Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 12:49




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Saab 9-3 czy Volvo S40 ? 
Autor Wiadomość

Postów: 23
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Cytuj:
o automacie w s60 zapomnij, on po prostu nie istnieje, nawet nie bierz go pod uwagę, to jest właśnie największa wada tego auta.

Z tego co widzę, to modele po lifcie (od bodajże 2005r.) mają nowe automaty, wyglądają jak te z XC90, a one już chyba nie śmierdzą wadami ?
http://otomoto.pl/volvo-s60-2-4-d-163-p ... 68147.html < np. taki. Co myślicie ?


Śro, 14.03.2012, 22:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
fiko7 napisał(a):
Cytuj:
a montowanie w nim LPG to na prawdę wiocha... W S60, czy Lexusie, mógłbym jeszcze (z bólem) zamontować, ale w Subaru w życiu !

http://www.mototok.pl/Coraz-wiecej-prod ... azowa-a562

Jak widać Volvo seryjnie chce wprowadzić LPG, Mercedes seryjnie wprowadził CNG a ludzie nadal uważają że gaz to stara instalacja, kupa problemów i że to wiocha, a nie biorą pod uwage cen paliw i sporej awaryjności nowych diesli.
Nazachodzie ludzie montuja tez gaz w luksusowych autach ze wzgledu na ekologie a u nas ciÄ…gle zacofane myslenie ĹĽe to wiocha.



EkologiÄ™? Chyba ekonomiÄ™...

_________________
locha lover


Czw, 15.03.2012, 8:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
W Polsce ekonomię, a na zachodzie wiele razy czytałem że ludzie montują gaz do luksusowych aut i chodzi o ekologię, bo auta z gazem mniej zanieczyszczają środowisko. Tam ludzie zakładają LPG z powodu dbania o środowisko a u nas jest to nadal wiocha.


Pią, 16.03.2012, 6:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
fiko7 napisał(a):
Cytuj:
a montowanie w nim LPG to na prawdę wiocha... W S60, czy Lexusie, mógłbym jeszcze (z bólem) zamontować, ale w Subaru w życiu !

http://www.mototok.pl/Coraz-wiecej-prod ... azowa-a562

Jak widać Volvo seryjnie chce wprowadzić LPG, Mercedes seryjnie wprowadził CNG a ludzie nadal uważają że gaz to stara instalacja, kupa problemów i że to wiocha, a nie biorą pod uwage cen paliw i sporej awaryjności nowych diesli.
Nazachodzie ludzie montuja tez gaz w luksusowych autach ze wzgledu na ekologie a u nas ciÄ…gle zacofane myslenie ĹĽe to wiocha.


Ludzie montują na Zachodzie ze względu na ekologię bo różnica cenowa między LPG, a benzyną jest tam znikoma. No i chociażby media reklamują to jako paliwo ekologiczne. Kupa śmiechu bo zwykle co ekologiczne to nie jest zbyt dobre.

Volvo chce seryjnie wprowadzić LPG bo na to jest popyt, a nie dlatego, że to takie cudowne paliwo. Tak samo Mercedes chcę mieć ofertę dla każdego, a chętnych na jazdę z ekologicznym paliwem nie brakuje. O niczym to nie świadczy. Mercedes z tym CNG robi sobie świetną reklamę. Jak jest popyt to i producenci się przyłączają, ale jak coś nie wypali to szybciutko się wycofują.

Jakby gaz nie powodował problemów. Nawet sekwencja po kilku latach może powodować znaczne pogorszenie się stanu silnika m.in. pogorszenie osiągów. Do tego częste przeglądy, kontrolę, jakieś regulacje. Silnik wymaga większej troski i można tak wymieniać. Wystarczy coś zaniedbać i to może zrodzić spore problemy, szczególnie finansowe. Mam znajomego, który założył sobie sekwencje do A8 pierwszej generacji i ciągle ma jakieś problemy. To jest typ, którego mało obchodzi samochód, a gaz założył no bo przecież LPG jest takie tanie. Większa liczba aut z LPG będzie generowało większą liczbę szrotów na aukcjach. Dlaczego bo wg statystyk Polacy nie za bardzo dbają o swoje samochody. Póki jeździ wszystko gra.
LPG to nie jest wiocha, ale szkoda mi auta aby do niego montować gaz. Jak mówię chyba, że mam czas na częste techniczne przeglądy auta, znajdę dobry serwis montujący LPG (nie jest to łatwe), a i silnik nadaje się do tego paliwa.
Oczywiście zależy to od rodzaju silnika i samochodu. W niektórych silnika są wyjątkowo wytrzymałe i dopiero po jakimś większym przebiegu wykazują niedomagania, ale wyjątki potwierdzają regułę LPG to nie jest cudowne paliwo za półceny benzyny.


