.uzywanejaknowe.pl/Oferta/172 ... 125km.aspx


Pon, 27.06.2011, 18:03
Profil

Postów: 32
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Mondziak 2006
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Zygix, kupili juĹĽ? Co wybrali?


Śro, 20.07.2011, 15:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Siema!Jeszcze nie kupili,ale są zdecydowani właśnie na C-Maxa na 99% Ten jeden procent został bo znajomy ma szwagra handlującego autami w Dojczach,więc może mu wciśnie coś innego heh
Jego słowa:''Dla siebie wziąłbym Accorda,6 Mazdy lub A4,ale Hania też ma tym jeździć więc zdecydowałem się na minivana.Dlaczego nie SUV?Bo w minivanie jest jednak więcej przydatnych funkcji rodzinnych..''
Wziął wszystkie opcje pod uwagę i mimo,że chorował też na pkt Kaszkaja zmienił zdanie na korzyść właśnie C-Maxa..

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Czw, 21.07.2011, 15:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Dla mĹ‚odej rodziny z dzieckiem
Całkiem fajne auto i na rodzinne dobrze sie nadaje, ale żeby uniknąć sporych ewentualnych kosztów proponowałbym silnik benzynowy.


Nie, 04.09.2011, 7:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018