Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 4:24




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Tanie i dobre, czyli coś do 20tyś. zł 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 160
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Laguna
Post Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
Powiem tak, po 4 latach eksploatacji Laguny 2.2td jestem dość zadowolonym użytkownikiem diesla, niestety nic wiecznie trwać nie będzie i Laguna zbliżając się do 300tyś. km co prawda nie psuje się (odpukać), ale już w głowie staje się coraz mniej zaufanym kompanem np. na dalsze wyjazdy a tych przybywa ostatnio. W związku z tym że firma aby się rozwijała musi być cały czas dopakowywana pieniędzmi to na auto mam tylko 20tyś. zł. Podstawowy wymóg co do auta to 4/5 drzwi, jako taka pakowność i silnik diesla, dzieci nie mam więc to czy się dobrze wkłada wózek czy fotelik nie ma znaczenia ;). Oczywiście zacząłem od przeglądania samemu ale im więcej przeglądam tym mniej konkretów, stąd pytanie odnośnie waszych opinii i ew. propozycji bo pewnie pominąłem jakieś auto. Mi przyszło do głowy:

- Vectra C 1.9 (chyba cdti jest najpopularniejszy)
- Mondeo MK3 2.0TDCi
- C5 2.0HDI (ale ten po lifcie, te 3-4 tyś. mogę dorzucić)
- Volvo S60 2.4D (ta wersja 163km)
- 306 2.0HDI (ta wersja 136km)

Auto musi spełniać te wymogi:
- nie prowokować do kradzieży (ostatnio ukradli mi rower za kilka tysięcy i jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie, stąd brak w zestawieniu passata ;))
- palić tak rozsądnie do 7l/100km (raczej nie świruję tym autem do jazdy na co dzień, więc to chyba realne, w Lagunie w 7l się mieszczę)
- jako tako wygodne
- bezawaryjne (nie zależy mi na najnowszym aucie, mogę kupić nawet rocznikowo 2-3 lata starsze o ile było serwisowane i ktoś dbał bo to jednak ważne)

Wiem, że z nowymi dieslami są czasem jaja, dlatego nie ma w zestawieniu Laguny II. Odnośnie opinii, sporo osób chwali S60 z tym silnikiem 2.4d za wygodę i bezawaryjność, ale domyślam się, że w razie czego to naprawa tania nie będzie.

No i to by było tyle moich wypocin, teraz liczę, że ktoś podrzuci jakiś dobry pomysł ;)


Sob, 17.09.2011, 15:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
Jak sporo jeździsz to stawiałbym na wygodę więc polecam Citroena z hydropneumatycznym zawieszeniem.


Sob, 17.09.2011, 19:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 160
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Laguna
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
Tzn. wiem że C5 jest wygodne bo akurat Tato ma C5 ale benzyne a ja koniecznie chcę diesla tylko nie wiem jak ten HDi się sprawuje (1.6HDi odpuszczam bo to pewnie nie jeździ tylko się wlecze a 2.0HDi ma 136km więc powinno być dość spoko... aż do awarii i pytanie czy one pojawiają się często). No i jak z tym zawieszeniem po powiedzmy 200tys. km bo u rodziców jest dopiero 80tys. zrobione i oprócz drążków to nic nie wymieniane, co nie znaczy, że np. za 20tyś nie będzie remontu zawieszenia za np. 5tyś zł :D


Sob, 17.09.2011, 21:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
Może Lancia Lybra? Wygodna, jak na włocha mało awaryjna, no i nikt Ci jej na pewno nie ukradnie :wink: Z tym, że nie każdemu się podoba z wyglądu...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Sob, 17.09.2011, 21:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
Triumph4111 napisał(a):
Może Lancia Lybra? Wygodna, jak na włocha mało awaryjna, no i nikt Ci jej na pewno nie ukradnie :wink:

Też to chciałem zaproponować :wink: Kolega PiasQ posiada takie auto, więc może być źródłem informacji :wink: I fakt, raczej nikt tego nie ukradnie :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Sob, 17.09.2011, 22:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
C5 po FL jest moim zdaniem najlepszym wyborem.
Pewnie sam wiesz jak wygodny jest, w dodatku w wersji kombi jest przepastny no i bardzo wysoko stoi w statystykach bezawaryjności.
Jeśli to w opisie jest prawdą to egzemplarz godzien zainteresowania: http://uzywanygwarantowany.pl/osobowy_s ... ang=polish

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Sob, 17.09.2011, 22:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
Ja ze swojej strony odradzam tylko Vectre C w dieselu, bo pada dwumas i sprzęgło i wtryski i turbo, Mondeo mk3 TDCI bo pada dwumas, sprzęgło, turbina i wtryski, C5 bo to Citroen oraz 306 2.0 HDI bo pada turbo i wtryski (oraz prawdopodobnie dwumas i sprzęgło).