Sob, 17.03.2012, 11:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
fiko7 napisał(a):
W Polsce ekonomię, a na zachodzie wiele razy czytałem że ludzie montują gaz do luksusowych aut i chodzi o ekologię, bo auta z gazem mniej zanieczyszczają środowisko. Tam ludzie zakładają LPG z powodu dbania o środowisko a u nas jest to nadal wiocha.

ale bajki opowiadasz. niby do jakich luksusowych aut to montują? Gość kupuje W221 albo F01 i wkłada gaz bo chce ochronić drzewo? Ogarnij się.. nie wiem gdzie to czytałeś ale ktoś ci niezły kit wcisnął.

A różnica miedzy lpg a pb nawet na zachodzie nie jest znikoma. przecież koszty wytworzenia nie są nawet tam takie same :roll:

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Czw, 22.03.2012, 1:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Piszesz tak stan, bo w to nie wierzysz, czy wiesz, że tak nie jest? Wydaje mi się, że to pierwsze. Popytaj w salonach, czy nie zdarza im się, że klient życzy sobie do takiego auta gaz - ja wiem, że są takie przypadki. Najbardziej ekstremalny jaki widziałem, to nowe 300C z HEMI w gazie.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 22.03.2012, 3:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Nie sprawdzałem cen 300C, ale podejrzewam że ten z HEMI kosztuje podobnie jak diesel, więc też wybrałbym Hemi + LPG niż diesla gdzie przejechanie 100 km będzie kosztowało podobnie, a przyjemność z jazdy znacznie większa.


Czw, 22.03.2012, 21:28
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
PiasQ napisał(a):
Piszesz tak stan, bo w to nie wierzysz, czy wiesz, że tak nie jest? Wydaje mi się, że to pierwsze. Popytaj w salonach, czy nie zdarza im się, że klient życzy sobie do takiego auta gaz - ja wiem, że są takie przypadki. Najbardziej ekstremalny jaki widziałem, to nowe 300C z HEMI w gazie.


mój kumpel gazownik kiedyś patrzył z ciekawości w dowody samochodów "pojemniejszych aut" typu 300C właśnie, i w większości są to auta leasingowe, których użytkownikami są zakredytowani po uszy gołodupcy szukający oszczędności w eksploatacji. Zielony wątek może ładnie wygląda ale nie do końca jest tu prawdziwy...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 23.03.2012, 12:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Zielonego wątku nie bronię, zerknąłem na ceny LPG w Europie i wszędzie wychodzi dużo taniej jak PB. Co do samochodów leasingowych - zauważ pardon, że spora ilość drogich aut w Polsce jest w leasingu. Nie można wszystkich wrzucać przy tym do wora zadłużonych po uszy, bo leasing w firmie często się po prostu opłaca ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pią, 23.03.2012, 15:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Pracowałem w firmach gdzie flota liczyła po 100, 200, a nawet w jednej firmie około 600 aut osobowych. I uważasz że to są gołodupcy których nie stać na auta? Tylko po co wywalać w firmie tyle kasy na raz skoro dobrze prosperująca firma obróci tymi pieniędzmi kilka razy w ciągu leasingu aut i zarobi znacznie więcej niż traci na leasingu?
Nie rozumiem takiego myślenia że jak ma kasę to musi za gotówkę kupić nawet jak mu się nie opłaca.


Pią, 23.03.2012, 19:36
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
fiko7 napisał(a):
w jednej firmie około 600 aut osobowych

taa pewnie 600 chryslerów 300C 6.1 V8 ... a może seicent 900 z lpg? Bo to jest różnica.

Nie mowie tu o prezesach duzych firm w ktorych flocie jest milion aut tylko o budowlańcach, którzy oprócz zagazowanego 300C mają jeszcze trzy VW T4 na rzepaku równiez w leasingu...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 23.03.2012, 20:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Jeśli to ma znaczenie to ani takich ani takich. Choć nie bardzo wiem do czego Ci ta informacja, bo jakie by to nie były auta to ja pisałem o tym że nie zawsze opłaca si kupować za gotówkę pomimo że jest na to kasa, ale ok.
W większości tych aut to były Meganki, Laguny, Focusy, Mondea i Audi. Część na olej napędowy, ale też spora część na benzynę. I co z tego wynika?


Pią, 23.03.2012, 22:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
nie wiem, jakiś mindfuck się ogólnie zrobił :) lepiej wróćmy do tematu :lol: :D

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 23.03.2012, 23:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
pardon napisał(a):
Nie mowie tu o prezesach duzych firm w ktorych flocie jest milion aut tylko o budowlańcach, którzy oprócz zagazowanego 300C mają jeszcze trzy VW T4 na rzepaku równiez w leasingu...

Im też na rękę jest leasing, bo dużą kasę w moment pakują w materiał budowlany ;).
Poza tym nie oszukujmy się - gdyby nie możliwości leasingu, to w PL z motoryzacją byłoby co najmniej nisko :P ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Sob, 24.03.2012, 0:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018