Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 8:58




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
4-Osobowe auto do 25tyś. 
Autor Wiadomość

Postów: 2
Post 4-Osobowe auto do 25tyĹ›.
Na początku chciałbym się przywitać, więc :
Siema!!


Na przełomie I i II kwartału przyszłego roku (2012) planuje zakupić auto do 25tyś. Chciałbym żeby dzieci z tyłu czuły się wygodnie (syn 14lat i córka 21lat) lecz nie koniecznie musi być to kombi. Chcę by auto nie zżerało paliwa jak kombajn i by było bezawaryjne. Duża moc nie gra roli. Silnik to maksymalnie 2.0 najlepiej w dieslu. Rocznik auto to nie niższy niż 2005. Wszelkie tzw. francuzy odpadają. W tej chwili posiadam Citroen Saxo i żałuję kupna. Chcę by auto nie posiadało znów od groma elektroniki (wbudowany gps itp) ale jak już będą to przeboleje to. Wczoraj szperałem trochę po Otomoto.pl i znalazłem takie auto : http://otomoto.pl/dodge-caliber-C19340375.html

Postarałbym się dozbierać (Są sztuki po 29tyś. więc dozbieram do 29tyś. nie do 50tyś.) do tego auta ale na początku : Czy w ogóle warto?
Jakie polecacie auta w tych w/w warunkach?

Pozdrawiam


Śro, 10.08.2011, 19:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 4-Osobowe auto do 25tyĹ›.
Nastawianie się na najtańsze sztuki to igranie z ogniem, ale to szczegół ;). Zawiodłeś się na Saxo i skreślasz francuzy ... kupisz Dodge'a - skreślisz amerykańce (pomijam fakt rzadkości tego auta, więc i części) ... kup więc Woldzwagena (tylko obawiam się, że skreślisz też niemieckie auta) :twisted:

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 10.08.2011, 20:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1832
Miejscowość: SG
Samochód: 323F (BJ)
Post Re: 4-Osobowe auto do 25tyĹ›.
Ja mam dla Ciebie jedna propozycję - Kia Cee'd. Od kwoty 25 tyś praktycznie te auta się zaczynają, także dobrze by było, żebyś coś dozbierał. Kia zbiera coraz lepsze opinie, a kilka razy miałem okazję jechać Cee'dem porównując no z Corolla - Kia o wiele przestronniejsza.

_________________
<--- To było moje autko - Cadillac De Ville '92; 4.9L V8...


Czw, 11.08.2011, 6:52
Profil

Postów: 2
Post Re: 4-Osobowe auto do 25tyĹ›.
Tak naprawdę piszę syn, mojego ojca, który zamierza kupić auto i ja piszę jego słowa :D

Jak z Passatami do 25tyĹ›?
Możecie coś więcej powiedzieć o Cee'd?

@2up
Załóżmy na to : Kupiłeś sobie w sklepie np. Lay's, których nigdy w życiu nie jadłeś, żadnego smaku nie próbowałeś. I Ci nie zasmakowały. To chyba normalne że inne smaki będziesz się bał kupić by pieniądze nie poszły w błoto, bo w końcu nie chcesz się zawieść.


Czw, 11.08.2011, 8:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: 4-Osobowe auto do 25tyĹ›.
vankosiara napisał(a):
Załóżmy na to : Kupiłeś sobie w sklepie np. Lay's, których nigdy w życiu nie jadłeś, żadnego smaku nie próbowałeś. I Ci nie zasmakowały. To chyba normalne że inne smaki będziesz się bał kupić by pieniądze nie poszły w błoto, bo w końcu nie chcesz się zawieść.

Yyy ... nie?? To że jakiś konkretny smak mi nie podpasował ... to dlatego, że mi nie podpasował, a nie znaczy, że inne mi nie będą pasować :P ... Dla mnie jest nonsensem skreślać cały kraj za jeden, mały, niedoskonały model ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 11.08.2011, 9:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 4-Osobowe auto do 25tyĹ›.
Racja, ja francuzow po przygodach ze Scenikiem nie skresliłem, ale jak spróbowałem wurstu, to nie ciągnie mnie do croissantów :P :lol:
Passaty są drogie i za cenę francuza lub koreańczyka kupisz Passata 2-3 lata strszego :(

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 11.08.2011, 10:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: 4-Osobowe auto do 25tyĹ›.
Najlepszy jest Passat z bardzo udanym, absolutnie bezawaryjnym 2.0 tdi. Inne przy nim wymiękają. Zrobi milion kilometrów.
Czuj się pobłogosławiony i kup go.

Chyba, że masz jednak otwarty umysł i pytasz bo chcesz poznać inne opinie.

Moja koleżanka ostatnio kupiła Ceeda kombi 1.6 crdi 115km za 30 tys. Świeży, fajny samochód. Jak chcesz coś młodego, z pewniejszego źródła niż od emeryta z niemcowni, to dobry wybór.


Czw, 11.08.2011, 10:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 44
Miejscowość: PLE/PL
Samochód: wóz ludowy
Post Re: 4-Osobowe auto do 25tyĹ›.
Jeśli koniecznie musi być diesel, to dobre opinie ma fiatowski 1.9 jtd. Występuje m. in w Fiacie Bravo, Oplu Astra III i vectrze C i wielu innych. Natomiast modele vw wyprodukowane po 2005 skreśliłbym w ogóle.

_________________
"Лучше плохо ездить, чем хорошо ходить"....


Czw, 11.08.2011, 18:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 44
Miejscowość: PLE/PL
Samochód: wóz ludowy
Post Re: 4-Osobowe auto do 25tyĹ›.
smog napisał(a):
Najlepszy jest Passat z bardzo udanym, absolutnie bezawaryjnym 2.0 tdi. Inne przy nim wymiękają. Zrobi milion kilometrów.


E...tam passat. Touran z tym silnikiem to dopiero super auto. :> Normalnie aż się pali do działania (i tu nie ma przenośni). No i ta funkcja zasłony dymnej przy ruszaniu... :lol: :>

_________________
"Лучше плохо ездить, чем хорошо ходить"....


Czw, 11.08.2011, 18:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: 4-Osobowe auto do 25tyĹ›.
A ja polecÄ™ Accorda.
Z tyłu dzieci sie normalnie zmieszą, a nie jak w niektórych tu proponowanych gdy podsuniesz fotel kierowcy do końca, to nogi na siłe trzeba wpychac będzie.
Mało awaryjne, dobre silniki i ogólnie większych problemów nie powinno być z tym autem. Jeśli jeździsz głównie po mieście to polecam benzynę.


Nie, 04.09.2011, 8:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018