Skoro już ustaliliśmy, że jedynie słuszne jest S60 z w/w przejdźmy do propozycji:

Cytuj:
Auto musi spełniać te wymogi:
- nie prowokować do kradzieży (ostatnio ukradli mi rower za kilka tysięcy i jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie, stąd brak w zestawieniu passata )
- palić tak rozsądnie do 7l/100km (raczej nie świruję tym autem do jazdy na co dzień, więc to chyba realne, w Lagunie w 7l się mieszczę)
- jako tako wygodne
- bezawaryjne (nie zależy mi na najnowszym aucie, mogę kupić nawet rocznikowo 2-3 lata starsze o ile było serwisowane i ktoś dbał bo to jednak ważne)


Proponuję zakup Focusa mk1 1.8 TDDI kombi. Dobry silnik, rozwinięta stara jednostka 1.8TD, lecz z intercoolerem i innym turbo. Fajny design, świetne prowadzenie się, dobre osiągi, niedrogie części, spalanie do 7l, nie jest to bardzo chodliwy towar (kradzieże), jest wygodny i nie psuje się. Jak kupisz coś innego na 99% napiszę, że to zły wybór. Baskont, spełnia kryteria i jest zajebisty.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Nie, 18.09.2011, 0:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
A może Xsara Picasso? Będzie tańsza niż C5, co prawda nie jest to klasyczne kombi a van ale miejsca w niej sporo, wygodna na trasy, z awaryjnością chyba nie najgorzej i nie jest do auto chodliwe u złodziei.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 18.09.2011, 8:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
Z tych co napisales, to tylko Volvo S60. Mialem okazje uzytkowac wlasnie wersje z silnikiem 2.4 D 163 konie i naprawde to jak jezdzi to bajka. Silnik dynamiczny, bardzo elastyczny, auto ciche, w dodatku swietnie sie prowadzi, tak ma sie wrazenie, ze sie sunie malym czolgiem. Jedynie z tylu miejsca nie jest za duzo i nie jest to najpraktyczniejsza auto, jednak zdecydowanie najwiecej przyjemnosci Ci da w zamian. W dodatku wykonczenie to malina i mega wygodne fotele. Spalanie ok. 6l do 8l przy bardzo szybkiej i dynamicznej jezdzie. Tylko jedna rzecz- nie wiem czy to jakies mocno tanie w eksploatacji auto, w dodatku za 20 tys. zl dostaniesz raczej trupa jak juz znajdziesz.


Nie, 18.09.2011, 12:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 160
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Laguna
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
Dzięki za propozycje, niestety Picasso i Lancia odpadają ze względu na wygląd (przez to Scenic i wszelkie vany też), ja mam 23 lata więc van to trochę przesada, nawet biorąc pod uwagę moją wrodzoną oszczędność :D

Focusem jeździłem bo znajomy ma i no nie chce nikogo urażać ale "komfort" podróżowania tym samochodem jest mniejszy niż w Citroenie Jumperze (a trochę takim też się poruszałem). Mondeo nie miałem okazji testować ale żyję jeszcze nadzieją że większy rozstaw osi sprawi, że jest znacznie wygodniejszy niż focus.

Z tym S60 to chyba faktycznie przeliczyłem siły na zamiary, za 20k nie ma ich w zbyt ciekawym stanie.

A tak z calkowicie innej beczki, Laguna II po FL miała z tego co wiem nowy silnik 1.9dci i na niego jakoś wielu narzekań nie ma, ktoś może to potwierdzić? (Wiem że musiałbym te 5tyś. dorzucić do Laguny II FL ale to auto wydaje mi się dobrym kompromisem wygody i w miarę pewnego prowadzenia, czego w C5 brakuje, tzn. jest mega wygodny ale na zakrętach to troche nim buja).


Nie, 18.09.2011, 19:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
Laguna II po FL to już rozsądny wybór. Poprawiony układ wtryskowy + turbo chłodzone cieczą w każdym wariancie daje spokojną jazdę dieslem. 1.9 130KM na prawdę ciekawie się zbiera, ale jakbyś upolował 2.0 to już bajka (łańcuch rozrządu).
Co do dwumasy - wszędzie, gdzie jest to pada, niestety wysoki koszt, a jest praktycznie w każdym mocnym dieslu. Na Lybrę nie będę nakręcał, chociaż nie mam powodów do narzekań. Czeka mnie wspomniana dwumasa, ale chyba też będę musiał sprawdzić wtryski. Najgorsze jest chyba miękkie zawieszenie w niej (Laguna raczej twardsza). No i upierdliwe gumy stabilizatora (grosze, ale wymiana z przodu skomplikowana) oraz jak już coś padnie w zawieszeniu - drogie części (co prawda można kupić tańsze zamienniki, ale padają dużo częściej - ja wybieram TRW). Tak czy inaczej celowałbym w Lagunę po FL - poprawiona pod wieloma względami, ale i niedroga w eksploatacji.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 19.09.2011, 14:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Tanie i dobre, czyli coĹ› do 20tyĹ›. zĹ‚
Dwumas pada wszędzie, bo to się nie nadaje do użytku. Najlepszym i najtańszym wyjściem jest wymiana na koło jednomasowe. Co prawda będzie trochę szarpać przy ruszaniu, ale o wiele taniej.
Chcesz mieć diesela taniego w utrzymaniu? Kup VAG-a z AFN. Oryginalna turbina Garetta - 1500zł, jednomasowe koło zamachowe - 1300zł, końcówki wtryskiwaczy oryginalne - 50zł. Same wtryski nie padają, tylko końcówki. Sam silnik jest prawie nieśmiertelny, a do tego niezwykle podatny na tuning. Ewentualnie coś wyposażonego we FIAT-owski JTD.

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Nie, 25.09.2011, 18:09
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018